Krajská hokejová liga pokračuje

Slovan Moravská Třebová - HC Kohouti 7 : 4

Druhá výhra Slovanu

Hokejisté Moravské Třebové využili výhody domácího prostředí a ve druhém finálovém střetnutí zdolali Kohouty 7:4. Náš oslabený tým (chyběli Fúzik, Škvor, Lesák, Procházka) držel krok do začátku třetí třetiny, pak se herně i gólově prosadili domácí. Slovan MT získal výhodu mečbolu, kterou může proměnit již v nedělním duelu, který se bude hrát v České Třebové.

Hokejisté Moravské Třebové se radovali i na vlastním ledě, ve finálové sérii se ujali vedení 2:0 na zápasy a k celkovému triumfu jim schází jediná výhra. Oslabení Kohouti vzdorovali kvalitnímu soupeři padesát minut, pak jim docházely síly. Třetí zápas uvidí v neděli 18. března hokejoví fanoušci v České Třebové.

Moravská Třebová – Česká Třebová 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)

Branky: 11. Langr (Kobza, Schneider), 12. Čikl (Augustin), 19. Pavlovský, 29. Langr (Faltus), 42. Čikl (Augustin), 57. Augustin, 60. Augustin (Pavlovský) – 5. Prachař, 20. Prachař (Jar. Moučka, Hemský), 24. Hemský (Jar. Moučka), 45. Jindřich (Prachař).

Rozhodčí: Prchal, Kratochvíl – Holeček, Plch. Vyloučení: 11:11. Využití: 3:3. Oslabení: 1:1. Diváků: 836. Nejlepší hráči: Augustin, Langr, Pavlovský, Čikl – Prachař, Hemský. Stav série: 2:0.

Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Muselík, Schneider, Kolařík, Hradil – Augustin, Čikl, Pavlovský – Langer, Kobza, Faltus – Duba, Janošek, Pěcha.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Cik, Pražák, Šejba, Jan Moučka, Šimončič, Verner - Hemský, Vlček, Jar. Moučka – T. Prachař, Jindřich, Křečan – Pejcha, Knytl, Zítka.

Ke druhému finálovému utkání vyrazili Kohouti bez dvou výrazných opor. Útočník Jakub Fúzik byl v neděli večer hospitalizován v Orlickoústecké nemocnici, nastoupit nemohl ani nejlepší obránce Jan Škvor, který po tvrdém zákroku moravskotřebovského Rajnohy utrpěl bolestivé zranění v horní polovině těla. Nastoupit nemohl ani obránce Jakub Procházka, ve stavu nemocných zůstal obránce a kapitán Václav Lesák.

Kohouti nevstoupili do zápasu nejlépe, v čase 2:54 byl vyloučen obránce Pražák. Domácí roztočili před brankou Nimmerrichtera kolotoč, ránu Augustina stačil gólman Kohoutů vytěsnit. V závěru oslabení se do brejku dostal Prachař a bekhendem prostřelil nepříliš jistého brankáře Turka – 0:1.

Inkasovaná branka vyprovokovala domácí k ještě většímu úsilí. Další šanci Augustina zlikvidoval Nimmerrichter, vzápětí spálil vyloženou šanci Faltus. V polovině první třetiny prohrál Pražák na obranné modré souboj s rychlíkem Augustinem, který ze samostatného nájezdu v čase 10:21 s přehledem vyrovnal – 1:1. O minutu později se Slovan poprvé dostal do vedení. Vyloučený Knytl seděl na trestné lavici pouhých čtrnáct vteřin, když se prosadil zkušený Čikl – 2:1.

Ve 13. minutě o sobě dal poprvé vědět nepřesný rozhodčí Prchal. Knytl sice stihl vystřelit, vzápětí byl zasaženou do obličeje holí Duby, který mu vyrazil několik zubů. Sudí Prchal stál od místa střetu pár metrů, bohorovně rozpažil. Protesty Kohoutů byly marné, o nebezpečné hře vysokou holí rozhodčí Prchal zřejmě nikdy neslyšel….

O dvě minuty později odpískal Prchal faul domácího brankáře Turka na Prachaře, hosté však přesilovou hru nezvládli. V čase 18:10 byl na trestnou lavici za jiný prohřešek vykázán Duba. Hosté při přesilovce propadli na útočné modré (Jindřich, Šejba), pustili do brejku Pavlovského, který dostal Slovan do dvoubrankového vedení – 3:1. V čase 19:10 fauloval Muselík, při hře pěti proti třem se v závěru prvního dějství podruhé gólově prosadil Prachař – 3:2.

V úvodu druhé třetiny pokračovali Kohouti v přesilové hře, dalším vyloučením ji umocnil domácí Čikl. Hosté hráli půl minuty v pěti proti třem, ránu Prachaře vyrazil Turek, vzápětí pálili vedle Jindřich s Cikem. Domácí se dál bránili ve čtyřech, vzápětí je opět do tří poslal faulující útočník Duba. V krátké přesilovce pěti proti třem Kohouti neskórovali, při pokračující výhodě jednoho muže vyrovnal v čase 23:24 Hemský – 3:3.

Domácí znovu přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a před brankou Kohoutů chvílemi hořel led. Ve 26. minutě pochytal Nimmerrichter střely Pavlovského a zejména Kobzy. Slovanu pomohlo vyloučení Křečana. Hosté aktivně napadali, nedovolený zákrok na forčekujícího Hemského nechali rozhodčí bez povšimnutí. Domácí potřebovali k využití přesilové hry 71 vteřin. Bekhendový pokus Faltuse stačil Nimmerricher reflexívně vyrazit, dojíždějící Langr vrátil pohodlně puk za jeho záda – 4:3.

V závěrečných minutách druhé dvacetiminutovky měli navrch hokejisté Slovanu, a to i díky dvěma darovaným přesilovým hrám. Největší šanci měl Faltus, po jehož střele orazítkoval puk horní tyčku českotřebovské branky.

Na začátku závěrečné třetiny se Kohouti úspěšně bránili ve třech (21 vteřin) i ve čtyřech (47 vteřin). Vzápětí byl za faul na unikajícího Pavlovského vyloučen Prachař a bylo zle, po minutě hry zblízka skóroval Čikl – 5:3. Kohouti se nevzdávali a soupeři oplatili stejnou mincí. Po nedovoleném zákroku na Vlčka byl vyloučen Pokorný, kterého po necelé minutě vrátil do hry Jindřich – 5:4.

Kohouti vrhli všechny síly do útoku. Rány Prachaře a Moučky pochytal gólman Turek, po krásné přihrávce Prachaře nedokázal vyrovnat Křečan. Rozhodčí vzápětí domácím nepochopitelně odpustili nedovolené zákroky na Šejbu a Jar. Moučku.

V čase 56:00 se vhazovalo v obranném pásmu Slovanu. Kohouti propadli na útočné modré (Pražák, Hemský), puk vybojoval, do rychlého brejku našlápl a po deseti vteřinách hry s jistotou skóroval Augustin – 6:4. Nejlepší hráč zápasu se v čase 59:06 prosadil ještě jednou – 7:4.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
"Soupeř má kvalitu, i ve druhém utkání byl hokejovější. V nepravý čas nás zasáhla marodka klíčových hráčů, zejména útoční ka Fúzika a obránce Škvora. Minimálně dvě třetiny jsme hráli celkem vyrovnanou partii, pak jsme otevřeli hru a hráčům docházely síly. Z výkonu rozhodčích nemám dobrý pocit. Jeden pískal všechno, druhý nic..."

Příští utkání – neděle 18. března: Česká Třebová – Moravská Třebová (17.00).