Volejbalové výsledky Sokola Česká Třebová 27. - 28. 1. 2018

27. 1. 2018 VOLEJBAL ŽENY 2. LIGA

SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ - TATRAN STŘEŠOVICE B

V sobotu 27. ledna jsme na domácí půdě přivítaly soupeřky ze Střešovic. Především díky zraněním jsme se sešly na ranní zápas pouze v šesti, na druhý pak  v sedmi hráčkách a funkci trenérky dočasně získala naše kapitánka Ivča Horáková. A tak nám tedy nezbývalo než bojovat, protože některé hráčky si zahrály i na postech, na kterých normálně nehrají. Oba zápasy jsme vyhrály poměrem 3:1 a do tabulky jsme si připsaly dalších 6 bodů, které nás stále drží na prvním místě. Nicméně hra jako taková byla i přes výsledek dost křečovitá, někdy hodně zmatečná i vyčerpávající, když nám získání bodu trvalo příliš dlouho, a zároveň jsme se trápily hodně na příjmu, jelikož soupeřky měly vynikající servis. Ale my se nevzdaly a i přes ztrátu dvou setů, jsme zvítězily. Nyní nás čeká volný víkend, který si zpestříme naším volejbalovým plesem, na chvíli se odreagujeme a nabereme síly do dalších zápasů.
Sestava: Divišová Marie, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Kubová Radka,  Tomanová Pavlína,
Trávníčková Pavla, Zabranská Lucie.
Výsledky:  Česká Třebová – Střešovice 3:1 (-19,18,19,17) Česká Třebová – Střešovice 3:1 (19,-14,24,16)

SOKOL Č. TŘEBOVÁ-VS DRÁSOV.

Dne 27 1. 2018 odehráli junioři další kolo 1. ligy s družstvem Drásova, jako předehrávku zápasu ze dne 3. 2. 2018. Družstvo Drásova je v aktuální tabulce na 5. místě a při utkání v první části jsme na jeho hřišti vybojovali 1 bod za prohru 2:3. V sobotu se nám však tak nedařilo. Do optimální sestavy chyběl Červinka, Lukáš, Hubáček a Kohoutek, Pejchal a Šplíchal nastoupili po dlouhodobé nemoci. Do zápasu jsme tak mohli zapojit kadeta Skřívánka L. a st.žáky Bělku a Hurta. Dnes bylo největším problémem slabá obrana na síti a malá účinnost našeho podání. Přesto jsme v třetím setu druhého zápasu sahali po vítězství v setu, což se nám nakonec malým důrazem v zakončení nepodařilo.      Sokol Č. Třebová reprezentovali Kadlec, Bělka, Pejchal, Koudelný, Kostka, Jireček, Skřivánek V., Hurt, Šplíchal  a Skřivánek L..                                                                                                                M. Kadlec

ČERVENÝ KOSTELEC - Sokol ČESKÁ TŘEBOVÁ.

V sobotu 27. 1. 2018 odjíždíme k dalšímu pokračování 1. ligy juniorek k 17. a 18. kolu do Červeného Kostelce.

ČERVENÝ KOSTELEC – TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ  3 : 2  (25:16, 16:25, 23:25, 25:17, 15:5)

Od začátku prvního setu hrajeme s obrovskými výpadky herní činnosti. Problémy naší hry jsou stále stejné. Není z čeho nahrávat ani útočit, takže míče kazíme, nebo přehráváme. Nyní je jednoznačně cítit neúčast N. Foldynové, která jako libero střídala hůře přihrávající blokařky a hráčky smečařky. Řídila obranu. Prohráváme 2:3.

