Winter Classic ovládli Kohouti

Také ve čtvrtém vzájemném střetnutí měli českotřebovští Kohouti jasně navrch, v utkání hraném pod širým nebem nastříleli Chocni devět branek. Střelecky zazářil útočník Jaroslav Moučka, který zatížil konto soupeře čtyřmi góly. Sobotní Winter Classic v Žamberku navštívilo 556 diváků.

Česká Třebová – Choceň 9:2 (6:1, 2:0, 1:1)

Branky: 5. Jar. Moučka (Fúzik, Hemský), 7. Šejba (Jindřich, T. Prachař), 8. Jar. Moučka (Šimončič, Škvor), 14.  Jar. Moučka (Hemský), 16. Hemský (Jar. Moučka, Fúzik), 17. Jar. Moučka (Šimončič, Hemský), 32. T. Prachař (Lesák), 36. Křečan (Pražák), 47. Křečan (Cik, Knytl) - 15. Solnička z trestného střílení, 45. L. Pilař (Kopečný, M. Pilař).

Rozhodčí: Hájek – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 556. Zásahy brankářů: Sajdl 13, Nimmerrichter 8 – Zelený 12, Joska 20. Nejlepší hráči: Jar. Moučka, Hemský, Křečan  – L. Pilař.

Česká Třebová: Sajdl (30. Nimmerrichter) – Lesák, Jan Moučka, Škvor, Pražák, Cik, Šimončič, Verner – Šejba, Jindřich, T. Prachař - Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – Křečan, Vlček, Knytl – Zítka, Pirkl, Pejcha.

Choceň: Zelený (14. Joska) - Marek, Kousalík, L. Pilař, Voříšek, Dvořák, Březka – Zavřel, Kopečný, Solnička – Krejza, Lichtag, P. Prachař – M. Pilař, Kučera.

Utkání začalo slibnou příležitostí choceňského Solničky, který ve 3. minutě mířil vedle českotřebovské branky. V čase 3:52 se Kohouti radovali z vedoucí branky, ale rozhodčí Hájek hru těsně předtím přerušil, a tak branka nemohla být uznána. O malý okamžik později se domácí radovali naostro, v čase 4:11 se po spolupráci s Fúzikem a Hemským trefil přesně Jaroslav Moučka – 1:0. O dvacet vteřin později se vytáhl gólman Zelený, který zlikvidoval střeleckou příležitost Vlčka.

Kohouti měli výraznou převahu, kterou vyjádřili dalšími brankami. V čase 6:24 se rychlém brejku a po přesné přihrávce Jindřicha radoval přesně střílející Šejba – 2:0. V osmé minutě střílel nepřesně Šimončič, puk se od zadního mantinelu odrazil k Jar. Moučkovi, který v čase 7:47 okamžitě vrátil puk do choceňské branky – 3:0.

Hosté si raději vzali oddechový čas, jenže českotřebovský brankostroj nezastavili. V čase 13:53 se potřetí radoval Jar. Moučka – 4:0, který se postaral o předčasné střídání choceňských brankářů. Hostům svitla naděje v 15. minutě, kdy po faulu obránce Vernera proměnil trestné střílení Solnička – 4:1. Vzápětí fauloval choceňský bek Voříšek, kterého Kohouti nechali sedět na trestné lavici pouze 9 (!) vteřin. Po nádherné spolupráci s Jar. Moučkou doslova propálil náhradního choceňského brankáře Hemský – 5:1. V závěru první třetiny udeřili Kohouti ještě jednou, v čase 18:51 skóroval ve vlastním oslabení výborný Jar. Moučka – 6:1.

Druhé dějství bylo poznamenáno sérii vyloučení na obou stranách. Při českotřebovské přesilovce nedokázali proměnit nadějné šance T. Prachař s Hemským, při hře v oslabení potrápila soupeře dvojice Ja. Moučka – Hemský. Na další gól se čekalo do 32. minuty, po krásné kolmé přihrávce Lesáka ujel a sedmý gól vstřelil T. Prachař – 7:1. Stoprocentní příležitost neproměnil po svém návratu z trestné lavice Fúzik, z levého křídla se naopak ve 39. minutě přesně trefil rychlík Křečan – 8:1.

O vítězi bylo jasno, hokejově i gólově nejchudší byla podle očekávání třetí třetina. Ve 47. minutě se ze své druhé branky radoval Křečan – 9:1. V 52. minutě spálil vyloženou šanci choceňský forvard Zavřel, o tři minuty později byl úspěšnější tvrdě a přesně střílející L. Pilař – 9:2. Desáté branky se fanoušci Kohoutů nedočkali. Velmi blízko k jejímu vstřelení měli Vlček a především Fúzik, který v 58. minutě neproměnil samostatný nájezd.

Bilance čtyř vzájemných utkání: Kohouti čtyřikrát vyhráli, při skóre 36:10!!!

HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Jsem spokojen s přesvědčivou výhrou, ale i s diváckou kulisou. Tipoval jsem, že by mohlo přijít okolo šesti stovek diváků, o moc jsem se nespletl. Děkuji všem, kteří mi pomohli s organizací zajímavé akce. Poděkování patří pochopitelně také fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Jak říká klasik: bylo to hezké, ale bylo toho dost..."

Příští zápas – čtvrtfinále play off – neděle 4. února: Česká Třebová – Světlá nad Sázavou (17.00).