Kohouti získali výhodu mečbolu

Stejně jako v prvním semifinálovém utkání dokázali Kohouti i ve druhém duelu nastřílet Litomyšli devět branek a v sérii se ujali vedení 2:0 na zápasy. Domácí tým se snažil ve druhé třetině tvrdou hrou zápas zdramatizovat, ale v závěrečné dvacetiminutovce na ledě kralovali hokejisté České Třebové. Od postupu do finále dělí Kohouty jediné vítězství.

Litomyšl - Česká Třebová 3:9 (1:3, 2:2, 0:4)

Branky: 13. Barkóci (Mečiar), 29. Šklíba (Skoumal), 32. Pilavka (Skoumal) – 4. Pražák (Fúzik, Jar. Moučka), 6. Cik (Vlček), 8. Křečan (Prachař), 30. Prachař (Lesák), 37. Prachař (Jindřich), 46. Fúzik (Jar. Moučka, Hemský), 49. Jar. Moučka (Prachař, Fúzik), 52. Jar. Moučka (Hemský, Škvor), 53. Zítka (Šejba).

Rozhodčí: Čížek, Hájek – Teplý, Vepřovský. Vyloučení: 12:13 (navíc Prachař na 10 minut). Využití: 1:2. Diváků: 460. Nejlepší hráči: Starý, Skoumal – Jar. Moučka, Fúzik, Škvor, Prachař, Pražák. Stav série: 0:2.

Litomyšl: Kalousek (8. Klička) – Starý, Polák, Šklíba, Mečiar, Navrátil, Bláha – Dvořák, Švec, Vomočil - Barkóci, Kovář, Skoumal – Budina, Pilavka, Voříšek – Zahradník, Musil.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Procházka, Verner - Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – T. Prachař, Jindřich, Šejba - Křečan, Vlček, Pejcha – Zítka, Knytl, Pirkl.

Domácí gólman Kalousek vydržel v brance necelých osm minut. Kohouti mu za dobu vstřelili tři góly a to byla na jednoho z klíčových mužů Litomyšle poněkud silná káva…

Kanonádu odstartoval v čase 3:58 obránce Pražák – 1:0, v čase 5:22 se opět od modré trefil obránce Cik – 2:0. O střídání domácích brankářů se definitivně postaral v čase 7:51 přesně střílející Křečan – 3:0. Litomyšl si vzápětí vybrala oddechový čas, mezi tři tyče se postavil mladík Klička. Domácí se do první gólové šance dostali v 10. minutě, zcela volný Dvořák ze tří metrů přestřelil.  Ve 13. minutě se vydal na výlet do útočného pásma obránce Cik, domácí se dostali do rychlého přečíslení a Barkóci vykřesal naději – 3:1. Domácí přidali, Mečiar naštěstí další slibnou příležitost neproměnil.

V úvodu druhého dějství mohli Kohouti své vedení navýšit, jenže Křečan a po něm ani Hemský dobře chytající Kličku nepřekonali. Hosté doplatili na faul Šejby, který byl vyloučen v čase 27:58. Přesilovou hru sehráli domácí parádně, v čase 28:17 zamířil od modré přesně obránce Šklíba – 3:2.

Rozbuškou k celé sérii tvrdých soubojů, potyček a vyloučení byl nesmyslný zákrok, který v čase 28:53 předvedl litomyšlský útočník Dvořák. Ten mezi střídačkami zákeřně fauloval Hemského, za zjevný úder do oblasti hlavy však od nepřesných rozhodčích dostal pouze čtyři trestné minuty. Dvouminutové tresty dostali ještě Starý s Jar. Moučkou a překvapivě i Fúzik, kterému provokující Dvořák držel hůl.

O chvíli později (29:20) se nechal zbytečně vyloučit domácí útočník Pilavka, Kohouti získali výhodu přesilové hry pěti proti třem. Hosté ji rychle využili, po přihrávce kapitána Lesáka se v čase 29:43 tvrdým příklepem prosadil Prachař – 2:4. V pokračující přesilovce mohl zvýšit na rozdíl tří branek rychlý Křečan, jehož nájezd znovu zmařil gólman Klička. Domácí se nevzdávali, po nenápadné akci je vrátil do hry jubilant, právě ve středu 39letý forvard Pilavka – 3:4.

Obrovskou příležitost k vyrovnání měla Litomyšl ve 34. minutě, kdy hrála 37 vteřin v pěti proti třem. Pilavka se tentokrát netrefil a vzápětí se radovali Kohouti. Ve 37. minutě stačil brankář Klička zlikvidovat nájezd Jindřicha, proti dorážce Prachaře byl bezmocný – 3:5. Střelec páté českotřebovské branky byl v čase 39:54 vyloučen.

Otřesený Hemský se ve třetí třetině vrátil do hry. Hosté se ve čtyřech ubránili, jenže v čase 42:25 byl Prachař znovu vykázán na trestnou lavici, tentokrát s bonusem osobního desetiminutového trestu. Domácí přidali, tvrdou ránu Starého chytil pozorný brankář Nimmerrrichter.

Závěrečných patnáct minut patřilo Kohoutům. Ukázkový brejk tří na jednoho proměnili v čase 45:57 přihrávající Jar. Moučka s Hemským a střílející Fúzik – 3:6. V čase 48:34 byl vyloučen domácí Starý, po šesti vteřinách (!!) jej vrátil do hry Jar. Moučka – 3:7.

Centr první útočné formace Kohoutů se vytáhl ještě v čase 51:20, po nádherné individuální akci mu uznale tleskalo téměř pět stovek diváků – 3:8. Nešťastný Starý byl vyloučen (tentokrát za nic) ještě v čase 52:10. O půl minutu později poslal Šejba krásnou přihrávkou do úniku Zítku a ten dal výsledku konečnou podobu – 3:9. V závěru kryl Nimmerrichter nebezpečné střely Navrátila a Skoumala.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Začali jsme výborně. Potom jsme však, jak se říká, nechali soupeře čuchnout a přišly problémy. Litomyšl vsadila ve druhé třetině na hru, která nám není vlastní, a to ji vyšlo. V závěrečné třetině jsme se uklidnili a agresivního soupeře jasně přehráli. Máme druhé vítězství. Rád bych pozval fanoušky na nedělní domácí duel, ve kterém chceme udělat rozhodující krok na cestě do finále.“

Příští utkání – neděle 4. března: Česká Třebová – Litomyšl (17.00).

Další středeční výsledek:  Moravská Třebová – Hlinsko 7:3.  Stav série: 2:0.