Je to maraton zápasů. Týmy jsou rozděleny do dvou skupin - choceňské a českotřebovské. "Náš Pardubický kraj" má doma na našem zimáku na Skalce.  A máme mezi jeho hráčí také svého reprezentanta St. Rudu. Zatím se moc nedaří. Další snímky jsou ze zápasu, ve kterém "domácí" Jihomoravský kraj vyhrál na "hosty" - krajem Pardubickým 3 : 1, když poslední třetí branka  padla do pardubické sítě až v závěru zápasu v rámci power play. Přišlo i dost diváků, bylo i bouřlivé prostředí.

Zimní stadion  na Skalce se změnil pro olympiádu k nepoztnání. Můžeme to pozorovat i při televizních přenosech a záznamech na ČT4 sport a na internetu viz www.ceskatelevize.cz. Na jinak skoro zaplněném parkovišti najdeme přenosové vozy České televize, uvnitř jsou  instalované plošiny pro umístění kamer. "Naše třebovské a "kohoutí" reklamy bylo třeba vyměnit za  reklamy firem sponzorujících Zimní olympiádu dětí a mládeže,  pro televizní kamery ČT4 nelze třebovské reklamy použít. Také Nápis Rieter na horní "kostce"m bylo třeba zakrýt, i když to přece jen trochu prosvítá.  Stadion působí čistě a upraveně, dělá nám a tedy našemu městu dobrou propagaci stejně jako celý letos nově upravený prostor areálu Skalka.  Hokejové olympijské zápasy však nejsou ke zklamání některých diváků nijak komentovány, chybí informace  o trestech, střelcích branek a případně i další informace k průběhu hry. Na led nastoupí družstva, nikdo je nepředstaví, pak se pískne a hraje. Za zimní olympiádě pro celou republiku by to mohlo být jinak. Zítra 30/1 se opět hraje celý den, na programu je dalších 7 zápasů.  Podvečer připomínáme v 18:30 zápas výběru Pardubického  a Olomouckého kraje. přijďte se podívat !   Další snímky jsou z pondělního večerního zápasu ve kterém domácí Liberecký kraj prohrával již po první třetině (hraje se 3 x 15 minut čistého času) zápasu s Královéhradeckým krajem 0 : 4

Slavnostní zakončení Zimní olympiády dětí a mládeže 2018 se uskuteční na zdejším zimním stadionu 1.2. v 19 hodin.