Česká Třebová – Nový Bydžov 8:6 (3:2, 2:2, 3:2)

Branky: 1. Schejbal (Křečan), 16 Křečan (Žouželka), 17. Fúzik, 26. Dvořák (Veverka), 28. Schejbal, 48. Drobný (Schejbal), 51. Hemský, 56. Fúzik (Štefka) – 16. Postolka, 16. Kozák (Jebavý), 21. Malý (Postolka, Chára), 37. Jebavý (Hlaváček), 43. Postolka (Nedbal, Malý), 52. Chára (Kubišta).
Rozhodčí: Vrba – Najman, Melichar. Vyloučení: 4:4 (navíc Kozák na 10 minut). Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 212.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Verner, Pražák, Šejba, Jemelka, Žouželka, Šimončič – Hemský, Fúzik, Štefka – Drobný, Křečan, Schejbal – Král, Prachař, Krejza – Dvořák, Veverka, Kavalír.
Nový Bydžov: M. Veselý – Nedbal, Malý, Kulhánek, Štěpán, Novák, Klust - Postolka, Kubišta, Chára – Kozák, Jebavý, Jiránek – Vlach, T. Veselý, Hlaváček.
Někteří diváci nestačili zasednout na svá místa, a tak neviděli vedoucí gól, který v 55. vteřině vstřelil pohotový Schejbal – 1:0. Kohouti pokračovali v náporu a vytvořili si několik dalších slibných příležitostí. Hemského s Křečanem vychytal gólman Veselý, Schejbal pálil z úhlu vedle. V polovině první třetiny předvedl krásnou akci čtvrtý útok Kohoutů, Kavalír s Veverkou naservírovali puk Dvořákovi, který těsně minul.
Celkem tři branky padly v průběhu jediné (!) minuty. V čase 15:08 se k odraženému puku dostal, po předchozím vlastním útočném výpadu, rychlý Křečan – 2:0. Nový Bydžov potřeboval na vyrovnání pouhých 15 vteřin! V čase 15:35, poté, co Šimončič nezpracoval přihrávku Krále, se trefil Postolka – 2:1. Neuvěřitelný obrat završili v  čase 15:50 přihrávající Jebavý a do černého mířící Kozák – 2:2. Poněkud šokované fanoušky potěšil v čase 16:27 důrazný Fúzik – 3:2. Závěr úvodního dějství patřil domácím útočníkům Křečanovi a Hemskému, ale také brankáři Veselému.
Začátek druhé dvacetiminutovky ovládli hosté, obrovskou mezeru v českotřebovské obraně potrestal v čase 20:25 novobydžovský obránce Malý – 3:3. Domácí pak promarnili svoji první přesilovou hru a za chvíli byli rádi, že brankář Nimmerrichter pochytal střely Cháry a Nedbala.
Kritické chvíle domácí přečkali a vzápětí sami dvakrát gólově udeřili. V čase 26:00, po krásné individuální akci Veverky, pohodlně skóroval Dvořák – 4:3. V čase 27:36 nic nevymýšlel a prudkou ranou poslal puk do levého horního růžku novobydžovské branky Schejbal – 5:3. Hosté nic nezabalili a i jejich zásluhou se hrál kvalitní a rychlý hokej. Ve 33. minutě neproměnil trestné střílení Jebavý. Ve stejné minutě přihrával Veverka do šance Kavalírovi, který branku netrefil. Vzápětí Veverka chyboval a šanci Kubišty likvidoval Nimmerrichter. Poslední slovo patřilo v této části zápasu hostům, po chybě Žouželky je v čase 36:14 vrátil do hry Jebavý – 5:4.
Závěrečná třetina odstartovala šancí Nedbala a výtečným zákrokem Nimmerrichtera. Soupeři se podařilo vyrovnat v čase 42:52, kdy zásluhou výborně hrajícího Postolky využili přesilovou hru – 5:5. Kohouti se naštěstí rychle probrali a během necelých tří minut znovu získali dvoubrankový náskok. V čase 47:08 se prosadil tvrdě a přesně střílející Drobný – 6:5, v čase 50:04 unikl Hemský obránci Klustovi, kličkou se zbavil hluboko do pole vyjetého gólmana Veselého a puk pohodlně zasunul do prázdné branky – 7:5.
Hosté si vybrali oddechový čas, chvíli po zahájení hry však byli na ledě v šesti a nabídli domácím výhodu přesilové hry. Kohouti při ní totálně propadli, hosté se dostali do přečíslení tří na jednoho a v oslabení dokázali vstřelit gól, jehož autorem byl Chára – 7:6. Pět minut před koncem zápasu hráli domácí další přesilovku a situace se málem opakovala, Kubištův samostatný nájezd kryl pozorný gólman Nimmerrichter. Při pokračující přesilovce vstřelil rozhodující branku Fúzik – 8:6.
Příští zápas – neděle 30. září – 1. kolo krajské ligy: Česká Třebová – Lanškroun (17.00).  Foto Jarda  Koníček