Kohouti přivezli z Litomyšle porážku 5 : 2
Špatný výkon v Litomyšli hokejistům České Třebové logicky žádné body nepřinesl, ze zasloužené výhry 5 : 2 se radovali domácí.
Branky Kohoutů stříleli Jakub Fúzik a Tomáš Prachař. "Jednička patří více než dvěma stovkám českotřebovských fanoušků. Byli jste slyšet, byli jste skvělí, děkujeme," vzkázal manažer Vladimír Vaněk.

Slabý výkon, další ztráta

Po skvělém startu do soutěže se hokejistům České Třebové přestává dařit. Po sérii čtyř vítězství přišla prohra v Hlinsku, vzápětí těsná a šťastná výhra nad Světlou. Menší herní krizi potvrdilo nedělní střetnutí v Litomyšli, kde Kohouti propadli střelecky.
Litomyšl - Česká Třebová 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 15. Dvořák (Blecha, Hejtmánek), 18. Ostřanský (Mečiar, Jakubec), 40. Drobný (Ostřanský), 44. Křesťan (Barkóci), 60. Vomočil (Mečiar) – 27. Fúzik, 55. Prachař (Fúzik, Král).
Rozhodčí:  Čížek – Kalina, Kalus. Vyloučení: 12:12 (navíc Ostřanský 5+OK, Vaňo 5+OK). Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 520. Nejlepší hráči: Horáček, Mečiar, Ostřanský – Fúzik.
Litomyšl: Horáček – Mečiar, Jankovský, Šklíba, Navrátil, Švec, Bláha – Barkóci, Křesťan, Vomočil – Dvořák, Hejtmánek, Blecha – Jakubec, Voříšek, Ostřanský – Voženílek, Drobný.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Velínský, Daněk, Jemelka, Kolařík, Žouželka, Hrubý - Vaňo, Filip, Křečan – Korhoň, Pažourek, Hemský -  Král, Prachař, Fúzik – M. Poul, Pirkl, Veverka.
Ve 28. vteřině (!) se dostal do úniku Vaňo, ale mířil jen do brankáře Horáčka. První zahozená gólová šance Kohouty zmrazila, a útočný hokej začali předvádět domácí. V rozmezí od 2. do 7. minuty zmařil brankář Nimmerrichter šance Jakubce a Ostřanského, ve vyložené pozici přestřelil Voříšek. Silnou desetiminutovka Litomyšla završil obránce Šklíba, po jehož střele zazvonil puk na horní tyčce českotřebovské branky.
Domácí se dostali do vedení v čase 14:16, kdy po krásné kombinační akci Blechy s Hejtmánkem měl snadnou roli Dvořák – 1:0. Krátce poté (15:13) byl vyloučen domácí Švec, jenže Kohouti přesilovou hru nezvládli. Po nepřesné přihrávce Pažourka, který hledal na útočné modré Holíka, se puku zmocnil Ostřanský a v oslabení vstřelil druhý gól – 2:0.
Od druhé třetiny hráli hosté pouze na tři útočné formace a získávali velkou převahu. Ve 22. minutě čelil úspěšně domácí gólman Horáček střeleckým pokusům Hemského, Velinského a Filipa. V čase 25:11 byl vyloučen domácí Barkóci (vysoká hůl), hosté přesilovku využili, v čase 26:24 mířil z otočky přesně Fúzik – 2:1. V polovině střetnutí mohl vyrovnat Korhoň, ale nedal.
Herní převaha Kohoutů byla místy drtivá, jenže hosté zahazovali další šance. Ve 31. minutě mohl skórovat Filip, o minutu se neprosadil ani později Korhoň. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky, v závěru druhé třetiny využili přesilovou hru. Hosté doplatili na vyloučení Pažourek (vysoká hůl), v čase 39:42 překonal Nimmerrichtera tvrdou střelou domácí útočník Drobný – 3:1.
Do závěrečné třetiny vstoupili lépe hokejisté Litomyšle, po rychlé kombinaci přidal v čase 43:18 čtvrtou branku Křesťan – 4:1. Na obou stranách přibývalo nervozity a vyloučených, to hrálo do karet domácímu týmu. Ve 48. minutě přihrál Filip do gólové šance Velínskému, který trefil dobře postaveného gólmana Horáčka.
Jiskru naděje přinesla Kohoutům úspěšná přesilovka, při které Fúzikovu přihrávku proměnil v čase 54:44 šikovnou tečí Prachař – 4:2. Hosté soupeře znovu zatlačili před jeho branku, jenže výborný Horáček pochytal těžké střely Korhoně, Holíka i Filipa. V čase 59:00 vsadili Kohouti na hru bez brankáře, o čtrnáct vteřin později poslal přes celé kluziště puk do jejich prázdné branky Vomočil – 5:2.

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Před zápasem jsme si něco řekli, ovšem v první třetině mužstvo předvedlo úplně něco jiného. Výsledkem byly dvě inkasované branky. Od druhé třetiny jsme hru stáhli na tři pětky, dostávali jsme soupeře pod tlak, ale nedokázali proměnit velké množství šancí. Ironií bylo, že jsme závěru druhé třetiny, právě v době nejsilnějšího náporu, inkasovali třetí gól. Urazili jsme hokejového pánaboha, závěrečná třetina na tom nic nezměnila. Hráli jsme nedisciplinovaně, některé fauly byly naprosto zbytečné.“

Příští zápas – neděle 27. října: CHOCEŇ - ČESKÁ TŘEBOVÁ (17.00).