Běh Javorkou 2018 - krásné jarní počasí a traťový rekord
24. ročník Běhu Javorkou opět přivábil do českotřebovského městského parku Javorka sportovce z širokého regionu, Sportovali nejen dospělí, ale tratě byly určeny i mládeži a to dokonce i pro nejmenší byla k dispozici 200 metrů dlouhá trať.  Trasa v parku je ustálená, vede po parkových cestách a pro diváky je atraktivní. Jedno kolo měří 1200 metrů a pro nejmladší ročníky se potom část tratě vypouští. Možností je v parku několik a jsou dobře využity. Celkem se na start běhů různých kategorií postavilo 250 závodníků, z toho  130 dětí a mládeže. Loni běželo 252, předloni 257 závodníků.  Hlavní závod  mužů juniorů a žen se běžel na 5 kol, měl tedy délku 6 km.
Nejrychlejší byl Třebovák Tomáš Friš, závodící za Duklu Praha, který vedl závod systémem start - cíl a dosáhl času 18:31. V cíli porazil druhého Radka Hübla o 19 sekund, třetí byl vítěz posledních dvou ročníků tohoto běhu Filip Záveský (Iscarex) v čase o dalších 22 sekund horším.  Tomáš Friš na letošním ročníku vytvořil nový rekord trati. Překonal tak sám sebe, neboť předchozí traťový rekord vytvořil Tomáš Friš ještě jako závodník Vítkovic v roce 2015 časem 18:38.  Kategorii B vyhrál Ladislav Kučera (Iscarex) v pěkném čase 19:35  a nejrychlejší ženou v Javorce byla Adéla Stránská (Iscarex), která 6 km uběhla za 21:55, ale o 20 sekund pomaleji než v loňském vítězném závodě na stejné trati.. Výsledky jsou  vzorně zpracovány na webu Iscarex.cz.
Velký počet závodníků se přihlásil na Lidový běh, který se běží na dva okruhy, má tedy délku 2400 metrů. Startovalo 57 závodníků bez rozdílu věkových kategorií, do cíle doběhlo 56, o osm více než loni.  nejrychlejším závodníkem v Lidovém běhu byl starší žák Michal Vacek, Iscarex junior team (*2004), který uběhl dva okruhy za 9:19 min.  Běžel ten den vlastně dvakrát. Poprvé v kategorii starších žáků, kde s časem 8:50 obsadil třetí místo, podruhé mu o 29 sekund horší čas stačil na vítězství v Lidovém běhu.
Pár fotografií ze sportovního dopoledne v Javroce 21. dubna 2018

Start mladších a starších žákyň, mladších žáků  - 1200 metrů Na trati dorostenci a starší žáci - dva okruhy - 2400 metrů
  • Start hlavního závodu v 11:30