Monika Simonová vyhrála MČR amatérských cyklistů a kvalifikovala se na MS do Varese

Monika Simonová obhájila na závodě MČR v Suchdole nad Odrou prvenství v časovce jednotlivců a stala se šampiónkou pro rok 2018.  Na trať dlouhou 20km byla závodnice týmu Cyklotrénink František Trkal nalosována na neoblíbenou první pozici a tím zahajovala celé mistrovství, které startovalo v sobotu 14.7. ve 12:00. Počasí závodníkům moc nepřálo,  i když vše dopoledne vypadalo výborně. Půl hodiny před startem začalo silně pršet a s menšími  přestávkami  toto počasí vydrželo pro většinu závodníků.
V nabité startovní listině nebyla závodnice z České Třebové brána v letošním roce za největší favoritku  vzhledem k jarním zdravotním komplikacím a tím zkrácené přípravě na letošní sezónu. Také zde startovaly závodnice,  které se zúčastnili nedávného světového poháru Elite.
Jela jsem na závod s tím,  že první pětka je reálná a úspěch budou stupně vítězů. S Verčou Mrkvicovou jsem v posledních dvou letech vyhrála možná jeden, dva závody takže favoritka na titul byla jasná a holky ze svěťáku Dýrová-Macháčková a Trčková měli za sebou kvalitní přípravu. Řekla před závodem Monika Simonová.
Během závodu už ale bylo jasné,  že se bojuje o titul, když na mezičase 7km před cílem vedla Monika o 2 vteřiny před největší adeptkou na titul. K velkému překvapení na posledním úseku ještě náskok výrazně navýšila a v cíli z toho byla skoro minuta náskoku.
Výsledky MČR – časovka ženy
1.  Simonová Monika       Cyklotrénink František Trkal               30:22
2.  Mrkvicová Veronika   Cycling Brno                                       31:18
Dýrová-Macháčková Šárka  Sportraces team                         31:23
4.Trčková Daniela              ČS Accolade team                           31:49
5. Pechová Vlaďka             KILPI racing team                           31:51
Sdružení amatérských cyklistů pořádalo toto mistrovství naposledy v roce 2016 a také zde dokázala uspět českotřebovská závodnice Monika Simonová. K tomuto úspěchu přidala Monika ještě vynikající výsledek na světovém poháru Granfondo v Dánsku, kde v časovce skončila na výborném druhém místě. Tímto výsledkem si také zajistila účast na mistrovství světa v italském Varese, které se koná v září.