VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 12. 10. - 13. 10. 2019. 

12. 10. 2019 VOLEJBAL, ŽENY 2. LIGA

RUMBURK - Č. TŘEBOVÁ.

 V sobotu 12.10. jsme ve velmi brzkých ranních hodinách vyrazili k nejvzdálenějšímu soupeři  – až do dalekého Rumburku. Soupeřky jsou nováčkem ve skupině B II. ligy žen, takže jsme se těšily, že si opět zahrajeme proti (pro nás) neznámému družstvu.
Hned v úvodu utkání se ukázalo, že to nebude nic jednoduchého. Hráčky Rumburku na nás nastoupily velmi kvalitním servisem, který nám dělal obrovské problémy na přihrávce, tudíž jsme měly problémy na útoku a odevzdávaly jsme míče na druhou polovinu „zadarmo“ a to soupeřky tvrdě a nekompromisně trestaly. Celý první zápas probíhal ve stejném duchu. Množství našich chyb, které se kupily jedna na druhou a kvalitní, kompaktní výkon soupeřek pro nás v krátkém čase znamenal prohru 0:3.
Do druhého utkání nastupujeme s odhodláním, že předvedeme mnohem lepší výkon, abychom si spravily chuť a reputaci J. V úvodu prvního setu se nám povedlo soupeřkám hru komplikovat a zlepšeným výkonem držet krok, ale díky výbornému podání protihráček se nám opět přestalo dařit na přihrávce a set ztrácíme. Ve druhém setu jasně vedeme, ale bohužel si opět vlastními chybami necháme náskok vzít a trestuhodně prohráváme v koncovce 23:25. Třetí set si protihráčky už pohlídaly a i přes náš zlepšený výkon zaslouženě vítězí v celém utkání Rumburk 3:0.
Doufáme, že  v příštím týdnu na domácí palubovce předvedeme lepší výkon a navážeme na výsledky z prvního kola.
Utkání se koná v hale na Skále proti družstvu Žižkov B od 10ti hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Sestava : Iva Horáková, Lenka Valentová, Martina Drymlová, Pavla Trávníčková, Hana Karanská, Pavlína Krejsová, Martina Šemberová, Veronika Šplíchalová, Kateřina Tillingerová, Natálie Foldýnová.

Výsledky: Česká Třebová – Rumburk 0:3 (-14,-7,-18)  Česká Třebová – Rumburk 0:3 (-18,-23,-19)

   Tabulka:

#

DRUŽSTVO

Z

V3

V2

P1

P0

S

B

1

VSK Spartak Děčín-Rumburk

4

3

1

0

0

12:3

11

2

Volejbal Červený Kostelec

4

3

0

1

0

11:3

10

3

TJ Slovan Chabařovice

4

2

0

1

1

8:8

7

4

TJ Svitavy

4

2

0

0

2

8:7

6

5

TJ Lokomotiva Liberec I

4

2

0

0

2

8:7

6

6

TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou

4

1

1

1

1

9:9

6

7

TJ Zikuda Turnov

4

2

0

0

2

6:8

6

8

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová

4

1

1

0

2

6:8

5

9

TJ Sokol Žižkov I B

4

0

1

1

2

6:11

3

10

Malibu volleyball Mladá Boleslav    

4

0

0

0

4

2:12

0

Za družstvo žen Trávníčková Pavla

12. 10. 2019, VOLEJBAL JUNIOŘI,

Č. TŘEBOVÁ-POLIČKA, KP M2.

