Středisko Javor hlásí: Návštěva u skautů ve Svitu 

Po loňské úspěšné návštěvě Svitu jsme se letos rozhodli, že využijeme „prodloužený víkend“ a vydáme se do Svitu na více dní. Akce tedy probíhala ve dnech 4. – 8. 5. Se skauty ze Svitu spolupracujeme již 13 let, a jelikož se letos nemohli zúčastnit pálení čarodějnic, viděli jsme se až na Slovensku. Po večerním příjezdu jsme se ubytovali. Ráno dorazili vlčata a světlušky ze Svitu a vydali jsme se na výlet do nedaleké přírodní rezervace Baba a cestou přes Lopušnou dolinu jsme došli do obce Šuňava, kde jsme si opekli špekáčky. Pak jsme se přesunuli na hasičský den u Obecního úřadu. Zde jsme si také prohlédli „obecní jizbu“, kde nám paní kronikářka povykládala o historii obce a okolí. Pak nás čekala zpáteční cesta do Svitu, kde jsme si u nádraží dali výbornou Jadranskou zmrzlinu a večer jsme zakončili zajímavou přednášku o Tatrách s horským záchranářem.

V neděli jsme se vydali do Tater. Jelikož s námi šel i horský záchranář, mohli jsme poslouchat zajímavé příběhy ze záchranářské praxe. Trasu jsme měli naplánovanou ze Smokovce na Hrebienok a pak přes Bilíkovu chatu, vodopády Studeného potoka a Reinerovu chatu až k Zámkovského chatě. Pár odvážlivců se ještě vydalo Malou studenou dolinou podívat se na zbytky sněhu. Jelikož slovenští skauti museli být dříve doma, kvůli pondělní škole, vraceli jsme se do Svitu dříve. Po příjezdu jsme chtěli navštívit zdejší krytý bazén, ale pro poruchu bylo zavřeno. Večer bylo ještě v plánu grilování, po kterém se šlo spát.

V pondělí jsme měli v plánu jít do Aquacity Poprad, kde jsme po prohlídce města, strávili většinu dne. Večer jsme opět po zmrzlině došli na základnu. Jelikož jsme měli jízdenky na ranní vlak, museli jsme jít brzy spát. V úterý jsme se vydali na zpáteční cestu, která ve vlaku rychle uběhla, a doma nás již čekali netrpěliví rodiče, kterým jsme mohli říct všechny nové zážitky. Akce se konala za přispění Pardubického kraje a Města Česká Třebová, kterým tímto děkujeme.

Více o oddíle a další fotografie z akce lze najít na stánkách http://trojka.e-skaut.cz

3. chlapecký oddíl střediska Javor Česká Třebová


  •  
  •