Kohouti mají druhé čtvrfinálové vítězství

Třetí čtvrtfinálovou partii ovládli Kohouti, kteří doma předvedli výrazně lepší výkon než v předchozím střetnutí na ledě soupeře. Hokejisté Světlé se radovali z vedoucí branky, ale tým České Třebové ve druhém dějství třemi brankami zápas otočil. Čtvrté utkání se hraje ve středu 14. února na Vysočině, kde si mohou Kohouti zajistit postup do semifinále.

Česká Třebová - Světlá n. S. 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)

Branky: 22. Jidnřich (T. Prachař, Šejba), 28. Škvor (Jar. Moučka, Hemský), 33. T. Prachař (Šejba, Jindřich), 53. T. Prachař (Jindřich), 53. Knytl (Cik, Vlček), 55. Křečan (Vlček), 57. Fúzik (Cik, Hemský) – 5. Jar. Doležal, O. Včela), 55. Kubát (Blažek, Dolinský).

Rozhodčí: Kolář – Škorpil, Sokol. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváků: 719. Zásahy brankářů: 22:38. Nejlepší hráči: Sajdl, T. Prachař, Jindřich. Stav série: 2:1.

Česká Třebová: Sajdl – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Procházka (21. Verner) - Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – T. Prachař, Jindřich, Šejba - Křečan, Vlček, Knytl – Zítka, Šimončič, Pejcha -  od 50. Pirkl.

Světlá: Zvolánek – O. Včela, Svoboda, Kořínek, Šíma, Fibikar – P. Včela, Jar. Doležal, Kopecký – Blažek, Kubát, Dolinský – Špatenka, Vantuch, Štros.

V čase 4:04 byli vyloučeni Jindřich se Špatenkou a hra ve čtyřech sedla mnohem lépe Sklářům, kteří se nečekaně rychle ujali vedení. Po pravém křídle ujel útočník Doležal, obránce Procházka před ním ustoupil směrem k vlastní brance, zastínil výhled brankáři Sajdlovi, který v čase 4:28 zaregistroval puk až za vlastními zády – 0:1. Kohouti mohli vyrovnat v 8. minutě, jenže osamocený Šimončič zblízka neskóroval. Domácí toho jinak v prvním dějství moc nepřevedli, hráli velmi nepřesně a branku soupeře neohrozili ani při přesilové hře.
Kohouty nakopnul vydařený vstup do druhé třetiny. V čase 21:08, po přesné přihrávce T. Prachaře, vyrovnával na druhý pokus Jindřich – 1:1. Vyloučení Blažka domácí nepotrestali, protože krátce po něm byl na trestnou lavici vykázán také Šejba. Hra ve čtyřech tentokrát patřila Kohoutům. Útočník Jar. Moučka si od mantinelu skvěle najel mezi kruhy, mohl vystřelit, ale milimetrovou přihrávkou vyzval v čase 27:51 ke skórování obránce Škvora – 2:1.
O necelých pět minut později bylo na českotřebovském zimáku ještě veseleji. V čase 32:09 se totiž trefil s chutí hrající T. Prachař – 3:1. V závěrečné minutě druhé třetiny přihrával Šejba excelentně Jindřichovi, jehož pohotovou ránu skvěle vyrazil brankář Zvolánek.
V úvodu závěrečné třetiny se vyznamenal domácí gólman Sajdl, po chybě Šejby zlikvidoval brejk Blažka. Potom přišla nepřesná Sajdlova rozehrávka, za zdržování hry vyfasovali Kohouti dvouminutový trest. Domácí nemysleli zdaleka jen na obranu, hostujícího brankáře dvakrát protáhl Křečan. Kohouti dostali soupeře pod silný tlak, ale Zvolánek dlouho odolával, pochytal střely Jar. Moučky, Prachaře a Hemského.
V 51. minutě se diváci dozvěděli, že na nedělní hokej přišel v této sezoně rekordní počet 719 fanoušků. Domácí hráče to zdravě nakoplo a dvěma rychlými brankami definitivně rozhodli. V čase 52:20 se podruhé prosadil T. Prachař – 4:1, v čase 52:38 přidal pojistku Knytl – 5:2. Útočník Hemský přikopl ležící hůl Jar. Moučkovi, byl vyloučen a Světlá přesilovku zásluhou druhého útoku využila, střelcem byl Kubát – 5:2.
Kohouti však žádnou zápletku nepřipustili a Sklářům naložili na cestu ještě další dva góly. Po rychlém výpadu a přesné přihrávce Vlčka se radoval Křečan – 6:2, poslední slovo patřilo Fúzikovi – 7:2.
HLASY PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Po prohře ve Světlé jsme si něco řekli, výkon mužstva se v domácím prostředí zlepšil. Postupně jsme ovládli hru, soupeři docházely síly. Rádi bychom vyhráli čtvrtý zápas a trochu pošetřili síly, ale nebude to snadné.“

Jiří Přibyl, trenér Světlé:
„Zlomová byla druhá třetina, v níž domácí zápas otočili. Jsme rádi za každé domácí utkání, proto se budeme snažit soupeři cestu za postupem znepříjemnit.“

Příští zápas – čtvrtfinále play off – středa 14. února: Světlá nad Sázavou – Česká Třebová (18.30), Litomyšl – Chrudim.

Další nedělní výsledky:

Hlinsko – Choceň 7:6 a celkově 3:0 na zápasy,
Moravská Třebová – Chotěboř 2:1 a celkově 3:0 na zápasy,
Chrudim – Litomyšli 2:4 a stav série 1:2.                                                                  FOTOGRAFIE JARDA KONÍČEK