Světlá n. Sáz. - Kohouti Česká Třebová 6 : 8

Zápasy Krajské hokejová liga 2019/20 v 15. kole

Hlinsko HC Hlinsko 1  -  4 HC Chrudim Chrudim
Světlá n. S. Světlá n. Sázavou 6  -  8 HC Česká Třebová Česká Třebová
Mor. Třebová HC Moravská Třebová 6  -  3 HC Chotěboř Chotěboř

Střelecké manévry na Vysočině

Kohouti vyhráli třetí zápas v řadě, ale jejich cesta za třemi body nebyla na Vysočině vůbec jednoduchá. Houževnatí Skláři dokázali několikrát vymazat jejich náskok, naposledy necelé čtyři minuty před koncem. Závěr vyrovnaného střetnutí patřil hokejistům České Třebové.

Světlá n. S. - Česká Třebová 6:8 (2:2, 1:3, 3:3)
Branky: 5. Kopecký (Kubát), 9. Bradáč (P. Včela, Kopecký), 32. P. Včela, 45. Zvěřina (Štros), 51. Bradáč (P. Včela, Kubát), 56. Blažek (Piskač, Jaroslav Doležal) – 5. Filip (Žouželka, Křečan), 11. Veverka (Velinský, Král), 29. Korhoň (Holík, Filip), 34. Křečan (Filip), 37. Pažourek (Křečan, Filip), 56. Vaňo (Filip, Holík), 58. Filip (Vaňo, Pažourek), 60. Korhoň (Křečan, Filip).
Rozhodčí:  Rulíček – Švejda, Pošvář. Vyloučení: 5:5 (navíc Jakub Doležal OT a Bradáč 5+OK). Využití: 1:3. Oslabení: 1:1. Diváků: 179. Nejlepší hráči: P. Včela, Kopecký - Filip, Křečan, Korhoň, Vaňo.
Světlá: Koubský – Bradáč, O. Včela, Kořínek, Zvěřina, Piskač, Fibikar – Kopecký, Kubát, P. Včela – Blažek, Jaroslav Doležal, Jakub Doležal – Špatenka, Štros, Kratochvíl.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Velinský, Žouželka, Pažourek, Daněk, Hrubý – Hemský, T. Prachař, Korhoň - Vaňo, Filip, Křečan – Král, Fúzik, Veverka – Pirkl.
Začátek utkání patřil důrazně hrajícímu domácímu celku, hned v 1. minutě musel brankář Nimmerrichter likvidovat šanci útočníka Blažka. Kohouti se do první střelecké příležitosti dostali ve 4. minutě, po hezké přihrávce Hemského mohl otevřít skóre Prachař, jehož ránu vyrazil gólman Koubský.
V čase 4:41 se v obležení dvou protihráčů prosadil zkušený Filip – 0:1. Tahle radost však měla doslova jepičí život. Kubát u mantinelu „vymíchal“ obránce Hrubého, před brankou našel Kopeckého, který střelou z otočky v čase 4:55 (!) bleskově vyrovnal – 1:1.
V úvodní bláznivé desetiminutovce padly ještě dvě branky. Poprvé a naposledy se Světlá dostala do vedení v čase 8:19, špatné střídání Kohoutů potrestal obránce Bradáč – 2:1. Vzápětí byli vyloučeni Blažek s Holíkem, a tak se hrálo ve čtyřech. Po Filipově přihrávce mohl skórovat Žouželka, vyloženou šanci neproměnil. V 11. minutě bylo vyrovnáno. Veverkovou střelu brankář Koubský pouze vyrazil, puk vybojoval a před domácí branku vrátil Velinský, ve skrumáži se nejlépe orientoval Veverka – 2:2.
Bezprostředně po svém návratu z trestné lavice se ve 12. minutě dostal do brejku Korhoň, zkusil blafák do bekhendu, ale přestřelil. O čtyři minuty později zlikvidoval Nimmerrichter nájezd P. Včely.
