VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY

SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 1. 9. - 5. 9. 2018.


30. 8. - 1. 9. 2018, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ NA MINISOUSTŘEDĚNÍ A TURNAJI V NÁCHODĚ.

Mladší žákyně si závěr prázdnin zpestřily volejbalem. Ve čtvrtek a pátek absolvovaly Na Skále minisoustředění, tj. čtyři tréninkové jednotky zaměřené na fyzickou přípravu, koordinaci pohybu a zopakování základních herních činností jednotlivce. O výborný oběd se žákyním postarala jídelna ZŠ Habrmanova. V sobotu si hráčky musely přivstat a vyrazily vlakem na přípravný turnaj do Náchoda. Na výborně zorganizovaném turnaji odehrály pět zápasů se zkušenějšími soupeřkami, a to se Slavií Hradec Králové, Rtyní v Podkrkonoší, Chlumcem nad Cidlinou, Náchodem a Rychnovem nad Kněžnou. Vyhrát se žákynim sice nepodařilo, ale herně turnaj splnil trenérská očekávání. Svou premiéru v šestkovém volejbale měly Julča Špaisová a Eliška Pecháčková.

 Hrály: D.Dvořáková, K.Hondlová, B.Očenášová, E.Pecháčková, E.Polášková, N.Řehořová, J.Špaisová, T.Zemanová

VOLEJBALOVÝ TURNAJ STARŠÍCH ŽÁKYŇ-MEMORIÁL MANŽELŮ VYMĚTALOVÝCH.

V sobotu 1. 9. 2018 pořádal volejbalový oddíl TJ Svitavy již 8. ročník halového turnaje starších žákyň. Pro většinu týmů po letní přípravě první ostrý test v hale, pro pořadatele nelehký úkol s nasazením týmů do skupin.
Letos do turnaje pořadatelé vzali hned 2 naše tým starších žákyň. A tým pod vedením trenéra Pavla Vernera od začátku myslel na cíle nejvyšší, B tým si dal za úkol uhrát co nejlepší umístění. 
Základní skupina D, kde hrál A tým byla trochu volejbalově nevyrovnaná, a tak spíš než volejbalový um holky musely ukázat, jak jsou pozorné. Základní skupina C pro B tým byla hratelná kromě suverénní Hlincovky.
B tým v rozstřelu o umístění narazil na tým Svitavy B a místo jednoduchého vítězství, jsme druhý set natahovaly a prodlužovaly neuvěřitelným množstvím našich chyb – 30:28. Nakonec výhra 2:0. V zápase o umístění nás čekal PVK Olymp B. Na jeho podání ani útok jsme zbraň nenašly. B tým skončil na krásném 10. místě z celkových 16 týmů.
A tým si na kvalitní zápasy počkal až do semifinále, kde narazil na soupeřky z Lanškrouna. Krásný volejbal, přetahovaná o každý bod v prvním setu. Drama pro naše holky v setu druhém, kdy si soupeřky nechaly utéct podáním Ádi Martincové až na stav 17:8, neskutečný boj a výhra 25:20. Ve finále opět nádherný volejbal proti holkám z Frýdku- Místku. Oba sety se body přelévaly ze strany na stranu a zasloužená výhra 2:0 pro naše holky.
Oběma týmům patří velká pochvala. Individuální ocenění za nejlepší blokařku turnaje si odnesla Ema Kráčalová.

Hrály:

A tým: Blažková, Dušková, Kaplanová, Klimešová, Kráčalová, Pešková, Vernerová, Zahrádková

B tým: Jebousková, Klementová, Klimešová, Kolářová, Plocová, Růžičková, Štanglerová, Vašková, Vomáčková, Zahrádková

Foto z turnaje: https://bomberky.rajce.idnes.cz/Svitavy_1.9.2018/  JR

31. 8. -2. 9. 2018 VC PŘEROVA VE VOLEJBALE JUNIOREK-MEZINÁRODNÍ TURNAJ.

