První přípravný zápas Kohoutů na domácím ledě

V prvním přípravném utkání změřili hokejisté České Třebové síly s béčkem Trutnova, které přijelo posíleno několika hráči druholigového týmu. Diváci viděli celkem patnáct branek, Kohouti rozhodli o svém vítězství ve druhé třetině. Volno dostali útočníci Hemský, Fúzik a Jindřich.

Česká Třebová – Trutnov B 9:6 (1:1, 4:1, 4:4)

Branky: 8. Schejbal (Křečan), 21. Schejbal (Velinský, Škvor), 26. Prachař (Drobný), 38. Drobný (Šimončič), 40. Schejbal (Škvor, Velinský), 44. Velinský (Křečan), 44. Prachař (Dvořák, Šimončič), 46. Král (Žouželka), 47. Krejza – 14. Jakub Tatar (Mráček), 36. Janoušek (Baudyš), 45. Jakub Tatar (Janoušek), 46. Chytráček (Rutrle), 58. Patzelt (Jakub Tatar), 60. Rutrle (Baudyš).

Rozhodčí: Veselý – Melichar, Brejša. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváků: 251.

Česká Třebová: Nimmerrichter (21. Novotný, 41. Sajdl) – Škvor, Pražák, Šejba, Žouželka, Šimončič, Jemelka – Schejbal (41. Pirkl), Krečan, Velinský – Krejza, Štefka, Král – Dvořák, Prachař, Drobný.

Trutnov: Mráček (31. Pivrnec) – Tomáš, Suvorov, David Gabriel, Vacek, Špetla – Patzelt, Lukáš Gabriel, Jakub Tatar – Jan Tatar, Rutrle, Chytráček – Baudyš, Janoušek, Adolf.

Kohouti byli od začátku aktivnější a svoji převahu korunovali v čase 7:38, kdy se po Křečanově přihrávce zblízka trefil Schejbal – 1:0. O malý okamžik později mohl přidat druhou branku Prachař, kterého skvělým zákrokem vychytal gólman Mráček, na němž si vzápětí vylámal zuby Drobný.

Po faulu Gabriela (hákování) a následné chybě Adolfa (zdržování hry) získali Kohouti výhodu více než minutové přesilové hry pěti proti třem. Po ráně Schejbala zazvonil puk na horní tyčce trutnovské branky. Vzápětí domácí hokejisté trestuhodně propadli, hostující Jakub Tatar mezi nimi projel jako nůž máslem a při hře ve třech (!) vyrovnal – 1:1.

V úvodu druhé třetiny Kohouti své zaváhání při dvojnásobné přesilovce napravili, v čase 20:18 se podruhé trefil Schejbal – 2:1. O necelých pět minut později bylo ještě veseleji, do dvougólového vedení poslal Kohouty prudkým a přesným švihem Prachař – 3:1. Hosté se dostali do několika slibných příležitostí, tu největší měl Janoušek, ale střídající brankář Novotný zachránil.

Ideální možnost ke zvýšení náskoku měli Kohouti při další přesilovce ve 33. minutě, dostali se do přečíslení čtyř na jednoho, ale Šimončič místo přihrávky na volného Prachaře nepovedenou střelou jen vyprášil betony náhradníka Pivrnce. Potom během necelých tří minut padly tři branky. Trutnov ožil po kontaktním gólu Janouška – 3:2. Na důraznou odpověď potřebovali Kohouti necelou jednu minutu. Nejprve se do levého horního růžku trefil Drobný – 4:2, poté se z třetího gólu radoval Schejbal – 5:2.

Hokejový brankostroj pokračoval i v závěrečném dějství.  Ke vstřelení dalších dvou branek stačilo Kohoutů pouhých dvacet vteřin. O šestý zářez se postaral Velinský – 6:2, vzápětí pálil prudce a přesně Prachař – 7:2.

Obě mužstva předváděla bezstarostný útočný hokej, a tak se diváci nenudili. V čase 44:23 až 46:45 viděli další čtyři góly!! Za hosty nejprve snížil Jakub Tatar – 7:3. Na druhé straně byl za velký důraz na brankovišti odměněn Král – 8:3, po nepřesné rozehrávce obránce Jemelky se snadno prosadil Chytráček – 8:4, gólovou minisérii uzavřel Krejza – 9:4. Jubilejní desátý gól mohl vstřelit v 53. minutě Štefka, který však svůj samostatný nájezd neproměnil.

Závěrečných pět minut zápasu se hrálo po dohodě obou mužstev pouze se třemi hráči v poli, herně i střelecky měli navrch hokejisté Trutnova. Kosmetickou úpravu skóre zařídili Patzelt – 9:5 a poté ještě Rutrle – 9:6. Přídavkem byly samostatné nájezdy, s výsledkem 3:2 pro Trutnov.

Příští zápas – neděle 16. září: Trutnov B - Česká Třebová (17.00).