VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY

SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 17. - 25. 3. 2018.

17. 3. 2018 ŽENY, VOLEJBAL 2. LIGA,

Č. TŘEBOVÁ-SVITAVY.

V sobotu 17.3.2018 se vydaly Sokolky na svůj poslední venkovní zápas v této sezóně a to do nedalekých Svitav. Na zápas vyrazilo i několik fanoušků, kterým děkujeme za jejich podporu J! Od začátku prvního zápasu jsme šly do vedení a to de facto držely po celou dobu obou zápasů. Až tedy na druhý set druhého zápasu, kdy jsme dopustily vlastními chybami menší drama a sadu vyhrály až v těsné koncovce 26:24.  Pochvala patří všem hráčkám za předvedený výkon J! Bojovalo se v poli, zvedaly se neskutečné balóny. Sehrálo se několik vydařených signálů a v útoku jsme měly jasnou převahu. Náš servis dělal protihráčkám značné problémy na přihrávce, tudíž jsme získaly pár přímých bodů z podání.  Dvakrát vítězství 3:0 nám připisuje šest bodů do tabulky a jistotu prvního místa už před posledním kolem soutěže. Příští sobotu, 24.3.2018, odehrajeme poslední utkání této sezóny a to na domácí palubovce s týmem z Benešova.
Sestava: Divišová Marie, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Kubová Radka, Mikulecká Barbora, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla.
Česká Třebová – Svitavy 3:0 (11,18,16)  Česká Třebová – Svitavy 3:0 (14,24,17)  Za družstvo žen Horáková Iva

24. 3. 2018 ŽENY, VOLEJBAL Č. TŘEBOVÁ-BENEŠOV

Předposlední březnovou sobotu jsme na domácím hřišti přivítaly posledního soupeře letošní sezóny z Benešova. Jelikož jsme si již o týden dřív potvrdily první místo ve Svitavách, do zápasů jsme nastupovaly bez jakékoliv nervozity. V prvním zápase protihráčky příliš nevzdorovaly, a tak jsme celkem hladce vyhrály 3:0. Druhý zápas začaly lépe benešovanky, které svou hru výrazně zlepšily, začaly lépe přihrávat a oproti nám skládaly míče. Po prvním prohraném setu jsme se ale vzpamatovaly a následující tři sety si opět vybojovaly. Poslední zápas této sezóny jsme tedy vyhrály 3:1. Byla to dlouhá sezóna, ve které jsme se musely poprat se spoustou zranění, ale nakonec jsme to zvládly a loňské první místo obhájily. Moc si vážíme veškeré podpory z řad rodin a fanoušků, bez kterých by to taky nešlo. Moc vám děkujeme a po zasloužené pauze se na vás budeme zase na podzim těšit.

Sestava: Divišová Marie, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Kubová Radka, Mikulecká Barbora, Tillingerová Kateřina, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla.

Výsledky:  Česká Třebová – Benešov 3:0 (13,10,8) Česká Třebová – Benešov 3:1 (-19,16,18,23)   Tabulka:

Za družstvo žen Gottwaldová Lenka

24. 3. 2018 JKY Č. TŘEBOVÁ-STŘEŠOVICE, 1. LIGA.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  –  TJ TATRAN STŘEŠOVICE   1:3
19:25, 25:13, 22:25, 22:25, čas 92 min.

