VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 13. - 21. 1. 2018.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  -  Volejbal Červený Kostelec

První zápas v novém roce se konal na půdě soupeřek z Červeného Kostelce. Odjely jsme v počtu 8 hracích hráček, na pozici nehrající hráčky a trenéra s námi vyrazila Ivča Horáková, která se potýká se zdravotními obtížemi, tudíž jsme věděly, že jsme oslabené o důležitou oporu na síti. Po minulé zkušenosti jsme od soupeřek očekávaly bezchybnou hru v poli a silnou hru na saku. Soupeřky ovšem do prvního zápasu nastoupily poněkud chladně a celý první zápas se odehrával čistě v naší režii. Chybovaly jsme minimálně, na síti jsme byly daleko údernější a první zápas vyhráváme 3:0.

Do druhého zápasu jsme provedly menší změny na hřišti. První set byl prakticky stejný, jako předchozí zápas. Ve druhém setu jsme bohužel polevily, objevilo se více chyb na naší straně, jak na podání, tak na síti a druhý set zaslouženě vyhrávají soupeřky. Cíl byl jasný, odvézt si plný počet bodů. Tudíž bylo zapotřebí, abychom v následujících setech chybovaly co nejméně. To se také podařilo
a s menšími výkyvy jsme další 2 sety vyhrály. Cíl jsme tedy splnily, odvážíme si plný počet bodů. V tabulce jsme upevnily první místo a vedeme nyní o 7 bodů před soupeřkami z Liberce.  Příští týden nás čeká opět zápas na půdě soupeře a to v Havlíčkově Brodě, kam pojedeme oslabené o další hráčku.

Sestava: Divišová Marie, Gottwaldová Lenka, Karanská Hana, Kubová Radka, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla, Zabranská Lucie. Trenérka: Horáková Iva

Výsledky:  Česká Třebová – Červený Kostelec 3:0 (22,19,22)   Česká Třebová – Červený Kostelec 3:1 (24,-18,16,22)

13. 1. 2018 MLADŠÍ ŽÁKYNĚ SOUSTŘEDĚNÍ.

V sobotu jsme se sešli v sokolovně, abychom trochu potrénovali :) Veliký dík patří gymplačkám, které dorazily po lyžáku v plném počtu. Holky makaly oba tréninkové bloky a dnes znovu hurá na trénink :)  J. Rejmanová

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  –  TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Českotřebovské volejbalistky v sobotu 20. ledna vyrazily v brzkých hodinách na zápas do Havlíčkova Brodu. Hráčky hostí přijely v ne moc hojném počtu (6). Během cesty je potkaly nemalé trable v podobě píchnutí gumy. Díky fanouškům, kteří jeli hráčky podpořit, se podařilo nepříjemnost vyřešit. Oba dva zápasy byly úplně odlišné. První zápas byl na začátek druhé půli sezóny docela náročný. Trval skoro 2,5 hodiny. Tým hostí již v prvním setu musel dotahovat ztrátu nad týmem domácích. Nakonec však dokázaly tento set obrátit. Po vyhraném setu nastoupily na palubovku volejbalistky z České Třebové v plné ráži a hned od začátku se ujmuly vedení. Jenže ke konci setu se začaly vyskytovat chyby v podobě nepoložení míče. Havlíčkobrodské volejbalistky této situace využily a vyhrály jak druhý set, tak poté i třetí. Do čtvrtého setu hráčky nastoupily s cílem zlepšit své chyby a vyhrát ho. To se holkám podařilo, nicméně
v tie-breaku se opět objevily chyby na příjmu a hlavně na podání. Hráčky z České Třebové nakonec prohrály zápas 2:3.

Druhý zápas probíhal úplně odlišně. Českotřebovské hráčky celou dobu držely vedení a měly převahu ve všech herních činnostech. Vyhrály tedy zápas hladce 3:0. Sestava: Gottwaldová Lenka, Karanská Hana, Kubová Radka, Šemberová Martina,                 Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla.  Trenérka: Horáková Iva

Výsledky:  Česká Třebová – Havlíčkův Brod 2:3 (27,-25,-20,17,-11)  Česká Třebová – Havlíčkův Brod 3:0 (17,21,18)

