Městské muzeum Vás zve na akce pořádané v srpnu 2018
Stálé expozice: Dopravní křižovatky
Otevřeno denně mimo pondělí od 8 do 18 hodin
 
Výstava:
Výstava s názvem Když v Třebové strašívalo nabízí figurální zpodobení českotřebovských strašidel autora Aleše Drašnara ze Slavoňova (www.impozantum.com). Pro návštěvníky s dětmi je připraven doprovodný program.                                             
Výstava potrvá do neděle 2. září 2018.
Zpřístupněné památky:
ROTUNDA SVATÉ KATEŘINY
červenec – srpen: otevřeno denně mimo pondělí 9 – 12 a 13 – 17 hodin
 
KAPLE PANNY MARIE POMOCNÉ NA HORÁCH
červenec – srpen: otevřeno o víkendech a svátcích 9 – 12 a 13 – 17 hodin
 
CHALOUPKA MAXE ŠVABINSKÉHO V KOZLOVĚ
červen – srpen: otevřeno denně mimo pondělí 9 – 17 hodin
září – říjen: otevřeno pouze o víkendech a svátcích 12 – 16 hodin
V letošním roce je expozice doplněna o výstavu Jak bývalo v Kozlově.
 
ZVEME TÉŽ K NÁVŠTĚVĚ KOSTELA SV. BARTOLOMĚJE V SEMANÍNĚ
Zde je otevřena expozice s názvem Semanínská renesance, kterou připravil spolek Pro Semanín ve spolupráci s Městským muzeem Česká Třebová.  Více na: http://www.obecsemanin.cz/obcanske-sdruzení-pro-semanin/ www.mmct.cz
 
Výstava v kulturním centru:
Kulturní centrum Česká Třebová, Městské muzeum Česká Třebová a Martin Šebela
při příležitosti 740. výročí první zmínky o České Třebové pořádají výstavu Fotografie (nejen) pro pamětníky staré České Třebové. Návštěvníci se mohou těšit na fotografie zachycující stará českotřebovská zákoutí, které pocházejí z muzejní sbírky a sbírky Martina Šebely. Výstava potrvá do neděle 9. září 2018.
Otvírací doba: pondělí – neděle 9 -12 a 14 – 17 hodin Vstupné: dobrovolné
 
 
Akce:
Městské muzeum Česká Třebová se i v letošním roce podílí na Pikniku v Javorce, který proběhne v sobotu 25. srpna 2018 od 14 do 18 hodin.  S muzejními pracovnicemi se děti budou moci setkat od 15 do 18 hodin nad hrami a kvízy se strašidelnou tematikou, dospělí návštěvníci pak od 16 hodin při povídání o zajímavostech z historie České Třebové. Celý program naleznete na webových stránkách Kulturního centra Česká Třebová www.kcct.cz, v tisku a na plakátech.
  
Akce - hra:
 Městské muzeum Česká Třebová ve spolupráci s Kulturním centrem Česká Třebová, Městskou knihovnou Česká Třebová a DDM Kamarád Česká Třebová Vás zve na městskou vycházkovou hru
 
Po stopách významných osobností roku 1918
Hra bude probíhat během letních prázdnin, je vhodná pro jednotlivce i (rodinné) týmy. Zapojit se může každý, kdo si během prázdnin chce nejen pořádně protáhnout nohy, ale i procvičit mozkové závity a postřeh. Zájemci si na recepci muzea od 1. července 2018 vyzvednou mapu s vyznačenými místy, kde je třeba vyřešit rébus nebo šifru. Řešení pak odevzdají do 2. září 2018 na recepci muzea. Ze správných odpovědí budou v pátek 21. září 2018 v 17:45 na Starém náměstí v rámci akce „Zažijte to znovu“ vylosováni tři vítězové, kteří budou odměněni věcnými cenami. Soutěžící se budou po městě pohybovat samostatně a je na zvážení každého, zda hru absolvuje během jednoho dne nebo si na ni vyčlení dní více. Hra je zdarma, registrace není nutná.
 
Akce:
Návštěva muzea a přístupných památek s „cestovním pasem“
Pro hravé a zvídavé návštěvníky připravilo Městské muzeum Česká Třebová „cestovní pas“, se kterým je možno cestovat po muzejních expozicích a přístupných památkách. Obsahuje řadu otázek a úkolů. Pokud držitel pasu navštíví 4 z 5 zahrnutých objektů (muzeum, rotunda sv. Kateřiny, kaple P. Marie Pomocné na Horách, Chaloupka Maxe Švabinského, kostel sv. Bartoloměje v Semaníně), což prokáže nasbíranými razítky v cestovním pasu, získá vstupné do pátého vybraného objektu zdarma. Pas zájemci obdrží na recepci muzea nebo ve všech zpřístupněných památkách.
 
Fotosoutěž:
Městské muzeum Česká Třebová, ZUŠ Česká Třebová a další partnerské organizace vyhlašují v rámci projektu Oslavy stého výročí vzniku Československa fotosoutěž na téma Symboly       a připomínky české státnosti. Fotosoutěž je určena žákům a studentům dvou věkových kategorií: 10-15 let (ročníky narození 2003-2008) a 16-19 let (ročníky narození 1999-2002). Tři vítězové v každé kategorii budou oceněni. Vybrané snímky budou vystaveny v rámci oslav 28. října 2018 od 18 hodin v Malé scéně. Uzávěrka přihlášek je 31. srpna 2018. Více informací o soutěži naleznete na http://zusct.cz/akce/.
 
Informace o akcích Městského muzea Česká Třebová naleznete i na webových stránkách muzea www.mmct.cz  a na  facebooku https://www.facebook.com/mmctcz