Městská knihovna Česká Třebová prosinec 2019                


 
Matyldino pohádkohraní
3. 12. 2019
16:00 / Městská knihovna – oddělení pro děti
Čtení pohádek a vyprávění příběhů, vyrábění i nová přátelství. Akce je vhodná pro předškoláky a děti mladšího školního věku s rodiči či bez doprovodu. Vstupné dobrovolné.
 
Knižní klubíčko
18. 12. 2019
10:00 / Městská knihovna – oddělení pro děti
Knižní klubíčko je tu pro rodiče, které zajímá, co číst dětem od narození až do věku 4 let. Nebo hledají nápady na hry a říkanky či se chtějí seznámit s novými lidmi. Pro rodiče káva a čaj. K dispozici přebalovací pult. Vstupné dobrovolné.
 
Vánoční tvoření na Parníku
11. 12. 2019
14:00–17:00 / Pobočka Parník – oddělení pro děti
Vánoční vyrábění na dětském oddělení pobočky Parník. Materiál zajištěn. Vstupné dobrovolné.
 
Na lovce perel čekají odměny
Letošní hon za perlami skončil 22. listopadu. Malí čtenáři si mohou během prosince vyzvednout odměnu za celoroční snažení a utratit získané peníze, tzv. moriony v knihovnickém speciálním obchůdku na oddělení pro děti ve městě i na pobočce Parník.
Projekt Lovci perel začíná každý rok v lednu a jeho cílem je jednoduše a srozumitelně vést malé čtenáře k objevování knížek, odhalování tajemství porozumění textu a rozšiřování obzorů.
 
Akce na oddělení Teenspace
Offline day – odpoledne plné deskových her a zábavy
2. 12. (pondělí) 12:30 – 18 hod., Teenspace
Vypneme compy, X-box, mobily, Wi-Fi a zahrajeme si různé deskové hry, např. Bang a jeho rozšíření, Uno, Ubongo, Monopoly a spoustu dalších her, u kterých si budeme povídat a užijeme si společně odpoledne. Můžeš přinést i svou oblíbenou hru z domu a naučit ji hrát ostatní.
 
ROBOKROUŽEK
4. 12., 11. 12., 18. 12. (středa), 16 - 18 hod., Teenspace
Postav a naprogramuj si svého robota s týmem. Oblíbený ROBOkroužek pokračuje vždy každou středu. Těšíme se na TEBE. Více info: mrkvlf@gmail.com.
 
Zapař si s knihovnicí
12. 12. (čtvrtek) 12:30 – 18 hod., Teenspace
Přijď zapařit s knihovnicí hry na X-boxu, např. Just dance 2018, LEGO Marvel,  Snoopy's, LEGO The Hobbit, Adenture Time. Těší se na Vás knihovnice Adéla.
 
VÁNOČNÍ TVOŘENÍ LUCERNIČEK pro DĚTI
Přijďte si vytvořit lucerničku na oddělení Teenspace, kdykoliv od 16. 12. (pondělí) do 19. 12. (čtvrtek). V čase od 12:30 do 18 hod. Materiál zajištěn. Společně si budeme povídat a naladíme se na vánoční svátky. Těší se na vás knihovnice Adéla.
 
Vánoce s knihovnou
7. 12. 2019 od 16:00
Přijďte si vyzkoušet vánoční zvyky, ochutnat punč a nasát předvánoční pohodu. Pro děti bude připravené divadelní představení Betlém aneb Putování za hvězdou. Vánoční představení Divadla Koráb „Betlém aneb Putování za hvězdou” je adaptací klasického biblického příběhu o hvězdě zvěstující příchod Ježíška v poněkud netradičním zpracování tohoto tradičního předvánočního příběhu. Vstupné dobrovolné.
 
Přihlaste se do počítačového kurzu pro začátečníky
Počítačové kurzy pro začátečníky a mírně pokročilé budou pokračovat pro nové zájemce od konce ledna. Pokud se chcete naučit pracovat s počítačem (popř. vlastním notebookem), tak se přihlaste do 20. ledna 2020 na e-mail adela.kusa@moderniknihovna.cz anebo osobně v městské knihovně. První informační schůzka se bude konat 23. ledna 2020 od 9 hodin.
Počet míst je omezen. Cena celého kurzu je 240 Kč. Výuka probíhá v dopoledních hodinách na oddělení Teenspace, v přízemí knihovny. Jedná se o 7 lekcí. Těší se na vás lektorka Adéla Kusá.
 
Čtenářská výzva 2019
Pokud jste se zapojili do čtenářské výzvy a půjčili jste si v knihovně 20 knih dle vypsaných témat, vyplněnou čtenářskou kartu odevzdejte v knihovně do 6. ledna 2020. Poté náhodně vylosujeme vítěze.
 
Knihovnice vystavují
Do konce prosince jsou v prostoru knihovny k vidění obrazy a obrázky Jany Koďouskové, Anety Pirklové, Hany Sychrové a Adély Kusé, fotografie Kamily Šefcové.
 
Omezení provozu knihovny
Ve čtvrtek 5. prosince bude celá knihovna včetně pobočky Parník uzavřena.
V období vánočních svátků bude od 22. až do 26. prosince celá knihovna uzavřena.
Ve středu 1. ledna 2020 bude knihovna uzavřena (státní svátek).
Z důvodu stěhování externího skladu není dočasně možné zajistit výpůjčky z tohoto oddělení.
Děkujeme za pochopení.
Knihy můžete vracet v době uzavření knihovny do biblioboxů umístěných před vchody do knihovny na Smetanově ulici i na pobočce Parník (Ústecká ulice).
 
Městská knihovna vám přeje předvánoční pohodu, příjemné svátky a dostatek času a klidu na čtení.

Další informace a aktuální otevírací dobu naleznete na webové stránce https://moderniknihovna.cz/cs/ nebo https://www.facebook.com/mekct/. Psát můžete na info@moderniknihovna.cz nebo volejte 732 756 827.