VOLEJBAL ČERVENÝ KOSTELEC – TJ SOKOL GEODÉZIE ČESKÁ TŘEBOVÁ  1 : 3  (20:25, 23:25, 25:19, 24:26)

Českotřebovské dívky se začínají se chytat, změnila se rychlost pohybu, takže jsou dříve u míčů, a konečně začínají o míče bojovat. Vyhráváme první set 25:20, ve druhém setu jsme vedli v koncovce 22:19, trochu nejistoty, ale vyhráváme 25:23. Do třetího setu nenastupují českotřebovská děvčata zrovna šťastně. Od začátku setu stále prohrávají. Podaří se stáhnout ztrátu na 1-2 body, ale koncovku třetího setu již nezvládají. Stejně začaly českotřebovské dívky čtvrtý set, prohrávají, 6:10, 9:15, 15:20. Za stavu 15:20, se děvčata překvapivě „kousla“ a zvýšeným úsilím na hřišti stahují soupeřův bodový náskok, až na 19:21, 24:24. Nyní již věřím, že vyhrají. O předposlední míč tohoto setu, se  bojuje na jedné i druhá straně. Vyhráváme čtvrtý set 26:24 a 2. zápas 3:1.

Pod vedením R. Hanzelky a opět skvělého fandy P. Štefana, Sokol Č. Třebová reprezentovala: V.Šplíchalová, V. Štefanová, L. Klimková, K. Bělková, K. Voleská, S. Hladilková a M. Bečičková.  Skupina 1. liga juniorky - 1. část soutěže,

27. 1. 2018 VOLEJBAL ML. ŽÁKYNĚ A - CHOCEŇ

V sobotu 27. 1. 2018 se odehrálo další kolo mladších žákyň. Po našem minulém pádu do C skupiny nebylo jiného cíle než vybojovat postup zpět do skupiny B. Našimi soupeřkami byly týmy Svitav B a Lanškrounu. Bomberkám se oba zápasy podařilo vyhrát 3:0 a postoupit zpět o skupinu výše.  Zápasy byly především o našich chybách a koncentraci, ale zároveň i o odvaze. Kromě jednoho setu s Lanškrounem, kde jsme dotahovaly, jsme si všechny sety pohlídaly.  Za bojovný výkon zaslouží celý tým pochvalu. Velké díky také fanouškům za výbornou podporu.
Další kolo náš čeká 17. 2. 2018 ve Svitavách s našimi největšími rivaly v boji o 3. místo, na které si ještě můžeme sáhnout, a to se Svitavami A a Pardubicemi.  Hrály: Havránková, Horáková, Jebousková, Klimešová, Klementová, Neumannová, Nováková, Štanglerová, Zahrádková, Vomáčková    JR

27. 1. 2018 VOLEJBAL ML. ŽÁKYNĚ B, POLIČKA

V sobotu 27.1.2018 jsme jely opět do Poličky, kde jsme odehrály další kolo KP Pardubického kraje mladších žákyň. Postupně jsme nastoupily proti družstvům Letohradu a Poličky B.
 První zápas byl jednoznačnou záležitostí pro soupeře. Děvčata z Letohradu jsou starší a jejich hra přesto, že není úplně ideální, na náš tým zatím stačí. Přesto děvčata měla mnoho pěkných zákroků a snažila se vybojovat každý bod. Potěšila nás pochvala  od trenéra soupeřek, že jsou dívky moc šikovné. Výsledek 0:3
 Druhý zápas jsme nastoupily proti družstvu Poličky B. Tady jsme odehrály s velkým nasazením dva sety, které nepostrádaly bojovnost. K vidění bylo mnoho pěkných výměn. Jeden set jsme prohrály v koncovce, druhý jsme dokázaly vyhrát, což je pro nás s ohledem na věk dívek velký úspěch. Utkání skončilo vítězstvím 3:1 pro Poličku.
 Pochvalu si zaslouží celý tým, přesto bych chtěla vyzdvihnout výkon a především velkou bojovnost Barči Šindelářové a Adélky Kaplanové.
 Hrály: Beranová, Honišová, Kaplanová, Řehořová, Šindelářová, Štosová, Zemanová