T. J. SVITAVY-SOKOL Č. TŘEBOVÁ.

Dne 20 1. 2018 odehráli junioři další kolo 1. ligy v hale Na Střelnici ve  Svitavách. Do prvního zápasu v roce 2018 nenastoupili junioři v optimální sestavě. V pátek na tréninku se zranil Červinka, Šplíchal nemocen a Pejchal po dlouhodobé nemoci, se pomalu zapojuje do tréninku. Do družstva juniorů byl povolán Lukáš Skřivánek a Michal Bělka. V prvním zápase jsem si kvalitním servisem vytvořili mírnou převahu, která se rozplynula v koncovce, kterou kluci prohráli 2:11, když vyrobili 9 chyb. V druhém setu jsme nezachytili začátek (0:8) a po změnách v sestavě a zlepšeném výkonu kluci prohrávají set 20:25. Třetí set je opět vyrovnaný, ale zase nás srážení vlastní chyby.  Do druhého zápasu vstupujeme s odhodláním, vyhrát hned první set. To se nedaří a po jasném průběhu první set prohráváme a hra se nelepší ani v druhém setu. Měníme nahrávače (Bělka za Pejchala) a na post diagonální hráče nastupuje Kostka. Srovnáváme krok se soupeřem, ale na výhru v setu to nestačí.  Do třetího setu místo Koudelného nastupuje Lukáš Skřivánek, první zápas mezi juniory, když je věkem ještě kadet, a volejbal hraje teprve 1,5 roku. Družstvo hraje bez chyb a daří se mu, a tak dostáváme soupeře pod tlak. V koncovce za stavu 20:20 soupeř riskantním podáním znemožňuje kvalitní založení útoku a 3 x se nám nedaří bodově uhrát útok. Přesto jsme s předvedeným výkonem v takto kombinované sestavě spokojeni.

Sokol Č. Třebová reprezentovali Kadlec, Bělka, Pejchal, Lukáš, Koudelný, Kostka,  Jireček, Skřivánek V.  a Skřivánek L..

JUNIOREK Č.TŘEBOVÁ - PARDUBICE.

V sobotu 20. 1. 2018 pokračovala 1. liga juniorek 15. a 16. kolem. Odjíždíme do Pardubic, kde se hraje 1. liga v nové Sokolovně, která je po celkové přestavbě vnitřních prostor „multifunkční“. Je zde nový obrovský sál pro míčové hry, horolezecká stěna, několik sálů určených k různé činnosti dalších skupin, v suterénu velké množství šaten a v přízemí pěkný nový bufet. Opravdu pěkně využitá stará budova sokolovny. Začátek zápasu, byl z důvodu souběhu obsazení haly, družstvy hrající 1. ligu juniorů Sokola Pardubice - Sokola Brno posunut na 11 hod.

TJ  SOKOL PARDUBICE – TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ  3 : 0 25:23, 25:19, 31:29

K dispozici je Kristýna Bělková, které před několika dny sundal lékař sádru z nohy, (zlomený prst), Tereza Pešková, Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Viktorie Štefanová, Kristýna Voleská  a  Sabina Hladílková. Zápasová přestávka čítala 35 dní, což je pro dívky dlouhá doba, kdy ztratí herní rytmus, pohodu a timening - časování. Ač jsme mezi vánočními svátky absolvovali 3 denní 4 fázové soustředění, které mělo za úkol zčásti obnovit fyzičku dívek, ale takový dlouhý herní výpadek absolutně nenahradí. Od začátku prvního setu vedeme. Za stavu 16:14, začínáme „vyrábět“ vlastní chyby, které pramení z nesoustředěnosti a nasazení. Zde byl první problém, kdy se rozhodovalo o výsledku celého zápasu. V průběhu setu 18:17, 19:20, 22:23, měly českotřebovské dívky několik možností stav setu ještě zvrátit, ale není vůle „máknout“, chybí bojovnost, která je jednou z vlastností tohoto družstva. Přestáváme přihrávat, protože dívky jsou pomalé. Druhý set byl do stavu 9:6 opět povzbuzující, ale obrana pole, které si normálně řídí libero (nyní zraněná) chybí. Dívky bojují samy se sebou.  Prohráváme druhý set 25:19.Třetí set je absolutně vyrovnaný, „ale stále to není ono“, českotřebovským dívkám stále chybí úsilí    a vůle, nedat soupeři míč zdarma. Průběh třetího setu, 7:7, 10:10, 17:17, vedeme 25:24, 27:26, ale vždy uděláme chybu (pokažený servis), místo, abychom set ukončili.  Prohráváme 29:31, celkově 0:3.

