Dobrý start do sezóny: Kohouti porazili Chrudim

HC Kohouti Česká Třebová HC Chrudim 9 : 5

Krajská hokejová liga 2019/20

Přestřelka s Chrudimí

Ve druhém mistrovském utkání na sebe narazili finalisté minulého ročníku krajské ligy, z divokého vítězství 9:5 se radovali Kohouti.

Naše branky stříleli Michal Křečan 3, Marek Hemský a Lubomír Korhoň 2, Martin Filip a Aleš Holík.

9 Lanškroun 2 0

Česká Třebová – Chrudim 9:5 (5:3, 2:1, 2:1)

Branky: 2. Korhoň, 3. Křečan (Holík, Kolařík), 15. Hemský (Král, Prachař), 16. Křečan (Filip, Pažourek), 20. Hemský (Prachař, Žouželka), 24. Filip (Holík, Křečan), 27. Křečan (Filip, Korhoň), 49. Holík (Filip), 57. Korhoň (Hemský, Křečan) – 13. Plch (Kišš), 19. Koreček (Plch), 20. Karásek (Haltuch), 25. Karásek (O. Polák), 42. Burkoň.

Rozhodčí:  Čížek – Padevět, Švejda. Vyloučení: 9:6 (navíc Kolařík 5+do konce utkání). Využití: 2:2. Zásahy brankářů: Nimmerrichter 36 – Ament 14, L. Novotný 25. Diváků: 328.

Česká Třebová:
Nimmerrichter – Holík, Kolařík, Daněk, Jemelka, Žouželka, Hrubý, Velinský - Vaňo, Filip, Křečan – Fúzik, Pažourek, Korhoň -  Král, Prachař, Hemský.

Chrudim: Ament (16. L. Novotný) – Klement, Urban, Budinský, Machač, Burkoň, Kalous, T. Novotný, Pilař – Plch, Novák, Koreček – Cvrček, Jiří Polák, Kišš – Karásek, O. Polák, Haltuch – Dobiáš, Jan Polák, Štěpánek.

Kohouti měli raketový nástup a velmi rychle získali dvoubrankové vedení. V čase 1:31 se parádní individuální akcí blýskl Korhoň – 1:0. V čase 2:33 přidal druhý gól Křečan, který pohotově dorážel puk vyražený brankářem Amentem po dělovce Holíka – 2:0.

V 9. minutě skončil zápas pro Kolaříka, který ve středním pásmu tvrdě atakoval Kalouse. Domácí obránce dostal za úder do oblasti hlavy a krku trest na pět minut a do konce zápasu, otřesený chrudimský bek zamířil na vyšetření do Orlickoústecké nemocnice.

Kohouti se úspěšně bránili téměř čtyři minuty, až v čase 12:54 proměnil dlouhou přesilovku zkušený Plch – 2:1. Domácí hokejisté odpověděli rychle a efektivně. V čase 14:56 předvedl parádní akci třetí útok, na konci kombinační akce byl Hemský – 3:1. Další gól padl v čase 15:27, po Filipově střeleckém pokusu se v roli gólového střelce opět představil Křečan – 4:1.

Chrudim sáhla k výměně brankářů, do hry zasáhl L. Novotný. V neuvěřitelné koncovce první třetiny padly ještě další branky. V čase 18:47 snížil za hosty Koreček – 4:2. V čase 19:22 dostal dlouhou přihrávku do jízdy Hemský a dokonale vyškolil náhradního chrudimského gólmana – 5:2. O malou chvíli později propadli Kohouti ve vlastním obranném pásmu a Karásek v čase 19:42 (!) vstřelil třetí gól hostujícího týmu – 5:3.

Na začátku druhé třetiny měli více ze hry hosté, ale první branku dali domácí. Postarala se o ni první útočná formace, akce začala u Křečana, Holík vzápětí naservíroval nádhernou přihrávku Filipovi, který v čase 23:11 z pravé strany mířil do černého – 6:3. Hosté se vrátili do hry, když potrestali vyloučení obránce Daňka, kterého nechal na trestné lavici sedět pouhých 14 vteřin chrudimský rychlík Karásek – 6:4.

Na rozdíl tří branek odskočili Kohouti díky špatnému střídání soupeře, nabídnutou přesilovou hru využil a v čase 26:50 svůj hattrick završil Křečan – 7:4. Domácí se bránili ve čtyřech, bez vyloučeného Krále, po minutě byl na trestnou lavici vykázán také hostující Kišš.  Při krátké přesilovce měl dobrou střeleckou pozici Holík, ale mířil vedle chrudimské branky.

Do závěrečného dějství vstoupili lépe (a šťastněji) hosté, v čase 41:08 střílel od modré obránce Burkoň, jehož ránu nešťastně tečoval Hemský – 7:5. Chrudim znovu ožila, jenže v čase 47:05 fauloval Jiří Polák (hákování). Kohouti vycítili příležitost a podařilo se ji vstřelit důležitý osmý gól, v čase 48:24 vypálil od modré jako z děla Holík – 8:5.

Závěr zápasu dohrávali Kohouti v oslabení. V čase 50:43 byl vyloučen Jemelka (držení), v čase 51:30 vyfasoval čtyři minuty Holík (vysoká hůl), v čase 52:01 dostal stejný trest Křečan!!  Hosté se ani během dlouhé přesilovky pěti proti třem neprosadili a bylo rozhodnuto. Poslední slovo patřilo Kohoutům, Křečan s Hemským vypracovali šanci pro Korhoně, který ji v čase 56:58 s přehledem proměnil – 9:5.

Michal Křečan, útočník Kohoutů:
„Myslím, že jsme se na hru soupeře dobře připravili. V průběhu utkání se projevila naše větší hokejová zkušenost a kvalita, takhle musíme pokračovat dál. Omlouvám se Ugo Dobiášovi, kterého jsem v závěru zápasu nešťastně zranil v obličeji. Při snaze vyhodit puk z obranného pásma se mi svezla hůl a zasáhla protihráče v obličeji. V žádném případě v tom nebyl úmysl.“

Lubomír Korhoň, útočník Kohoutů:
„Trochu divoká přestřelka. Tuším, že jsme dvakrát vedli o tři góly, opakovaně a zbytečně jsme soupeře nechali skóre korigovat. Měli jsme to hrát víc zezadu. Závěr jsme si naštěstí zkušeně pohlídali, poděkování patří fanouškům.“

Příští zápas – neděle 6. října: CHOTĚBOŘ - ČESKÁ TŘEBOVÁ (17).