Česká versus  Moravská 10:2

Moravskotřebovský Slovan přijel do České Třebové se šňůrou čtyř výher v řadě, ale Kohouti mu nedali nejmenší šanci k tomu, aby úspěšnou sérii prodloužil. Naopak. Od první do poslední minuty na ledě kraloval domácí celek. Konečně zabral druhý útok, který nastřílel sedm branek. Skvěle oslavil středeční 26. narozeniny Jakub Fúzik (2 branky+4 asistence), kterému zdárně sekundovali Tomáš Prachař (2+4) a Ladislav Jindřich (3+2).

Česká Třebová – Moravská Třebová 10:2 (3:0, 5:0, 2:2)

Branky: 4. Jindřich (T. Prachař, Fúzik), 11. Jindřich (T. Prachař, Fúzik), 13. Pražák (Škvor, Hemský), 21. T. Prachař (Fúzik, Šejba), 24. Fúzik (Jindřich, T. Prachař), 31. Vlček (Hemský, Jar. Moučka), 33. Jar. Moučka (Škvor, Pražák), 36. T. Prachař), 41. Jindřich (Fúzik), 49. Fúzik (T. Prachař, Jindřich) – 49. Faltus (Langr, Prokop), 60. Aulehla (Pokorný).

Rozhodčí: Čížek – Pecina, Kolář. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváků: 489. Nejlepší hráči: T. Prachař, Jindřich, Fúzik.

Česká Třebová: Sajdl (59. Novotný) – Škvor, Jan Moučka, Cik, Šejba, Pražák, Šimončič -  Hemský, Vlček, Jar. Moučka – Fúzik, Jindřich, T. Prachař – Křečan, Knytl, Pejcha – od 45. Pirkl, Pejcha.

Moravská Třebová: Vlach (24. Galuška) – Kovařík, Schneider, Hradil, Bednařík, Muselík, Pokorný – Pěcha, Čikl, Faltus – Langr, Prokop, Pavlovský – Fibrich, Aulehla, Řehulka.

První mohli skórovat hosté, ve 2. minutě se před domácí brankou objevil volný Langr, ale brankář Sajdl jeho šanci zlikvidoval. V čase 3:41 se naopak radovali Kohouti, po rychlém objetí branky zasunul puk Jindřich – 1:0. Ve stejné minutě mohlo být vyrovnáno, po nepřesné rozehrávce a šanci Pavlovského napravoval své předchozí zaváhání Sajdl.
Kohouti se potom ubránili přesilovce soupeře a ve druhé části první třetiny se nadýchli k dalšímu ofenzivnímu náporu. V čase 10:55 se s přispěním hostujícího obránce podruhé trefil Jindřich – 2:0. Domácí vzápětí proměnili první přesilovku. Na trestné lavici odpočíval obránce Kovařík, když v čase 12:32 dorážel Škvorovu střelu a ze své první vstřelené branky v českotřebovském dresu se radoval velmi dobře hrající obránce Pražák – 3:0. V závěru prvního dějství byli krátce po sobě vyloučení Bednařík s Alehlou, Kohouti hráli téměř dvě minuty v pěti proti třem, jenže gólově se neprosadili.
Ve druhé dvacetiminutovce Kohouti svého soupeře jasně přehrávali a nastříleli mu dalších pět branek! Kanonádu odstartoval v čase 20:55 pohotovou střelou T. Prachař – 4:0. Ve 24. minutě předvedl druhý útok Kohout nádhernou akci na jeden dotek, další gól vstřelil Fúzik – 5:0. Na moravskotřebovského brankáře Vlacha to byla silná káva, a tak pustil mezi tři tyče mladíka Galušku, jehož betony vzápětí vyprášil Jar. Moučka.
Hosté byli pětibrankovým přídělem dokonale zaskočeni. Slovan se neprosadil ani při hře pěti proti třem (40 vteřin).  Ve 29. minutě měl gólovou příležitost Čikl, kterému vzal vítr z plachet pozorný brankář Sajdl. Přesně v polovině střetnutí vypracoval s chutí hrající Fúzik absolutní tutovku pro Jindřicha, který ze tří metrů zamířil do gólmana Galušky.
Na další branku nečekali domácí fanoušci dlouho, protože již v čase 30:42 využili Kohouti druhou přesilovku, po rychlé kombinaci první útočné formace byl jejím autorem Vlček – 6:0. O malý okamžik později trefil Fúzik pravou tyčku. Po faulu na Šejbu vyfasoval čtyřminutový trest Aulehla, kterého po vyhození puku mimo led doprovodil na trestnou lavici Schneider.  Hra pět na tři vyšla Kohoutům na jedničku, po přihrávce Škvora se zblízka prosadil Jar. Moučka – 7:0. To nebylo všechno. Ve 36. minutě se o slovo ještě jednou přihlásil T. Prachař – 8:0.
Další branku přidali domácí v úvodu závěrečné třetiny, v čase 40:44 završil hattrick Jindřich – 9:0. Volání diváků po desítce mohl o minutu později vyslyšet Křečan, v čisté gólové pozici mířil do brankáře Galušky. Autorem jubilejní desáté branky byl středeční jubilant Fúzik, který ve 49. minutě zužitkoval skvělou přihrávku T. Prachaře – 10:0.
Škoda, že domácí hráči nedrželi pozornost a velmi rychle (48:57) umožnili skórovat hostujícímu Faltusovi – 10:1. Vítězství Kohoutů mohlo být mnohem výraznější, další slibné šance neproměnili Hemský s Moučkou, Cik, Křečan a Zítka. V čase 58:50 přepustil Sajdl své místo benjamínkovi Novotnému, kterého po chybné rozehrávce Jindřicha snadno překonal v čase 59:08 Aulehla – 10:2.

HLASY PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Důležité bylo, že jsme zápas dobře rozehráli a rychle získali tříbrankové vedení. Dvě inkasované branky mne mrzí.“

Filip Sajdl, brankář Kohoutů:
„Chtěl jsem udržet čisté konto, ale při šanci soupeře jsem neměl šanci. Škoda, na druhé straně, výhra týmu je důležitější.“

Ladislav Jindřich, útočník Kohoutů:
„Nečekali jsme, že bychom mohli dosáhnout tak příznivého výsledku. Po první třetině jsme vedli o tři branky, v dalších dvou třetinách jsme hráli zodpovědně a soupeři téměř nic nedovolili. Dva inkasované góly byly zbytečné, ale stalo se.“

Příští zápas – neděle 21. ledna: Chrudim - Česká Třebová (18.00).