Dne 12. 10. 2019 odehrálo družstvo juniorů poslední zápas podzimu v soutěži KP2 mužů v hale Na Skále. Brzký ranní sraz někteří hráči úplně dobře nezvládli, ale na výkonu to zpočátku nebylo vidět. Polička přijela mírně omlazena, ale jinak je to družstvo zkušených borců, s výborným kompaktním blokem a velkou sehraností. Sestava Bělka, Svoboda, Hruška, Kadlec, Lukáš a Sykora držela se soupeřem krok, pokud nedělala zbytečné nevynucené chyby. Ale protože máme mladé družstvo, které se musí ještě ohrávat, tak to na vítězství ani v jednom setu nestačilo, i když v jednom setu jsme měli vítězství ve vlastních rukou, ale zkažené podání a následný malý důraz v útoku klukům vzal šanci na vítězství. Co dnešek přinesl z pohledu trenéra: útok z hlavního kůlu máme nadprůměrný, souhra se středovými hráči vázne, ale není to způsobeno nahrávkou, ale méně přesným příjmem podání a zpracováním míčů zadarmo. Účinnost podání není ještě taková, jakou bych si představoval, i když na ni stále pracujeme, ale vidím mírné zlepšení. Zvedla se bojovnost v obraně, ale stále v některých okamžicích chybí soustředěnost na vykrývání smečařů. Daří se zapojovat do hry všechny hráče a pomalu se lepší organizace hry. Družstvo za dnešní předvedenou hru chválím.  Michal Kadlec

Č. Třebová-Polička 0:3, 0:3

12. 10. 2019 VOLEJBAL,

KADETKY 1. LIGA, SVITAVY-Č. TŘEBOVÁ.

V sobotu 12. 10. 2019 jedeme do Svitav k dalším zápasům 1. ligy kadetek. Tento zápas je velice důležitý, protože se bodově dělí tabulka 1. ligy kadetek skupiny F na první tři družstva, které se vyhnou kvalifikaci do baráže, tedy kvalifikaci o udržení v 1. lize kadetek. První tři družstva jednotlivých skupin (nyní sk. F - TJ Sokol Brno, Polička a Sokol Geodézie Česká Třebová), by měla hrát s dalšími družstvy o možnost postupu do extraligy.

TJ Svitavy – TJ Sokol Geodézie Česká Třebová    0 : 3  12 : 25, 19 : 25, 9 : 25,  zápas trval 60 minut.

V prvním setu nechávám hrát Duškovou, Horákovou, Vernerovou, Hylákovou, Janeckou, Ropkovou. vyhráváme 25:12. Do druhého setu nastupuje základ, pouze místo místo Hylákové na blok nastupuje Jebousková. Od začátku setu prohráváme, 8:13, 9:15, bereme si „tajm“, snažíme se přesvědčit jedna druhou o zvýšení úsilí. Bodujeme a stahujeme bodový náskok soupeře, dokonce vedeme 22:18. Hrajeme zodpovědně a celkem snadno vyhráváme koncovku druhého setu 25:19. Třetí set je opět snadnou záležitostí českotřebovských dívek.  Vyhráváme 25:9, celkově 3:0.

TJ Svitavy – TJ Sokol Geodézie Česká Třebová    0 : 3  21 : 25, 18 : 25, 16 : 25,  zápas trval 70 minut.

Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala, Adéla Dušková, Nikola Hyláková, Kristýna Vernerová, Sára Horáková, Karolína Kolářová, Anna Kaplanová, Pavlína  Jebousková, dále Eliška Ropková a Adéla Janecká z Dolního Újezdu.                  

Zapsal, Hanzelka Rostislav            

12. 10. 2019 VOLEJBAL,

KADETKY B, Č. TŘEBOVÁ-CHVALETICE.

V sobotu 12.10. odehrály kadetky ČT B svůj druhý dvojzápas v krajském přeboru pardubického kraje. Naším soupeřem bylo družstvo Chvaletic a hrálo se na hřišti soupeře, ve sportovní hale v Chvaleticích. V prvním zápase přehrály soupeřky naše holky svým důrazem na útoku a také jsme měli potíže s příjmem těžkých podání. Nepřesné přihrávky pak řetězově vedly k nepřesné náhře, ze které se nedalo efektivně útočit. Nicméně se naše  děvčata v každém setu zlepšovala a přestože jsme prohráli 0:3, v posledním setu již byl výsledek 23:25 a na hře bylo vidět se soupeřkám vyrovnáváme.  Když jsme po pauze nastoupili do druhého zápasu, zkusili jsme změny v postavení na náhře a v poli. Změna se vyplatila a naše holky soupeřky možná trochu ukolébané po ranním zápase překvapily a v prvním setu doslova  převálcovaly. V dalších setech se převaha střídala na jednu i druhou stranu, hodně rozhodovala úspěšnost a důraz na podání. Zápas dospěl do tie-breaku,  který jsme nakonec v koncovce prohráli, výsledek zápasu tedy 2:3.

