Kohouti to dokázali

Hokejisté České Třebové dokázali vyhrát podruhé za sebou a finálovou sérii s Moravskou Třebovou vyrovnat, stav je 2:2 na zápasy. Čtvrtý finálový zápas nabídl divákům strhující podívanou, tajenku rozluštil v páté minutě prodloužení útočník Marek Hemský. Rozhodující bitvu o titul uvidí v neděli 25. března fanoušci v České Třebové.

Moravská Třebová - Česká Třebová 2:3 (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 17. Rajnoha (Pavlovský), 33. Pavlovský (Rajnoha) – 9. Jar. Moučka (Hemský, Vlček), 31. Vlček (Pražák, Hemský), 65. Hemský (Lesák, Jar. Moučka).

Rozhodčí: Barek, Doležal – Křivohlavý, Bohuněk. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváků: 1 268. Nejlepší hráči: Pavlovský, Rajnoha, Turek, Schneider – Sajdl, Jar. Moučka, Vlček, Hemský, Šejba. Stav série: 2:2.

Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Muselík, Bednařík, Kolařík, Hradil -  Augustin, Čikl, Pavlovský – Langr, Kobza, Schneider – Řehulka, Pěcha, Fibrich.

Česká Třebová: Sajdl – Cik, Pražák, Lesák, Šejba, Jan Moučka, Procházka - Hemský, Vlček, Jar. Moučka – T. Prachař, Jindřich, Křečan – Pejcha, Knytl, Zítka – Urban, Schejbal.

Domácí hokejisté začali s obrovským nasazením, do první gólové šance se v 5. minutě dostal útočník Augustin, kterého vychytal brankář Sajdl. Kohouti o sobě dali poprvé vědět o dvě minuty později. Vlčkova dělovka se odrazila od zadního mantinelu k Hemskému, který rozvlnil pouze boční síťku. O chvíli později byl první útok Kohoutů mnohem úspěšnější. Po krásné spolupráci s Hemským a Vlčkem vstřelil vedoucí branku hostujícího mužstva Jaroslav Moučka – 0:1.

V dalších minutách se na českotřebovskou branku valil jeden útok za druhým. Brankář Sajdl odolával, v 10. minutě kryl střelu Řehulky, ve 12. minutě jej nepřekonal opět Augustin. Slovanu pomohl zbytečným faulem (vysoká hůl) v útočném pásmu Křečan. Domácím stačilo k využití přesilové hry přesně padesát vteřin, autorem vyrovnávací branky byl obránce Rajnoha – 1:1.

V závěru první třetiny hráli domácí opět v pěti proti čtyřem, na trestnou lavici byl vykázán mladý českotřebovský obránce Jan Moučka.  Kohouti se v oslabení dostali do brejku, Prachař přihrál do vyložené gólové šance Jindřichovi, jehož ránu zázračně kryl brankář Turek. V pokračující přesilovce měl další tutovku domácí kapitán Čikl, Kohouty zachránil skvělý Sajdl.

Ještě v úvodu druhé třetiny hráli hosté 41 vteřin ve čtyřech, ubránili se. Ve 22. minutě se do rychlého brejku dostal Langr, k údivu domácích fanoušků skončil puk v Sajdlově lapačce. O tři minuty později se opakovala navlas stejná situace, ze souboje s Langrem vyšel znovu jako vítěz gólman Sajdl.

Přesně v polovině kvalitního střetnutí projel českotřebovskou obranou jako nůž máslem obránce Hradil, ani on však výborného Sajdla nepřekonal. V čase 29:23 byl vyloučen domácí Pěcha a elitní formace Kohoutů udeřila podruhé, v čase 31:00 se od modré přesně trefil Vlček – 1:2. Českotřebovský „snajpr“ pálil jako z děla ve 32. minutě, otřesený gólman Turek se několik vteřin těžce zvedal z ledu.

Ve chvíli, kdy oba týmy hrály ve čtyřech, váhal s přihrávkou Cik, vzápětí fauloval unikajícího protihráče a byl naprosto zbytečně vyloučen. Domácí získali výhodu přesilovky čtyř proti třem (49 vteřin), kterou také využili. V čase 32:18 přesně zamířil Pavlovský a bylo vyrovnáno – 2:2. Závěrečné minuty druhé třetiny patřily Kohoutům, kteří dostali soupeře pod silný tlak. Ve 38. minutě, znovu po akci první útočné formace, mohl vstřelit třetí gól obránce Pražák, ale těsně minul. Vzápětí se do šance proháčkoval Augustin, kterého znovu vychytal pozorný Sajdl.

Do závěrečné třetiny nenastoupil Jindřich, do útoku se naopak posunul Šejba a na ledě se začal objevovat útočník Schejbal. Kohouti hráli se silným soupeřem vyrovnanou partii. Ve 43. minutě vyrážel Turek levým betonem střelu Hemského, ve 45. minutě inkasoval další prudkou ránu do masky, tentokrát z hole Jar. Moučky. Navrátivší se Schejbal o sobě dal vědět ve 49. minutě, kdy čistém hitem sestřelil Kolaříka.

Deset minut před koncem předvedl krásnou individuální akci Šejba, potlesk patřil zázračnému zákroku brankáře Turka. Na druhé straně nadále čaroval Sajdl, na kterém si vylámali zuby Langr se Schneiderem. Kohouti přidávali a domácí překvapivě odpadávali. V 56. minutě pláchl po pravé straně Šejba, ideální přihrávkou našel Prachaře, jehož střelu ze tří metrů s obrovským štěstím kryl gólman Turek.

V 57. minutě se situace opakovala, jen v obráceném gardu. Prachař místo přihrávky na volného Šejbu volil střelu, ale ve vyložené šanci minut. Kohouti měli výraznou převahu, ještě v 57. minutě se ocitl v další šanci Hemský, po kličce poslal puk vedle pravé tyčky.

V závěru normální hrací doby mohli hokejisté České Třebové na neefektivní koncovku krutě doplatit. V 59. minutě totiž spálil tutovku Langr, v 60. minutě zmařil příležitost Augustina výtečně chytající Sajdl.

Do pětiminutového prodloužení vyrukovali domácí s trojicí Pokorný, Langr, Kobza, na druhé straně stáli Pražák, Hemský a Jar. Moučka. V čase 62:39 byli vyloučeni Fibrich (filmování) a Cik (podražení).

Neuvěřitelné drama vrcholilo. V 64. minutě se v útočném pásmu krásně uvolnil obránce Lesák, vzápětí mířil zblízka vedle domácí branky. V čase 64:10 děkovali spoluhráči brankáři Sajdlovi, který zlikvidoval 100% šanci Langra.

Nájezdů se diváci (bohudík) nedočkali, protože v čase 64:19 rozhodl o těsném vítězství Kohoutů Marek Hemský – 2:3.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Jsem rád, že jsme dokázali vyhrát třetí a čtvrté utkání a že se tudíž bude rozhodovat v České Třebové. Mužstvo odvedlo výborný výkon, všichni hráči si sáhli na dno svých sil. Poděkování patří skvělým fanouškům. Těšíme se na neděli, na vyprodaný zimní stadion.“