HC Kohouti: vydřená výhra a postup do finále!

Ve třetím semifinálovém souboji se žádné střelecké manévry nekonaly. V předchozích dvou vzájemných utkáních nastříleli Kohouti soupeři z Litomyšle osmnáct branek, tentokrát byli rádi za těsné vítězství. Nejlepšími muži zápasu byli oba brankáři, Kamil Nimmerrichter a Tomáš Kalousek. Ve finále se Česká Třebová střetne s Moravskou Třebovou, první zápas se bude hrát v neděli 11. března na zimním stadionu Na Skalce.

Česká Třebová – Litomyšl 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Branky: 7. T. Prachař (Šejba), 17. Jar. Moučka (Křečan, Škvor), 20. Šejba (Lesák, Jindřich) – 27. Musil (Skoumal), 46. Musil (Skoumal, Mečiar). Rozhodčí: Barek, Kratochvíl – Holeček, Kis. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváků: 785. Nejlepší hráči: Nimmerrichter – Kalousek. Konečný stav série: 3:0.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Procházka, Verner - Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – T. Prachař, Jindřich, Šejba - Křečan, Vlček, Pejcha – Zítka, Knytl, Pirkl.

Litomyšl: Kalousek – Šklíba, Kovář, Budina, Polák, Navrátil, Bláha, od 21. minuty Mečiar – Barkóci, Musil, Skoumal – Svatoš, Pilavka, Zahradník - Dvořák, Švec, Vomočil – Voříšek.

Kohouti se dostali do vedení díky využité přesilové hře. Nejprve spálil vyloženou šanci nepřesně střílející Knytl, po vystřídání narýsoval Šejba skvělou přihrávku Prachařovi, proti jehož pohotové teči neměl brankář Kalousek šanci – 1:0. V polovině první třetiny, po chybách domácích obránců Cika a Jana Moučky, se ke slovu dostali hosté. Šklíba a vzápětí i Švec mířili těsně vedle, šanci Vomočila zlikvidoval brankář Nimmerrichter.

V dalších minutách převzali iniciativu domácí hokejisté, dlouho však naráželi na litomyšlského gólmana Kalouska, který pochytal střely Prachaře, Škvora a Fúzika. Podruhé kapituloval až v čase 16:20. Obránce Škvor našel křížnou přihrávkou Křečana, který našel před brankou volného Jar. Moučku. Českotřebovský útočník si počkal, až brankář Kalousek zalehne na led a po krátké kličce zavěsil puk pod horní tyčku – 2:0.

Ještě v probíhající 17. minutě se z útočného pásma nestihl vrátit obránce Cik, pohotové rány Pilavky a Kováře naštěstí lapil připravený Nimmerrichter. V závěru první třetiny využili Kohouti ještě jednu přesilovku. Na trestné lavici odpočíval Voříšek, když v čase 19:59 šťastně skóroval Šejba – 3:0.

Od začátku druhé třetiny začali hosté hrát mnohem lépe. Vyloženou šanci Zahradníka zlikvidoval ve 21. minutě výborně chytající Nimmerrichter. Kohouti se potom dvě minuty úspěšně bránili v oslabení. Ve 27. minutě ztratil puk za vlastní brankou Šejba, Skoumal okamžitě přihrál volnému Musilovi, který zblízka prostřelil brankáře Nimmerrichtera – 3:1.

Na hokejisty Litomyšle měla první vstřelená branka blahodárné účinky. Zvýšili důraz a byli stále nebezpečnější, ve 33. minutě protáhl domácího brankáře tvrdě střílející Skoumal. O tři minuty později se do brejku dostal Jindřich, zkusil blafák do bekhendu, ale na zkušeného Kalouska nevyzrál. V čase 39:13 byl vyloučen Barkóci.

V úvodu třetí dvacetiminutovky, při pokračující přesilovce, se do dalších dvou šancí dostali Jindřich s Křečanem, navrch měl opět gólman Kalousek. Hostům pak výrazně pomohl vyloučení Šejby, při přesilové hře se totiž v čase 45:34 z otočky přesně trefil Musil – 3:2.

Zaskočení Kohouti na ledě často zmatkovali, jejich obrana chvílemi připomínala ementál. V čase 47:25 se na útočný výpad vydal litomyšlský obránce Mečiar, kterého Pražák zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku. Rozhodčí nařídili trestné střílení, při kterém své spoluhráče podržel brankář Nimmerrichter!

Totéž se opakovalo v 50. minutě, kdy Nimmerrichter kryl dělovku Dvořáka. Na druhé straně dvakrát čaroval Kalousek, který pochytal střelecké pokusy Prachaře, Hemského a znovu Prachaře. Kohouti si cestu za výhrou zkomplikovali v čase 56:03, kdy byl po další neproměněné šanci a nedovoleném zákroku vyloučen Jar. Moučka. Jeho spoluhráči neinkasovali. V čase 58:49 si Litomyšl vybrala oddechový čas, vzápětí zkusila hru bez brankáře. Opuštěnou branku Litomyšle netrefil Vlček, na těsné výhře a postupu Kohoutů se však nic nezměnilo.

HLASY PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Zápas jsme výborně rozehráli, pak přišlo uspokojení a herní výpadek. Nakonec jsme to vybojovali a jsme rádi. Litomyšl nebyla tak snadným soupeřem, jak by se mohlo na první pohled zdát.“

Michal Budina, kapitán Litomyšle:  „Bohužel jsme neproměnili nějaké gólové šance. Ve třetí třetině jsme se herně zvedli, škoda nevyužitého trestného střílení. Mrzí mne, že jsme v celé semifinálové sérii soupeře víc nepotrápili.“

Další nedělní výsledek:  Hlinsko - Moravská Třebová 3:6.  Konečný stav série: 0:3.