V každém případě je třeba holky pochválit, že se po první prohře nezlomily a dokázaly se výrazně zlepšit a soupeřky pořádně potrápit, což jim nakonec vyneslo alespoň jeden získaný bod.
Hrály: Terka Nováková (kapitánka), Barča Štosová, Terka Dubská, Klárka Valterová, Marťa Štanglerová, Natálie Řeháhová a Šárka Zahrádková.  Michal Klimeš a Jan Valter               

12. 10. 2019 VOLEJBAL-MLADŠÍ ŽÁKYNĚ ,,A“ PO DVOU VÝHRÁCH STÁLE DRŽÍ NEJLEPŠÍ SKUPINU

Ke třetímu kolu mladší žákyně A zajížděly do Poličky. Během týdne to se sestavou vypadalo všelijak – zraněná ruka, kotník, nachlazení…Ale holky se daly do soboty do pořádku a tak jsme vyrazily téměř kompletní. V prvním zápase jsme se utkaly s Žichlínkem, prvním týmem v celkovém pořadí. V minulém kole se nám zápas proti nim moc nepovedl. Dnes to bylo jiné. V prvním setu jsme po celou dobu vedly i o čtyři body, sahaly jsme po vítězství, ale v koncovce jsme nakupily hloupé chyby – zkažená podání, prsty do půl sítě, promáchnutá smeč, nedorozumění v poli…Samy jsme se tak obraly o vítězství v prvním setu. Do druhého setu jsme už neměly morál a prohrály jsme celkem snadno. Druhý zápas proti Poličce vyhráváme 2:0, stejně tak i poslední zápas proti Svitavám A. I po třetím kole držíme nejlepší skupinu.:-) Ze skupiny padá Polička a Svitavy A, naopak nahoru postoupil Dolní Újezd a Lanškroun B.

V Lanškrouně ve třetí skupině hrálo dnes i naše béčko. Soupeři jim byla družstva Pardubic, Lanškrouna A a Vysokého Mýta. Družstvo zůstalo bez bodu, ale po měsíci hraní se nedají očekávat žádné výkonnostní skoky. Vydržet.:-)

tr. R.Benešová, A.Felgr (12.10.2019)

13. 10. 2019, VOLEJBAL JUNIOŘI, 1. KOLO PŘEBORU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE-SKUPINA B.

Dne 13. 10. 2019 odehrálo družstvo juniorů 1. kolo přeboru Jihomoravského kraje ve volejbale juniorů a kadetů. Soupeři nám byla družstva Šlapanic, Břeclavi a Vyškova. Na začátek musím napsat, že byl turnaj velmi vyrovnaný a kvalitně obsazen. Cílem bylo vybojovat vítězstvím v turnaji postup do A skupiny a hlavně předvádět bojovný, kolektivní výkon. A vše se dnes podařilo. Zápas se Šlapanicemi byl celkem vyrovnaný, ale kluci ho měli plně pod kontrolou, až na malý „chybový“ výpadek v druhém setu. Sestava Bělka, Kadlec, Lukáš, Skřivánek, Hruška a Sykora-Štech, Šumbera a Koudelný. V 2.zápase jsme čekali lehčího soupeře, a to družstvo z Břeclavi. Ale bylo to jinak. Soupeř minimálně chyboval a našemu družstvu to dalo hodně práce, soupeře výsledkově přetlačit.  V posledním zápase nás čekal Vyškov a byl to zápas o 1.místo. Soupeř se během turnaje presentoval kvalitní hrou, organizovanou šikovným nahrávačem. Kluci ale podali soustředěný výkon a vlastně soupeři nedali šanci, byť na myšlenku na slušný výsledek. Družstvo Č. Třebové zaslouženě vyhrálo a postupuje do A skupiny. Do hry se zapojili v těžkých chvílích pro družstvo Koudelný, Šumbera a Štech a výrazně pomohli k výbornému výsledku. Dnes kluci podali jasně nejlepší výkon v této sezóně.

