První čtvrtfinále pro Kohouty
Kohouti vykročili do čtvrtfinálové série pravou novou, v prvním utkání využili výhodu domácího prostředí a nebezpečnou Světlou nad Sázavou porazili 8:4. Na první pohled jednoznačná výhra přicházela na svět v porodních bolestech, Kohouti se prosadili až ve třetí třetině, kdy soupeři nastříleli pět branek. V hledišti bylo 678 diváků, děkujeme! HC Kohouti ČT

První čtvrtfinálový souboj patřil díky zlepšené hře ve druhé polovině střetnutí českotřebovským Kohoutům, kteří odpor bojovného soupeře zlomili až ve třetím dějství. S napětím očekávaný zápas měl výbornou diváckou kulisu, na českotřebovský zimní stadion přišlo v neděli 678 diváků.

Česká Třebová – Světlá n. S. 8:4 (0:0, 3:2, 5:2)

Branky: 22. Procházka (Lesák, Šejba), 26. Šejba (Jindřich, T. Prachař), 30. Vlček (Knytl, Šimončič), 47. Fúzik (Hemský, Šimončič), 48. Jar. Moučka (Hemský), 55. Knytl (Křečan), 58. Vlček (Křečan), 59. Škvor (Jindřich) – 27. Kopecký (O. Včela), 34. O. Včela (Špatenka), 55. Jar. Doležal (Kopecký), 57. Kubát (Kořínek).

Rozhodčí: Čížek– Bohuněk, Pecina. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 678. Zásahy brankářů: 35 – 39. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Vlček – Koubský. Stav série: 1:0.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Procházka, Cik, Šimončič – Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – T. Prachař, Jindřich, Šejba - Křečan, Vlček, Knytl – od 52. minuty Pejcha.

Světlá: Koubský – O. Včela, Svoboda, Kořínek, Šíma, Fibikar – P. Včela, Jar. Doležal, Kopecký – Blažek, Kubát, Dolinský – Špatenka, Vantuch, Štros.

Hokejisté Světlé byli v úvodu aktivnější, do první gólové šance se v 6. minutě protáhl Kubát, jehož střelu naštěstí zneškodnil brankář Nimmerrichter. Kohouti se probrali až při první přesilové hře, v 8. minutě donutili světelského gólmana Koubského k prvním vážnějším zásahům Škvor s Fúzikem. Do dalších gólových příležitostí se domácí dostali při druhé přesilovce, Hemsk, opět Škvor a Prachař však na pozorného Koubského znovu nevyzráli. V čase 19:57 byl vyloučen hostující útočník Kopecký.

Do jeho návratu chybělo na začátku druhého dějství pouze deset vteřin, když po Lesákově střele od modré šikovnou tečí prosadil obránce Procházka – 1:0. Kohouti přidali a soupeře zatlačili do defenzívy. V čase 23:28 byl opět vyloučen Kopecký (podražení), kterému v čase 24:56 na trestné lavici doplnil Fibikar (vysoká hůl). Přesilovku pět na tři zvládli Kohouti náramně. Krásnou akci rozehrál Prachař, po přesné Jindřichově přihrávce se z první bleskově trefil Šejba – 2:0. V pokračující přesilové hře přihrál kapitán Lesák výborně Prachařovi, jehož ránu ukryl ve své lapačce brankář Koubský.

Po faulu Šejby (nedovolené bránění) získali výhodu jednoho muže v poli hosté a ke vstřelení kontaktní branky jim stačilo pouhých sedm vteřin. V čase 26:58 kapitán O. Včela nahodil puk od modré před domácí branku, kde se nejlépe orientoval Kopecký – 2:1. Dvougólové vedení si Kohouti vzali zpět v polovině vyrovnaného střetnutí, v čase 29:11 vystřelil tvrdě a přesně Vlček – 3:1.

Domácí se neradovali dlouho, velmi brzy doplatili na zbytečné vyloučení Knytla. Oslabení sice ubránili, ale jednu vteřinu (!) po návratu domácího útočníka vrátil soupeře v čase 33:15 do hry důrazný O. Včela – 3:2. Ve stejné minutě chyboval obránce Pražák, hosté se řítili ve třech na jednoho, situaci zachránil pozorný Nimmerrichter. Vzápětí předvedl nevídané gesto fair play hostující útočník Miroslav Kopecký, po jehož pádu se rozhodčí Čížek chystal vyloučit jednoho z domácího hráčů. Po upozornění Kopeckého, že se o faul nejednalo, vzal sudí svůj verdikt zpět. Bravo, Mirku!!

V závěru druhé třetiny si hokejisté Světlé vypracovali dvě čisté gólové šance. Nejprve minul ve 37. minutě domácí branku Štros. V čase 38:31 byl vyloučen Kořínek. Přesilovou hru Kohouti totálně pokazili. Na útočné modré nezachytil puk Lesák, na brankáře Nimmerrichtera najížděli Doležal s P. Včelou a nabídnutou superšanci trestuhodně neproměnili!!! Kohoutům v tu chvíli přáli snad všichni svatí…

Na začátku závěrečné třetiny přežili domácí další oslabení, to byl další důležitý moment prvního čtvrtfinálového zápasu. Ve 46. minutě spálil gólovou příležitost Vlček, v čase 46:39 skóroval Fúzik, kterému nádherně přihrával Hemský – 4:2. Za okamžik bylo v hledišti ještě veseleji. To, když ve vlastním oslabení vstřelil v čase 47:23 pátou branku Moučka – 5:2. Českotřebovským fandům zatrnulo po chybě Lesáka, kterou hosté opět naštěstí nepotrestali.

Světlou dlouho držel nad vodou gólman Koubský, který pochytal nebezpečné střely Fúzika, Moučky a Křečana. V čase 54:17 byl krátký na Knytla, který po skvělé Křečanově přihrávce zavěsil puk pod horní tyčku – 6:2. Hosté nic nevzdávali. Po další pohotové teči se o rychlou odpověď postaral v čase 54:42 Doležal – 6:3. O chvíli později fauloval Procházka (vysoká hůl) a v čase 56:02 – opět rychlou tečí v předbrankovém prostoru – vykřesal Světlé naději Kubát – 6:4.

Další dramatické chvíle Kohouti naštěstí nepřipustili a dvě vstřelenými brankami dali výsledku konečnou podobu. Nejprve se v čase 57:05 podruhé v utkání trefil Vlček – 7:4. Po rozmíšce Moučky se Špatenkou se dohrávalo ve čtyřech. Osmý gól padl v čase 58:47 a po nezištné přihrávce Jindřicha zblízka bez problémů skóroval obránce Škvor – 8:4.

HLASY PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „S vítězným vstupem do série jsem pochopitelně spokojen. Soupeř potvrdil kvalitu a především zkušenost, bude to otevřená záležitost.“

Jiří Přibyl, trenér Světlé:  „Nedokázali jsme využít několik slibných brejkových situací, to byl náš hlavní problém. Když jsme propadli v obranné činnosti, soupeř tyto chyby trestal.“

Příští zápas – 2. čtvrtfinále play off – středa 7. února: Světlá nad Sázavou – Česká Třebová (19.00).