Městské muzeum Vás zve na akce pořádané v červnu 2018


Stálé expozice: Dopravní křižovatky
Otevřeno denně mimo pondělí od 8 do 18 hodin
 
Semináře
Seminář pro začínající rodopisce    
Je určený zájemcům o poznání rodinných kořenů, a to zejména začátečníkům. Probíhá vždy  1. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 5. června 2018 od 17 hodin, na téma Lánová vizitace a prameny předmatričního období pohovoří genealog PhDr. Ivo Sperát. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Mgr. Jana Voleská.
 
Seminář pro nejmenší návštěvníky muzea „Malý muzejník“
Je určen dětem od 5 do 12 let. Seminář probíhá vždy 2. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 12. června 2018, pro mladší děti (ve věku od 5 do 8 let) od 16 hodin, pro starší děti (ve věku od 9 do 12 let) od 17 hodin
V červnu si děti vyzkouší práci lakýrníka. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat).
Bližší informace podá lektorka semináře Mgr. Radka Urbánková (urbankova@mmct.cz).
 
Seminář „Výtvarné umění v proměnách staletí“
Je určený nejširšímu okruhu zájemců o výtvarno, věnuje se přehledu slohového vývoje výtvarného umění evropského kulturního okruhu. V rámci jednotlivých slohových epoch bude přihlédnuto – vedle tvorby významných světových i domácích představitelů – také k osobnostem a památkám našeho regionu. Seminář probíhá vždy 3. úterý v měsíci.  Příští setkání se uskuteční v úterý 19. června 2018 od 17 hodin, tentokrát na téma K hlubinám symbolu. Malířství a sochařství evropského symbolismu.  
Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat).  Lektor: PhDr. Ludmila Kesselgruberová, Ph.D.
 
Seminář pro pamětníky staré České Třebové
Je určen pamětníkům starých českotřebovských zákoutí, lektor semináře promítne a okomentuje fotografie vybrané českotřebovské lokality. Seminář probíhá poslední úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 26. června 2018 od 17 hodin, tentokrát na téma Zelináři v České Třebové. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Martin Šebela.
 
Vernisáž výstavy
 
Vernisáž výstavy s názvem Když v Třebové strašívalo proběhne ve čtvrtek 14. června 2018 od 17 hodin. Úvodní slovo o nadpřirozených bytostech a jevech v České Třebové pronese kurátorka výstavy Mgr. Jana Voleská, zazpívají a zatančí děti z DDM Kamarád. Výstava potrvá do neděle 2. září 2018.
Program (nejen) pro rodiny s dětmi Sobota v muzeu proběhne 16. června 2018  od 15 do 16,30 hodin. Návštěvníci si tentokrát budou moci užít prohlídku výstavy, děti se mohou těšit na malé představení. Chybět nebude ani výtvarná dílna, jejíž náplní bude výroba loutky.
 
Mimořádný cyklus přednášek
Městské muzeum zve širokou veřejnost na cyklus přednášek při příležitosti 740. výročí první zmínky o České Třebové a 100. výročí vzniku Československa. Čtvrtá přednáška z tohoto cyklu dá nahlédnout do každodenního života raně novověké šlechty. Červnovou přednášku s názvem Šlechtické bydlení v raném novověku mezi reprezentací a každodenním životem prosloví doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D. z Filozofické fakulty Univerzity Pardubice, a to ve čtvrtek 21. června 2018 od 17 hodin.
Přednáška proběhne v přednáškovém sále muzea, vstupné 20 Kč.
 
Chaloupka Maxe Švabinského v Kozlově   
Otvírací doba:                                                   
červen - srpen: denně mimo pondělí 9 - 17 hodin 
září a říjen: soboty, neděle a svátky 12 - 16 hodin
V letošním roce je expozice doplněna o výstavu Jak bývalo v Kozlově.
 
Fotosoutěž
Městské muzeum Česká Třebová, ZUŠ Česká Třebová a další partnerské organizace vyhlašují v rámci projektu Oslavy stého výročí vzniku Československa fotosoutěž na téma Symboly a připomínky české státnosti. Fotosoutěž je určena žákům a studentům dvou věkových kategorií: 10-15 let (ročníky narození 2003-2008) a 16-19 let (ročníky narození 1999-2002). Tři vítězové v každé kategorii budou oceněni. Vybrané snímky budou vystaveny v rámci oslav 28. října 2018 od 18 hodin v Malé scéně. Uzávěrka přihlášek je 31. srpna 2018. Více informací o soutěži naleznete na http://zusct.cz/akce/.
 
Výzva
Městské muzeum Česká Třebová přijme na letní sezónu průvodce do Chaloupky Maxe Švabinského v Kozlově.
Podmínky: věk od 18 let (víkendová příslužba 15 – 18 let), spolehlivost, dobrá vyjadřovací schopnost, cizí jazyk výhodou.
Bližší informace podá Hana Harapat na tel. 736 518 017.
 
Informace o akcích Městského muzea Česká Třebová naleznete i na webových stránkách muzea www.mmct.cz  a na  facebooku  https://www.facebook.com/mmctcz