Druhé dějství odstartovalo šťastný okamžikem pro Kohouty, po střele Jaroslava Doležala ve 21. minutě orazítkoval puk horní tyčku českotřebovské branky. O necelé dvě minuty později se domácí obranou protáhl rychlý Křečan, ale ani on neskóroval. Kohouti se prosadili až po nedovoleném zákroku a vyloučení Špatenky (krosček), po Holíkově perfektní přihrávce se v čase 28:33 přímo z voleje trefil Korhoň – 2:3.
V polovině utkání byl vyloučen Jakub Doležal (podražení), hosté však v další přesilové hře totálně propadli. Při hře v oslabení, v čase 31:20, pustili do brejku P. Včelu, který po ukázkovém blafáku vyrovnal – 3:3.
O necelé tři minuty později předvedli stejný kousek Kohouti. Na trestné lavici odpočíval Žouželka, když zkušený Korhoň v čase 33:50 střelou mezi betony zaskočil brankáře Koubského – 3:4. Chvíli na to neproměnil samostatný nájezd Hemský, vzápětí hostům pomohlo vyloučení světelského útočníka Kubáta (hrubost). K využití této přesilovky potřebovali Kohouti pouhých 18 vteřin, šikovnou tečí se v čase 36:15 prosadil Pažourek – 3:5.
Závěrečná třetina potvrdila, že hlavní zbraní Sklářů je v první řadě obrovská bojovnost. Ve 42. minutě spálil vyloženou šanci Korhoň, o dvě minuty později fauloval Prachař a domácí signalizovanou výhodu využili, v čase 44:01°snížil na rozdíl jediného gólu obránce Zvěřina – 4:5. Kohouti znovu přidali, jenže v koncovce si dvakrát Korhoňa jednou Veverka vylámali zuby na pozorném brankáři Koubském.
Do kritické situace se Kohouti dostali deset minut před koncem dramatického střetnutí. V čase 48:20 byl vyloučen Daněk (podražení), v čase 49:14 usedl za stejný prohřešek na trestnou lavici také Filip. Hosté se úspěšně ubránili dlouhých 66 vteřin ve třech. Po návratu Daňka pokračovali ve čtyřech, ale tentokrát inkasovali. V čase 50:54 vyrovnával tvrdou ranou od modré obránce Bradáč – 5:5.
Střelecké manévry neměly konce. Kohouti se znovu dostali do jednobrankového vedení v čase 55:16, po spolupráci Holíka s Filipem zavěsil puk pod horní tyčku Vaňo – 5:6. Stačila chvilka nepozornosti, laxní bránění a bylo znovu vyrovnáno. Rychlou akci Sklářů rozehrál mladý obránce Piskač, jehož střelu v čase 55:35 pohotově tečoval Blažek – 6:6!! K vyrovnání stačilo domácím hokejistům pouhých 19 vteřin…
Závěr zápasu patřil Kohoutům. Malý klid do jejich řad přinesl v čase 57:27 blafák veterána Filipa – 6:7. Domácí hokejisté ztratili nervy a vzápětí celý zápas. V čase 58:55 „sestřelil“ Jakub Doležal nic netušícího Vaňa, za zásah do oblasti hlavy a krku vyfasoval 2+10. V čase 59:37 dohrál Bradáč za českotřebovskou brankou Krále, za zásah do oblasti a krku vyfasoval 5+20 minut.
Poslední slovo měli Kohouti. Filip poslal do brejku Křečana, který nezištně přihrál na vítězný gól Korhoňovi – 6:8. Časomíra ukazovala 59:59.

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Nepříjemný soupeř, jeho herní styl nám moc nesedí. Ze začátku jsme špatně bránili obranné pásmo, navíc jsme dělali hrubé chyby. Postupem času jsme měli více ze hry, vycházela nám koncovka. Důležité bylo, že hráči udrželi nervy na uzdě. Soupeř to v závěru hodně přeháněl, některé zákroky byly takřka likvidační.“

Příští zápas – neděle 24. listopadu: Česká Třebová – Litomyšl (17.00).