Je sobota 24. 3. 2018 a družstvo juniorek České Třebové, hraje 5. a 6. kolo nástavby, která dává českotřebovským dívkám šanci bojovat o kvalifikaci do extraligy juniorek. Hostíme družstvo Tatranu Střešovice, které ještě ani jednou neprohrálo v této části nástavby 1. ligy juniorek, takže nás čekal těžký soupeř. Zápas začínáme s obrovskou nervozitou. Do půlky setu byl bodový stav vyrovnaný, potom nám soupeř odskočil a první set vyhrál. Nástup do druhého setu máme výborný, od začátku setu vedeme 6:2, 16:8, 20:10, druhý set vyhráváme. Stav 1:1. Následující dva sety, jsou  zcela vyrovnané, až do 21 bodů, ale koncovky obou setů prohráváme svými chybami.  ŠKODA, zápas byl hratelný, mněl atmosféru, bojovnost a docela se mi líbil.  Celý zápas, prohráváme 3:1.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  –  TJ TATRAN STŘEŠOVICE   3:1
16:25, 25:17, 25:19, 25:22, čas 97 min.
Hrajeme druhý zápas. Opět jsou obavy o N. Foldynovou a V. Štefanovou, které odehrály dva zápasy baráže 1. ligy kadetek a nyní hrají druhý zápas juniorek, tedy dnes již čtvrtý zápas. První set je obdobou prvního setu, prvního zápasu. Do půlky setu stav vyrovnaný, potom dívky odpadly. Druhý set je opět do půlky vyrovnaný, potom odskakují českotřebovská děvčata a vítězí 25:16. Víte, on stav 15:16 vlastně nic neřeší, protože teprve od tohoto stavu se začíná hrát o koncovku setu. Takže každé družstvo se snaží, aby jim soupeř bodově neutekl, a potom si to teprve rozdají o vítězství v setu, ale o to víc mrzí každá chyba
Třetí set je docela jednoznačnou záležitostí českotřebovských dívek. Vedeme 2:1. Nástup do čtvrtého setu, máme špatný. Snadnější vítězství třetího setu, děvčatům otupuje mysl a s myšlenkou poslední set bude snadný, polevujeme v úsilí. Prohráváme, 5:9, 6:11, 9:13, 13:15. Na děvčatech je vidět změna, začínají „makat“ a přidávají body. Vedeme 18:16, ale soupeř ještě neodpadl, začíná na úderu riskovat a kazí. Vedeme 20:19, 24:22 a českotřebovským dívkám, se daří dostat míč na zem. Porážíme Tatran Střešovice 3:1.
S vítězstvím jsem spokojen, ale přiznám se, že se mi více líbil první prohraný zápas. Ve druhém zápasu, bylo vidět, že českotřebovská děvčata „chtěla zvítězit více“. Smekám před fyzičkou Foldynové a Štefanové, ale i před ostatními dívkami, protože již pouze přítomnost v hale od rána do večera je hrozně ubíjející.
Pod vedením R. Hanzelky Sokol Č. Třebová reprezentovala:
Šplíchalová, Štefanová, Klimková, Bělková, Pešková, Foldynová, Voleská, Kȏhlerová, Kašparová, Hladílková.

24. 3. 2018 VOLEJBAL JUNIORŮ,

SOKOL PARDUBICE-SOKOL Č. TŘEBOVÁ.

Dne 24 3. 2018 odehráli junioři poslední kolo 1. ligy s družstvem Sokola Pardubice na jeho palubovce. V krásném prostředí opravené sokolovny v Pardubicích už od rozcvičení bylo vidět, že kluci mají obrovskou chuť na první vítězství v soutěži. K zápasu nastoupilo 10 borců našeho oddílu. Hned od začátku prvního setu naše družstvo získalo mírnou převahu, kterou si udrželo do koncovky prvního setu a v něm zvítězilo. V druhém setu jsme darovali soupeři od začátku snadné vedení, hlavně díky zbytečným chybám. Soupeř už otěže nepustil. Za stavu 1:1 na sety jsme prostřídali smečaře a zase jsme set vyhráli. Ve čtvrtém setu se opakovala situace z druhého setu, a tak se muselo jít do pátého, rozhodujícího setu. V něm jsme bezchybně dohráli koncovku, a tak se kluci mohli radovat z prvního vítězství v soutěži.

Do druhého zápasu domácí nastoupili pouze v šesti hráčích. Rychle a snadno se ujímáme vedení 2:0 na sety. Kluci si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Přestali nepochopitelně bojovat a soustředit se na hru. Soupeř srovnal na 2:2 a rozhodoval zase pátý zkrácený set. Kluci do něj nastoupili jako polití živou vodou. Hned zkraje setu si udělali náskok, který si udrželi do konce setu a zápasu.

Dvě vítězství jsou sladkou tečkou za působením v 1. lize. Ale myslím si, že jsme 2 body ztratili (za vítězství 2 x 3:2 jsme získali do tabulky 4 body, kdybychom vyhráli 2 x 3:1 nebo 2 x 3:0, tak bychom do tabulky získali bodů 6).

Všem klukům se dařilo, na liberu odehrál celý zápas J. Hurt, a velice dobře, na středu talentovaný L. Skřivánek a těžký úkol měl na nahrávce M. Bělka, který zápas odehrál slušně takticky a s velkou bojovností v poli. Ostatní kluci odevzdali nadstandardní výkon. Sokol Č. Třebová reprezentovali Kadlec, Bělka, Koudelný, Kostka, Hurt, Lukáš, Jireček, Skřivánek V.,  Šplíchal  a Skřivánek L..