TJ  SOKOL PARDUBICE – TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ  1 : 3 25:23, 16:25, 22:25,17:25

Již od začátku druhého zápasu, je vidět, že na hřiště nastupuje zcela jiné družstvo, jehož přistup k tomuto zápasu, je velice zodpovědný. Začínají se chytat, změnila se rychlost pohybu, jsou dříve u míčů a konečně se začínají    o míče prát. Jednoznačně se zlepšují smečařky, které oproti předchozímu zápasu začínají „skládat míče“. Na síti exceluje Tereza Pešková, která v součinnosti s nahrávačkou Lindou Klimkovou, doslova „válcuje obranu soupeře“.  Ač prohráváme první set 23:25, kdy se štěstí v koncovce setu přiklonilo na stranu soupeře, je vidět na českotřebovských dívkách obrovská změna a co je podstatné za každou cenu chtějí tento druhý zápas vyhrát. Druhý set, je ze strany  českotřebovských dívek jednoznačný, soupeř odpadá a jejich tlak, nutí soupeře k chybám, vyhrávají 25:16. Třetí set začínají  českotřebovské  dívky velice laxně. Jejich myšlenka, že se soupeř porazí sám, nebyla správná. Prohráváme 6:11, 8:16, 10:18,11:19. Dívky zvyšují úsilí, „kously se a začínají makat“, měníme stav na 16:20, 19:22. Za tohoto stavu se dostávají dívky“ do laufu“ a já vím, že vyhrají. Vyhráváme jednoznačně koncovku třetího setu 25:22, soupeři nepovolíme uhrát jediný bod. Zdá se, že soupeř již fyzicky odpadl a u našich dívek se začíná projevovat zimní soustředění. Poslední čtvrtý set, byl snadnou záležitostí českotřebovských dívek. Vyhráváme 2. zápas 3:1.

Pod vedením R. Hanzelky a skvělého neustále fandícího P. Štefana, Sokol Č. Třebová reprezentovala: V.Šplíchalová, T. Pešková, V. Štefanová, L. Klimková, K. Bělková, K. Voleská, S. Hladilková, účastnila se i zraněná N. Foldynová  která pomáhala z lavičky fandit.

LANŠKROUN - Č. TŘEBOVÁ.

Úvodní dvě utkání v novém roce odehrály starší žákyně 20. ledna s favoritkami soutěže ligy kadetek.

Hned v prvním utkání ukázaly kadetky z Lanškrouna svoji převahu a to nejen věkovou, ale i výškovou a holky opouštěly hřiště s porážkou 0:3.

Do druhého zápasu jsme ale i přes předešlou prohru nastoupili ve větší pohodě.

Holky přitvrdily v útoku na síti i na podání a díky obětavým zákrokům v poli putovalo po pěti setech vítězství na naši stranu.

20. 1. 2018 VOLEJBAL MLŽCI LETOHRAD.

Další kolo Krajského přeboru mladších žáků hostilo družstvo Letohradu. Čekaly nás tři zápasy, a to s domácím týmem, Poličkou a Litomyšlí. V prvním kole nás soupeř z Letohradu, se kterým jsme dosud neprohráli, zaskočil, prohráváme první set. Ve druhém setu máme díky zlepšenému podání navrch my. Rozhoduje až tie-break, který vyhrává soupeř. Prohráváme 1:2. Ke druhému zápasu jsme nastoupili proti Litomyšli, prohráváme jednoznačně 0:2. Posledním soupeřem je družstvo Poličky. Tento zápas byl z naší strany nejpovedenější, kluci bojovali, zlepšili všechny činnosti. První set jsme vyhr á li, ve druhém setu jsme prohráli až v koncovce 24:26. V tie-breaku jsme nezachytili začátek, prohráváme 1:2. Celá skupina je výkonnostně vyrovnaná, postoupit nebo být poslední může být každý, vždy rozhodne pár míčů.
Za ČT hráli: D.Andrle, T.Felgr, Š.Kameš, J.Kečkeš, D.Kráčmer, J.Očenáš, K.Sixta, S.Svojanovský R. Benešová, J. Fišar

20. 1. 2018 MLADŠÍ ŽÁKYNĚ – ČESKÁ TŘEBOVÁ A, TURNAJ CHOCEŇ.

V sobotu nás čekalo další kolo mladších žákyň v Pardubickém kraji. Odehrály jsme 2 zápasy v B skupině u soupeřek v Chocni. Od tohoto kola je povoleno i vrchní podání.  První zápas proti Svitavám byl krásnou volejbalovou bitvou se vším všudy. Holky odehrály svůj první „pětiseťák“. Sety se většinou lámaly kolem 15 bodů. Neuvěřitelný obrat holky předvedly ve 2. setu, kde pohrávaly 20:24 a nakonec zvítězily 27:25. Já si přeji víc takových zápasů, jen s opačným skóre J Prohra celý tým mrzela. O délce výměn vypovídá i čas zápasu – necelé 2 hodiny!!
Druhý zápas proti Chocni byl óóbrovský boj s motivací. Holky po prohraném zápase trochu sklopily hlavy a i přesto, že jsme věděly, jak cenná je pro nás výhra (zůstat v B skupině), zápas prohráváme 1:3. Určitě víme, kde nás „tlačí bota“ a na čem máme pracovat – občasné chaotické řešení situací, pomalejší pole, strach v útoku….ale taky víme, že volejbal končí až posledním míčem na palubovceJ Za první zápas mají holky velikou pochvalu.  Děkujeme fanouškům za podporu a panu Jebouskovi za nádherné fotky J  Další kolo nás čeká 27. 1. 2018 v tělocvičně VDA u Billy.
Hrály: Havránková, Horáková, Klementová, Jebousková, Neumannová, Nováková, Řeháková, Štanglerová, Vomáčková, Zahrádková  JR

