Druhý přípravný zápas v Trutnově Kohouti prohráli
Ve druhém přípravném utkání změřili hokejisté České Třebové znovu síly s béčkem Trutnova, tentokrát na jeho ledě. Kohouti nezvládli závěrečnou desetiminutovku, během níž inkasovali čtyři branky.  Soupeř byl opět posílen několika hráči druholigového týmu, v táboře Kohoutů nehráli útočníci Prachař a Jindřich, volno měl i brankář Nimmerrichter.
Trutnov B - Česká Třebová 6:4 (0:0, 1:2, 5:2)
Branky: 39. Vacek, 43. Junek (Lukáš Gabriel), 52. Patzelt (Jakub Tatar, Špetla), 53. Patzelt (Suvorov), 55. Patzelt (Rutrle, Špetla), 58. Vacek – 35. Hemský (Fúzik), 39. Fúzik (Škvor), 47. Drobný (Šejba, Štefka), 57. Šejba (Křečan).
Rozhodčí: Padevět – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 9:11. Využití: 4:2. Diváků: 40.
Trutnov: Mráček (26. Pluháček) – Tomáš, Suvorov, David Gabriel, Špetla, Junek – Patzelt, Lukáš Gabriel, Jakub Tatar – Jan Tatar, Vacek, Adolf – Rutrle.
Česká Třebová: Sajdl (41. Novotný) – Škvor, Pražák, Šejba, Žouželka, Šimončič, Jemelka, Verner – Drobný, Štefka, Veverka – Král, Schejbal, Dvořák – Hemský, Kavalír, Fúzik – Krejza, Křečan, Velinský.
V bezbrankové první třetině nevyužila obě mužstva po dvou přesilových hrách. Na straně domácích se do dvou slibných šancí dostal Jakub Tatar, v prvním případě jej skvěle ubránil Škvor, ve druhém trutnovský útočník přestřelil. Po střelách Fúzika a Žouželky se naopak vyznamenal brankář Mráček.
V úvodu druhé třetiny se Kohouti ubránili při vyloučení Křečana. Vzápětí byl vyloučen domácí Tomáš, hosté však přesilovou hru nezvládli a po brejku Jakuba Tatara byli rádi, že neinkasovali. Po nedovolených zákrocích Hemského a Štefky se Kohouti bránili 17 vteřin ve třech, čisté konto udrželi i při pokračujícím oslabení ve čtyřech (celkem 103 vteřin).
V polovině střetnutí získával domácí tým převahu, propadl však v koncovce. Dělovku Junka kryl gólman Sajdl, vzápětí spálil další příležitost Jakub Tatar, po chybách obránců Pražáka a Šimončiče se nedokázali prosadit Patzelt s JanemTatarem.
Kohouti pak kvalitnímu soupeři udělili lekci z produktivity, Fúzikovu dlouhou přihrávku ve 35. minutě přetavil ve vedoucí branku Hemský – 0:1. O tři minuty později využili hosté přesilovku, když se zdálky přesně trefil Fúzik – 0:2.
Zápas ovlivnila nešťastná událost, k níž došlo v závěru druhé třetiny. V čase 38:24, po běžné srážce s obráncem Vejmelkou, zůstal u českotřebovské branky ležet Jan Tatar. Do té doby přesně rozhodující sudí Tomáš Padevět podlehl slovním atakům trutnovských hráčů a za údajný faul (napadení) vyloučil  - světe div se - útočníka Schejbala. Českotřebovské protesty přinesly jediné: trest ve hře pro trenéra a dalších pět minut hry v oslabení. Trutnov trestal rychle, při hře pěti proti třem se v čase 39:00 o kontaktní branku postaral Vacek – 1:2.
Do závěrečné třetiny nastoupil v brance Kohoutů mladík Novotný, do hry již naopak nezasáhl obránce Škvor. Ideální možnost ke vstřelení třetí branky měl ve vlastním oslabení Šimončič, po samostatném nájezdu z pravého křídla mířil jen do střídajícího gólmana Pluháčka. K rychlému vyrovnání pomohla soupeři pokračující přesilová hra, v čase 42:05 se od modré trefil obránce Junek – 2:2.
Trutnov přibrzdily fauly Lukáše Gabriela a Špetly, dvojnásobnou přesilovku zužitkovali i Kohouti, v čase 46:02 to byl důrazný Drobný – 2:3. Hosté hráli dalších 107 vteřin v pěti proti čtyřem, ale další gól vstřelit nedokázali.
Pro domácího forvarda Jana Tatara skončil nedělní duel definitivně již v čase 49:21. Poté, co jej na útočné modré u mantinelu čistě dohrál urostlý obránce Verner, zůstal ležet na ledě a do kabiny se po několika minutách dostal jen s pomocí spoluhráčů. Rozhodčí tentokrát nevylučovali a do zápisu o utkání uvedli, že ke zranění domácího hráče nedošlo faulem…
Nešťastný okamžik vyburcoval domácí tým, hosté doplatili na nečistou hru. Krátce po opětovném rozehrání, v čase 42:41, faulovali Fúzik (sekání) se Šimončičem (hákování) a poněkud neplánovaně odstartovali parádní představení trutnovského útočníka Patzelta. Ten se v čase 51:01 postaral o rychlé vyrovnání – 3:3.
Poté se domácí obranou prosmýkl Hemský, po signalizovaném faulu soupeře však neudržel nervy na uzdě, poslal obránce Tomáše k ledu a na trestnou lavici usedli oba. O další šarvátku se vzápětí postarali Rutrle se Žouželkou.
Ke vstřelení dalších dvou branek potřeboval Trutnov dvě minuty. V 53. minutě nestačil obránce Pražák na hbitého Patzelta – 4:3. Po přísném vyloučení Žouželky se v 55. minutě radoval šikovný Patzelt z hattricku – 5:3.
Hosté si v čase 54:58 vybrali oddechový čas. Naději vykřesal v čase 56:02 od modré čáry přesně střílející Šejba – 5:4. Hra bez brankáře k vyrovnání nevedla, naopak. V čase 57:55 se do prázdné českotřebovské branky trefil Vacek – 6:4.

Příští zápas – středa 19. září: Česká Třebová – Nový Bydžov (18.30).