1

 

Tělocvičná jednota Sokol Česká Třebová

3

2

1

0

0

 

6:1

8

2

 

VOLEJBAL VYŠKOV, z.s.

3

1

1

0

1

 

4:3

5

3

 

TJ Sokol Šlapanice u Brna

3

0

1

1

1

 

3:5

3

4

 

Lokomotiva FOSFA Břeclav

3

0

0

2

1

 

2:6

2

13. 10. 2019, STARŠÍ ŽÁKYNĚ – ČT „A“ BEZ PORÁŽKY.

V neděli 13. 10. 2019 naše starší žákyně (tým "A") odehrály další kolo Krajského přeboru Pardubického kraje, kde bojujeme o postup na Mistrovství ČR. Kolo se hrálo ve sportovní hale v Poličce, naše soupeřky: TJ Svitavy "A", TJ Žichlínek a TJ Spartak Polička = 3 zápasy a 3 výhry (2:0, 2:1 a 2:0), tentokrát je třeba říci, že jsme byli jasně nejlepším týmem a ukazuje se síla tohoto kolektivu.  Další kolo nás čeká 3. 11. 2019. Z této nejsilnější výkonnostní skupiny sestoupil tým TJ Svitavy "A", v příštím kole se nově utkáme s postupujícím z druhé výkonnostní skupiny a tím je VK Lanškroun. Samotné hodnocení kola: výborný výsledek, zlepšení hry na útoku a v poli, výborné podání, týmový výkon a zlepšení herního projevu všech hráček. Gratuluji a děkuji hráčkám: Káje V., Páje J., Martě K., Áně S., Terce P., Nicol P., Zuzce H. a Kláře V. Opět velké poděkování rodičům za účast a podporu našeho týmu. Jako trenér jsem rád, že hrály všechny naše hráčky = byla možnost se prostřídat a sbírat zkušenosti a um. 

MR

13. 10. 2019, STARŠÍ ŽÁKYNĚ ,,B“ SE VE DRUHÉM KOLE PŘEDSTAVILY V LANŠKROUNĚ.

Starším žákyním B se v minulém kole po bojovném výkonu podařilo postoupit do druhé výkonnostní skupiny. V neděli 13.10.2019 hostil tuto skupinu Lanškroun. Postup byl pro nás úspěchem, dnes se tak nečekaly žádné velké výsledky. Cílem bylo prostřídat všechny hráčky a dostat se do co nejvíce výměn. To se dařilo tak na 50%. V prvním zápase holky nastoupily proti Chocni. V prvním setu jsme se moc nedostaly do hry díky dobrému podání soupeřek. Druhý set už byl vyrovnanější, ale celkově prohra 0:2. Nejpovedenějším naším zápasem byl druhý zápas proti Lanškrounu, oba sety jsme byly v kontaktu se soupeřkami a prohrály jsme jen o pár bodů. Poslední zápas proti Svitavám B byl z naší strany odevzdaný. Chyby kupily i hráčky hrající do této chvíle téměř bezchybně. Spolu s Chocní tak sestupujeme zpět do třetí skupiny, kde se budeme opět chtít poprat o postup. Pozitivem dnešního dne ale bylo, že vrchní podání začaly dávat hráčky, kterým se dosud moc nedařilo. Jen tak dál.:-) Příští víkend odehrajeme Český pohár v Poličce a tím završíme šestitýdenní zápasový maraton.

tr. H.Dvořáková, R.Benešová