21. 1. 2018 VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKŮ H. KRÁLOVÉ.

Před vánocemi 2017 se dohrála soutěž starších žáků Pardubického kraje, kluci skončili na 4.místě. Na začátku sezóny byla dohodnuta nástavba, kdy došlo ke spojení s Královéhradeckým krajem. V neděli 21.1. odjížděla všechna družstva do Hradce Králové, kde se hrálo 1.kolo nástavby. Naše družstvo hraje skupinu B, kde hrají družstva z druhé poloviny tabulek Pardubického a Královéhradeckého kraje. Kluci měli měsíční pauzu, někteří byli na lyžích, což bylo znát hlavně v zápase s Rychnovem. S Dřevěnicemi byla hra vyrovnaná a štěstí stalo na straně soupeře. Zápasy s Litomyšlí a Svitavami B byly jednoznačně v naší režii.

ČT – Rychnov nad Kněžnou B     0:2
ČT – Dřevěnice   1:2
ČT – Litomyšl   2:0
ČT – Svitavy B   2:0
Družstvo hrálo ve složení: Bělka, Hurt, Hruška Rezek, Svoboda, Štech, Šumbera a Svojanovský.
Kluky doprovodili trenéři Zdeněk Rejman a Míra Štech

21. 1. 2018 STARŠÍ ŽÁKYNĚ – ČT A, ČT B, KP PCE KRAJE.

V neděli se hrálo další kolo starších žákyň Pardubického kraje. Na domácí palubovce odehrály oba naše týmy celkem 5 zápasů. A jak?  A tým všechny 3 zápasy vyhrál. Proti Chvaleticím a našemu B týmu, šlo o „povinné“ vítězství.  Na soupeřky z Pardubic holky vletěly a tvrdým podáním a výborným útokem jim nedaly šanci. A to výšková převaha nebyla na naší straně sítě.  B tým čekaly 2 těžké zápasy – dle mého názoru hrály s 2 medailisty starších žákyň. S týmem Chvaletic jsme mohly bojovat o zisk minimálně jednoho setu, ale udělaly jsme zbytečné množství chybiček. Příště věřím, že nějaký bodík do tabulky připíšeme J
Hrály:
ČT A – Bicanová, Blažková, Dušková, Dvořáková,  Hyláková, Verešpejová, Vernerová. Trenéři: Martin Blažek, Pavel Verner.
ČT B – Havránková, Horáková, Jebousková, Neumannová, Nováková, Vomáčková, Zahrádková  JR

21. 1. 2018 MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

ŠTERNBERK, OLOMOUCKÝ KRAJ.

Mladší žákyně čekalo další kolo v Olomouckém kraji. Tentokrát je los poslal do Šternberka. Holky odehrály 3 zápasy – s Prostějovem B, domácím Šternberkem a poslední zápas s Olomoucí B. A jak se holkám dařilo?
V prvním utkání proti Prostějovu B holky předvedly bojovný výkon a v prvním setu i díky sedmi bodům v řadě přímo z podání od Ádi Beranové soupeře rozdrtily 25:14. Druhý set byl již vyrovnanější, ale díky větší bojovnosti holky zvládly koncovku a vyhrály 25:22.
Druhý zápas proti Šternberku byl herně velice vyrovnaný, přestože výsledek prvního setu 11:25 v náš neprospěch tomu nenapovídá. Domácím přálo několikrát velké štěstí, ale to ke sportu patří. Druhý set se rozhodoval až v koncovce a Šternberk byl opět šťastnějším a zvítězil 25:22
Ve třetím utkání s družstvem Olomouce B nás na úvod soupeř zaskočil výborným podáním, kterým si vytvořil náskok a ten postupně navýšil až na konečných 25:9. Druhý set byl o poznání vyrovnanější a rozhodovaly chybičky ve hře, kterých bylo na naší straně bohužel více, a set skončil 25:22. Za bojovnost zaslouží všechny holky pochvalu.  Martin Adam