SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ II HLÁSÍ

MUŽI SOKOLA II V 2. LIZE DVAKRÁT VYHRÁLI

V letošním ročníku 2. ligy mužů se naši borci naposledy představili na domácí palubovce v sobotu 3. 3. 2018. Derniéra na ZŠ Nádražní proběhla úspěšně, ve dvou zápasech hladce porazili Dvůr Králové nad Labem dvakrát 3:0.

JUNIOŘI SOKOLA II V 1. LIZE PROTI GEODEZII

Bez největších opor a v neúplné sestavě způsobené chřipkovou epidemií jsme v lize juniorů odehráli dvě utkání proti TJ Sokol Geodezie Česká Třebová. Oba dva zápasy jsme v sobotu 3. 3. 2018 vyhráli 3:0 (12,12,6) / (14,14,15) a upevnili si tak krásné druhé místo v 1. lize.

KADETI SOKOLA II SE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ NA ZÁVĚREČNÝ TURNAJ EXTRALIGY

O nadcházejícím víkendu proběhne v nedalekých Svitavách závěrečný turnaj extraligy kadetů. Ve skupině D se naši borci utkají v sobotu 10. 3. 2018 s domácím týmem Svitav. Začátek utkání v 10hod a od 13hod pak proti Ústí n. Labem. V neděli od 9hod Dansport Praha a 11hod Opava. …to bude Sekec - Mazec! J

KADETKY SOKOLA II VSTOUPILY DO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI SOUTĚŽE

Jelikož úvodní dvojutkání nadstavbové části 1. ligy kadetek máme přeloženo až na 30. 3. 2018, první zápas jsme odehráli po třítýdenní herní pauze až v sobotu 3.3.2018. Los nám určil tým z Frýdlantu nad Ostravicí na jejich palubovce.
V úvodním utkání se nám nedaří kromě příjmu skoro nic. V každém setu začínáme hrát až od stavu 0:8. Utkání se zlomilo ve třetím setu. Za stavu 1:1 na sety opět necháváme soupeřkám osmibodový náskok. Ten se nám v koncovce třetího setu podaří stáhnout. Bohužel v koncovce vyrobíme několik taktických chyb a set prohráváme. Sympatické soupeřky z Frýdlantu se dostávají tzv. „na koně“ a zápas ve čtvrtém setu mají zcela pod kontrolou.
Frýdlant n. O. – Česká Třebová II  3:1 (13,-14,22,10)
Poučeni z předchozího utkání nastupujeme po krátké pauze k druhému utkání. Po zlepšení ve všech herních činnostech hrajeme mnohem lepší volejbal než v prvním utkání. Ale pokud jsme jen na chvilku polevili v koncentraci, soupeřky se na nás dokázaly dotáhnout a utkání zdramatizovat.
Frýdlant n. O. – Česká Třebová II  0:3 (-21,-22,-11)
Další utkání odehrajeme 24. 3. 2018 doma na ZŠ Nádražní proti Novému Jičínu.
Hráčky: Lucka Farago, Sára Horská, Veronika Koubová, Natka Kubátová, Martina Kubištová, Adéla Říhová, Vendy Vomáčková.

VOLEJBALISTÉ SOKOLA II DOMINOVALI V ANKETĚ SPORTOVCŮ

Na lednovém vyhlášení o nejlepší sportovce a družstva okresu dominovali svými vyhlášeními českotřebovští volejbalisté SOKOLA II., když vystoupili na podium Ústeckého kulturáku hned čtyřikrát. V kategorii mládeže skončili na druhém místě, když pět let za sebou tuto kategorii ovládli a v celkové historii dokonce 13x zvítězili a 23x byli na stupních vítězů. V kategorii juniorů byl pak „Mistr Evropy“ Lukáš Vašina pátý, reprezentant ČR Ondřej Unzeitig v kategorii žactva šestý a za trenérskou činnost byl odměněn Jíří Kouba, trenér našich kadetek a juniorek, které trénuje společně se svou ženou Jitkou. Po tomto úspěchu přišla i pozvánka na krajské vyhlašování nejúspěšnějších sportovců, kde jsou nominování se třemi družstvy z krajského města. LV

Krasojízda našich nejmladších pokračuje

Krasojízda našich nejmladších v KP trojkového volejbalu pokračuje. Listopadová kvalifikace nás přiřadila do páté výkonnostní skupiny z celkových osmi skupin. Z páté skupiny jsme v prosinci postoupili do čtvrté. V lednovém kole opět postup (do třetí skupiny) a v neděli 25. 2. 2018 jsme po jedné porážce s Olomoucí pronikli mezi 12 nejlepších týmů Krajského přeboru Olomouckého kraje.

Úspěšnou neděli jsme zakončili jak jinak než volejbalově – zhlédnutím finálových bojů Českého poháru mužů v naplněné sportovní hale ve Svitavách. Svitavští pořadatelé zaslouží obrovskou pochvalu za uspořádání tohoto velmi povedeného volejbalového svátku.