Turnaje  se účastnilo 32 družstev : VSC Zlín, TJ Slovácká Slávia Uherské Hradiště, MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom, Palas VK Levice, VK České Budějovice „A“, VK České Budějovice „B“, Happy Sport Opava, TJ Sokol Šternberk, VK Dukla Liberec „A“, VK Dukla Liberec „B“, TJ Sokol Geodézie Česká Třebová, TJ Ostrava „A“, TJ Ostrava „B“, VK Schaeffler Skalica, VK Iskra Hnúšťa, TJ Nový Jičín, TJ Tatran Střešovice „A“, VK Prostějov „A“, VK Prostějov „B“, TJ Slavia Hradec Králové „A“, TJ Slavia Hradec Králové „B“, TJ Tatran Střešovice „B“, VM Senica, ZK IMA VK Bratislava, VK Valašské Meziříčí, ŠŠK Bilíkova Bratislava, ŠŠK Vivus Bratislava, COP Nitra „A“, COP Nitra „B“, Junior Brno, Volejbal Přerov „A“, Volejbal Přerov „B“.                                            
Systém turnaje: -  osm čtyřčlenných základních skupin systémem každý s každým.
V základní skupině se děvčata utkala s Novým Mestom nad Váhom, Opavou a Prostějovem A. Do dalších bojů postoupila z 1. místa. Ve čtvrtfinále se utkala s družstvy Šternberka, Přerova A, Střešovic, Uherského Hradiště B, Senice a Přerova B. V této skupině obsadila 5. místo a v semifinále se utkala s družstvem  Levic, které naše děvčata porazilo 2:1 a tak v posledním utkání se naše juniorky utkala v zápase o 11. místo s družstvem Přerova B. Celkové pořadí turnaje:

 

1.

  Šternberk

 17.

 Zlín

2.

Liberec A

18.

H.Králové A

3.

Liberec B

19.

H.Králové B

4.

Přerov A

20.

Val.Meziříčí

5.

Ostrava A

21.

Střešovice B

6.

Střešovice A

22.

Nové Mesto n.V.

7.

Č.Budějovice A

23.

U.Hradiště A

8.

Senica

24.

VIVUS Bratislava

9.

Bilíkova Bratislava

25.

Prostějov B

10.

Levice

26.

Nitra B

11.

Č.Třebová

27.

Č.Budějovice B

12.

Přerov B

28.

Opava

13.

Nitra A

29.

Ostrava B

14.

Prostějov A

30.

Hnúšťa

15.

U.Hradiště B

31.

Skalica

16.

Nový Jičín

32.

IMA Bratislava

 

Českou Třebovou reprezentovaly:
Klimková, Pešková T., Pešková E., Foldynová, Štefanová, Kašparová, Vernerová a Voleská. Trenér Rosťa Hanzelka.

2. 9. 2018 VOLEJBALOVÝ TURNAJ CHLAPCŮ RYCHNOVÁK 2018. 


V neděli 2. 9. 2018 pořádal oddíl VK Sport Rychnov nad Kněžnou 2. ročník antukového turnaje pro kluky v Lupenici. Turnaj je určen pro kategorii hrající modrý minivolejbal (trojky), mladší a starší žáky a kadety. Náš oddíl poslal do turnaje celkem 4 týmy – mladší žáky, mladší žákyně (holky si mohly zahrát na turnaji pro malý zájem chlapeckých týmů), starší žáky a kadety.  Každá kategorie měla vlastní hřiště a svůj herní systém.  Turnaj splnil naše očekávání. Všichni si zahráli a trenérům ukázali, na čem je potřeba ještě před nadcházející sezónou zapracovat. A výsledky: mladší žákyně svoji kategorii vyhrály, mladší žáci skončili na 4. místě. Starší žáci a kadeti skončili na 2. místě. Děkujeme pořadatelům za turnaj a příští rok se těšíme znovu v Lupenici.

Hráli:  Mladší žákyně: Beranová, Dubská, Havránková, Kubová, Pataki, Štosová, Valterová

Mladší žáci: Homoláč, Kalousek, Kečkeš, Klimek, Menc, Sixta, Vlček

Starší žáci: Hruška, Kalousek, Očenáš, Svoboda, Svojanovský, Štech, Šumbera

Kadeti: Bělka, Hruška, Jireček, Lukáš, Rezek, Skřivánek, Sýkora     JR


5. 9. 2018, VOLEJBAL MUŽŮ, Č. TŘEBOVÁ-VYSOKÉ MÝTO


Dne 5. 9. 2018 začala nová sezóny pro naše juniory v krajském přeboru 2. třídy mužů. Před tímto zápasem kluci absolvovali náročné soustředění a dva turnaje-junioři i kadeti v Lupenici.  Dnešní zápas byl odehrán v tělocvičně, což měla být výhoda pro naše družstvo. A první vítězný set tomu napovídal. K dispozici bylo 10 hráčů, kteří se úspěšně zapojili do obou zápasů. Oba zápasy byly velmi vyrovnané, vždyť hned 5 setů skončilo nejtěsnějším rozdílem. Na začátku sezóny kluci předvedli líbivý a bojovný volejbal, za která musím hráče pochválit. Je dobře, že má družstvo dva nahrávače, kteří každý z nich vyznávají různý styl nahrávky.  Hráli: Kostka, Kadlec, Skřivánek V. a L., Pejchal, Šplíchal, Jireček, Bělka, Lukáš a Červinka.
Česká Třebová -Vysoké Mýto 1:3, 0:3  Zapsal Michal Kadlec