28. 1. 2018 VOLEJBAL, PŘÍPRAVKA DÍVEK

V neděli jsme odehrály další kolo přípravek dívek. Tentokrát každé naše družstvo startovalo v jiné skupině.
 Č. Třebová „C“ ve skupině D – cílem bylo udržení, případný postup do sk. C. Nakonec jsme vybojovaly udržení ve skupině, což se ukázalo, že bylo nelehkým úkolem. Děvčata hrála výborně. Líbilo se mi herní nasazení a velké množství vybojovaných míčů. Děvčata si začínají zkoušet lobování přes síť. Věřím, že v dalším kole postoupíme o stupínek výš.
Hrála: Adamová, Dvořáková, Preislerová, Šindelářová
 Č. Třebová „B“ ve skupině E – cílem postup do sk. D. Cíl byl splněn. Děvčata jednou remizovala a ostatní zápasy již v celku jednoznačně vyhrála. Nakonec první místo je jasným postupem do sk. D. Holky mají velkou pochvalu.
Hrála: Hondlová, Kaplanová, Kovářová, Zemanová
 Č. Třebová „D“ – ve skupině G – tento tým se měl pokusit o postup. Zde se nám to nepodařilo. Vybojovaly jsme 2x remízu a to nám na postup nestačilo. Tak máme motivaci do dalšího kola.
Hrála: Drymlová, Kušnierová, Řehořová, Špaisová                                                                H. Dvořáková, M.Adam

28. 1. 2018 BMV SVITAVY, ŽLUTÝ A ORANŽOVÝ.

V neděli 28.1. jsme vyrazili za dalším dobrodružstvím v barevném minivolejbalu, tentokrát do Svitav. Nevyužili jsme pohodlí automobilu nebo autobusu a pro dopravu jsme zvolili vlak. Už cesta samotná stála opravdu za to. Při přestupu zapomněl jeden člen realizačního týmu ve vlaku směřujícího do Brna své zavazadlo a v poličském motorovém expresu jsme pro změnu hledali mobilní telefon jedné z našich nadějí. Obě dvě nepříjemnosti se ale podařilo zdárně vyřešit a bez ztrát dorážíme do sportovní haly.
Zde na nás čeká složité rozhodování, zda zrušit jedno družstvo v oranžové kategorii (pro nemoc nemáme dost hráčů). Po krátké trenérské poradě se rozhodujeme nasadit do „oranžového“ úplné nováčky, kteří v této kategorii ještě nehráli ( Verča Kotyzová, Ondra Vlček). Jejich úspěšná minulost ve „žlutém“ dávala určité naděje, ale že se jim bude dařit tak dobře, to určitě nečekal nikdo z nás. Ve své skupině vyhrávají vše, až na dva zápasy a obsazují nádherné 3. místo. I další družstva v oranžové kategorii hrála, co jim síly stačily. Lukášové Dašek (první turnaj v „oranžovém“) a Halva hráli velmi dobře a odměnou jim bylo krásné 2. místo. Děvčata také bojovala a někdy stačilo uhrát jen o jeden či dva míče a výsledek mohl být jiný J.
Ve žluté kategorii (2.třída) naši svěřenci předvedli výkony, za které se rozhodně nemusí stydět. Zejména Štěpán Hübl nás překvapil předváděnou hrou, kdy nevypustil jediný míč. Odměnou za bojovný výkon společně s Terkou Honišovou bylo umístění na krásném 3. místě, ze kterého měl ohromnou neskrývanou radost.
Ve žluté kategorii (1. třída) bojovali Ondra s Míšou. Bojovali co jim síly stačily. Někdy vyhráli, někdy prohráli i remíza se jim podařila. Hlavní je, že se stejně jako jejich starší spoluhráči, hrou bavili.
Náš oddíl reprezentovali:
 Žlutá kategorie: Ondra Trávníček, Míša Kolář   -   Maty Janda, Maty Homoláč  - Štěpán Hübl, Terka Honišová
Oranžová kategorie: Verča Kotyzová, Ondra Vlček  - Luky Dašek, Luky Halva  -   Kája Cetkovská, Nela Zatloukalová