Porážka v Chocni je varováním
První část soutěže zakončili hokejisté České Třebové porážkou v Chocni. Po šokujícím začátku dokázali Kohouti vyrovnat, jenže v závěrečné třetině vyšli střelecky naprázdno. Naopak, předvedli několik hrubých chyb, po nichž se třikrát prosadil s velkou chutí hrající soupeř.

Choceň - Česká Třebová 7:4 (3:2, 1:2, 3:0)

Branky: 1. Štefka (P. Prachař, Martinec), 2. P. Prachař (Novák), 18. Šejnoha (Knytl, L. Pilař), 30. Šeda (P. Prachař), 49. Martinec (P. Prachař), 54. M. Pilař (Knytl), 58. Štefka – 5. Korhoň (Fúzik), 13. Jemelka (Korhoň), 24. T. Prachař (Korhoň, Fúzik), 37. Velinský (Filip, Hemský).
Rozhodčí:  Čížek – Bohuněk, Kis. Vyloučení: 8:9 (navíc Král 10 min.). Využití: 2:0. Oslabení: 2:0. Diváků: 680. Nejlepší hráči: Martinec, P. Prachař, Štefka, Šeda – Korhoň, Fúzik.
Choceň: Koutský – Šeda, Novák, Škvor, Javůrek, Pazdera, Turčáni, Knytl – P. Prachař, Martinec, Štefka – L. Pilař, Šejnoha, Krejza – Lichtag, Černý, M. Pilař.
Česká Třebová: Nimmerrichter (60. Machatý) – Holík, Velínský, Král, Jemelka, Daněk, Žouželka, Hrubý – Hemský, Filip, Křečan – Korhoň, T. Prachař, Fúzik -  Pažourek, Veverka, Vaňo – Pirkl, M. Poul.

Kde byli hokejisté České Třebové na začátku utkání, to je otázka. Fyzicky na ledě, ale jinak…

Krátce po úvodní vhazování nahodil puk do útočného pásma choceňský bek Šeda, za přihlížení elitní formace Kohoutů si pro něj zajel P. Prachař, přihrál před branku Štefkovi, který v 9. vteřině (!!) otevřel skóre – 1:0. Podruhé zastihli domácí hokejisté soupeře v nedbalkách v čase 1:40, kdy se zblízka prosadil P. Prachař – 2:0.
Hosté se naštěstí rychle vzpamatovali. Po individuální akci a nádherné přihrávce Fúzika se v čase 4:28 gólově prosadil Korhoň – 2:1. Po faulu Nováka (nedovolené bránění) se při přesilové hře dvakrát dostal ke střele Hemský, jeho první pokus vyrazil brankář Koutský, podruhé mířil českotřebovský útočník vedle domácí branky. Kohouti se prosadili ve chvíli, kdy hrála obě mužstva ve čtyřech. V čase 12:16 našel Korhoň křížnou přihrávkou obránce Jemelku, po jehož střele se puk zatřepetal v síti choceňské branky – 2:2.
Choceň hrála jednoduchý hokej a trestala chyby soupeře. Šance P. Prachaře a Krejzy pochytal brankář Nimerrichter. V čase 17:04 byl za faul v útočném pásmu (sekání) vyloučen hostující útočník Veverka. Domácím stačilo pouhých dvacet vteřin k tomu, aby znovu o jeden gól vedli. Nedůrazné bránění Kohoutů před vlastní brankou potrestal v čase 17:24 důrazný L. Pilař – 3:2. Vzápětí byl vyloučen Holík (podražení), hosté se tentokrát ubránili.
Do druhé třetiny vstoupili lépe Kohouti. Fúzik s Korhoněm vypracovali ideální příležitost pro T. Prachaře, který v čase 23:57 s přehledem vyrovnal – 3:3. O tři minuty později vyhodil gólman Koutský puk mimo hrací plochu, při přesilovce Kohoutů se nejprve neprosadil Veverka, vzápětí musel po dalším kiksu spoluhráčů zachraňovat situaci brankář Nimmerrichter.
V čase 29:20 byl vyloučen Žouželka (hákování) a domácí přesilovku znovu využili, opět po dvaceti vteřinách se tentokrát od modré trefil tvrdě a přesně střílející obránce Šeda – 4:3. Krátce poté (30:54) byl vyloučen Král (hákování), při nájezdu M. Pilaře se vyznamenal brankář Nimmerrichter.
Hosté získali výhodu jednoho hráče v poli po vyloučení Pazdery (nedovolené bránění), střely Korhoně, Fúzika a zejména šanci Křečana zneškodnil pozorný Koutský. Choceňský brankář kapituloval v čase 36:56, kdy jej tvrdou střelou doslova překonal Velinský – 4:4. Horší bylo, že v čase 39:46 byl na trestnou lavici vykázán Daněk.
Do závěrečné třetiny vstoupili Kohouti ve čtyřech, dlouhé oslabení však přečkali bez úhony. Vzápětí se nadechli k mohutnému náporu, který však vyzněl naprázdno. Slibné šance neproměnili Vaňo s Veverkou.
Co bylo horší, hosté často bezhlavě útočili a zapomínali na obranu. Pykali za to v čase 48:15, kde sérii jejich chyb dokonale potrestali přihrávající P. Prachař a střílející Martinec – 5:4.
V čase 51:46 byl vyloučen domácí Krejza (vysoká hůl) a Kohouti získali výhodu dvouminutové přesilové hry. Korhoň našel perfektní přihrávkou volného T. Prachaře, který za tří metrů trefil gólmana Koutského. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Po dalších chybách Kohoutů v útočném pásmu se do brejku dostal M. Pilař a v oslabení poslal svůj tým do dvougólového vedení – 6:4.
Kvalitní zápas vrcholil. V 55. minutě neskóroval Korhoň, o minutu později se na druhé straně neprosadil Štefka. V čase 57:01 byl vyloučen domácí L. Pilař (hákování), hosté odvolali brankáře. Risk v podobě hry šesti proti čtyřem Kohoutům nevyšel, v čase 57:54 pečetil výhru Chocně střelou do prázdné českotřebovské branky útočník Štefka -7:4. Domácí se podruhé prosadili ve vlastním oslabení…
 HLAS PO UTKÁNÍ:
Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Zápas katastrofálně rozehrajeme, nicméně se do něj dokážeme vrátit a dostat soupeře pod silný tak. V závěrečné třetině na jedné straně spálíme řadu vyložených šancí, na straně druhé vyrobíme neuvěřitelné chyby, po nichž inkasujeme. Porazili jsme se sami.“

Příští zápas – neděle 3. listopadu: LANŠKROUN - ČESKÁ TŘEBOVÁ (17.00).