Finálová série krajské ligy zahájena
Vstup do finále jsme si představovali jinak:
První zápas pro Slovan
První finálový zápas krajské ligy patřil hokejistům Slovanu Moravská Třebová, kteří vyhráli v České Třebové 8:5. Zaslouženě. Kohouti dokázali ve třetí třetině ze stavu 1:4 dotáhnout na 4:4, ale vzápětí se hrubými chybami připravili o naději na domácí výhru.
Zápas sledoval rekordní počet 1 035 diváků. Děkujeme.
HC Kohouti ČT

Skvělá návštěva

Hrubé chyby Kohoutů

V prvním finálovém střetnutí se radoval moravskotřebovský Slovan, který dokázal Kohoutům na jejich vlastním ledě nastřílet osm branek. Hokejisté České Třebové doplatili na hrubé chyby v obranné činnosti. Nedělní zápas sledoval rekordní počet 1 035 diváků.

Česká Třebová – Moravská Třebová 5:8 (1:2, 0:2, 4:4)

Branky: 9. Škvor (Šejba, Jar. Moučka), 42. Fúzik (Jindřich, Cik), 45. Vlček (Hemský), 46. Šejba (Jindřich), 58. Jar. Moučka (Hemský, Vlček) – 9. Kobza (Langr), 16. Pavlovský (Augustin, Čikl), 24. Pěcha (Langr), 27. Duba (Janošek), 48. Muselík (Kobza, Langr), 49. Janošek (Kobza), 59. Čikl.

Rozhodčí: Čížek, Pilný – Teplý, Kolář. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 1 035 (!!). Nejlepší hráči: Jindřich – Janošek, Pavlovský. Stav série: 0:1.

Česká Třebová: Nimmerrichter (27. Sajdl) – Škvor, Verner, Jan Moučka, Cik, Procházka, Pražák - Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – T. Prachař, Jindřich, Šejba - Křečan, Vlček, Knytl – Šimončič, Zítka, Pejcha – Pirkl.

Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Bednařík, Muselík, Schneider, Hradil – Augustin, Čikl, Pavlovský – Langer, Kobza, Faltus – Duba, Janošek, Pěcha.

Do první gólové šance se dostal ve 3. minutě kapitán Slovanu Čikl, jehož střelu skvěle vyrazil brankář Nimmerrichter. V čase 4:25 byl vyloučen hostující obránce Bednařík, prudkou ránu Jar. Moučky gólman Turek vyrazil, puk se vzápětí odrazil zpět k Jar. Moučkovi, který netrefil odkrytou branku Slovanu. Kohouti se prosadili až v čase 8:06. Na začátku rychlé kombinační akce byl právě Jar. Moučka, od Šejby zamířila přesná přihrávka k obránci Škvorovi, který zblízka nezaváhal – 1:0.

Radost českotřebovských fanoušků neměla dlouhého trvání. Zaváhání domácích obránců (Cik – Jan Moučka) za pouhých 14 vteřin potrestali přihrávající Langr a pohotově tečující Kobza – 1:1. Ve 12. minutě vyloučen Duba (krosčekoval Jindřicha), při přesilovce domácí znovu chybovali, po nájezdu Langra zachraňoval spoluhráče gólman Nimmerrichter. Další chybu domácí obrany hráči Slovanu potrestali. Hosté šli do vedení v čase 15:17, po akci prvního útoku skóroval Pavlovský – 1:2.

Začátek druhé třetiny zastihl domácí obranu opět v nedbalkách. Ve 24. minutě potrestali hosté chybu Jana Moučky, autorem třetí branky Slovanu byl Pěcha – 1:3. Tlak hostujícího mužstva sílil, Kohouti byli chvílemi doslova bezradní. Ve 27. minutě, při signalizovaném vyloučení domácích, přidal Janošek čtvrtý zásah – 1:4 a s Kohouty to začínalo vypadat bledě. Domácí si vzápětí vybrali oddechový čas, do branky se místo Nimmerrichtera postavil Sajdl.  Ten měl plnou lapačku práce při střeleckých pokusech Čikla a Pavlovského.

Do závěrečné třetiny nastoupili Kohouti s nově vytvořenými útoky (Hemský, Vlček, Jar. Moučka – Šejba, Jindřich, Fúzik - Pejcha, Prachař, Křečan).

Mužstvu pomohl rychlý gól, který v čase 41:06 vstřelil Fúzik – 2:4. Vzápětí měl gólovou příležitost Jindřich, ale brankář Turek jeho střelu vyrazil. Hosté pak špatně vystřídali, chvíli hráli v šesti a nabídli Kohoutům přesilovou hru. Domácí ji využili, v čase 44:13 zamířil od modré tvrdě a přesně Vlček – 3:4. Karta se otočila, hru ovládli Kohouti. Zvláště, když přesně o minutu později, v čase 45:13, se krátce po vhazování postaral o vyrovnání Šejba - 4:4!!

Hokejisté České Třebové vstali z mrtvých, ale nadějnou situaci bohužel nezvládli. Pustili se do bezhlavého útočení, v čase 46:06 musel nebezpečí v obraně „hasit“ Vlček, jen za cenu nedovoleného zákroku.

Výhodu přesilovky získali hosté. V této situaci se jediné chyby dopustili rozhodčí, kteří přehlédli faul Rajnohy na Škvora (krosček). Hosté v čase 47:23 zásluhou veterána Muselíka přesilovku využili – 4:5. Co bylo ještě horší, domácí hráči si v obraně opět vybrali dovolenou a Janošek v čase 48:11 vstřelil další gól – 4:6.

Čtyři minuty dřeli Kohouti na to, aby ze stavu 1:4 vyrovnali na 4:4. Potom si během necelé minuty nechali vstřelit další dvě branky a bylo rozhodnuto.

Teoretická šance svitla domácím v čase 54:34, kdy byl vyloučen hostující Čikl. Naději "smázl" Šimončič, který trestuhodně "namazal" puk Kobzovi, po jehož přihrávce ve vlastním oslabení v čase 56:27 skóroval Pavlovský – 4:7. Domácí se vzchopili o necelou minutu později, kdy se trefl Jar. Moučka – 5:7. Hra bez brankáře Kohoutů nevyšla, v čase 58:28 poslal puk do opuštěné českotřebovské branky Čikl – 5:8.

HLASY PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Z vedoucí branky jsme se radovali velmi krátce, po dalších chybách jsme pustili velmi dobře bruslícího soupeře do tříbrankového vedení. Souhlasím s názorem, že klíčový byl pátý gól, který jsme dostali v oslabení. Prohráváme 0:1, musíme se připravit na druhý zápas.“

Igor Čikl, st., trenér Moravské Třebové:
„Za stavu 4:1 pro nás jsme úplně přestali hrát a umožnili soupeř během několika málo minut vyrovnat na 4:4.  Zřejmě rozhodující byla naše pátá branka při přesilové hře. Domácí hru více otevřeli a inkasovali další góly.“

Příští utkání – středa 14. března: Moravská Třebová – Česká Třebová (19.00).