VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 2. 11. - 3. 11. 2019.

3. 11. 2019 VOLEJBAL ŽEN, TURNOV-Č. TŘEBOVÁ.

Dne 2.11.2019 jsme se vydaly na dvojutkání do Turnova. Již od prvních míčů jsme měly problém s příjmem servisu soupeřek a náš servis nebyl až tak razantní. Ale houževnatá hra v poli, kombinačně pestrá hra, krásné bloky, důrazný útok a následně i zlepšení našeho servisu znamenalo výhru 3:0.

Druhý zápas hned od prvního setu nás soupeřky těžce drtily důrazným servisem, se kterým jsme měly problémy. Bojovnost v poli bohužel nestačila a množství nevynucených chyb znamenalo prohru. Druhý set jsme zvládly od prvních míčů mnohem lépe. Tvrdý servis, razantní útok, nekompromisní bloky, bojovné pole. Vše šlapalo a několikabodový náskok nám dal klid v momentech, kdy jsme udělaly pár nevynucených chyb. Ve třetím, prohraném, setu se přiostřovala atmosféra na hřišti, což vygradovalo v setu čtvrtém, kdy série několika chybných a sporných verdiktů ze strany rozhodčích, navíc nesportovního chování trenéra soupeřek rozdmýchalo emoce. I přes to všechno jsme dokázaly vypjatý set vybojovat a šlo se do tiebreaku. Tam bohužel i přes mnoho dlouhých výměn, bojovnost a týmový výkon jsme prohrály.

Z turnovské palubovky si odvážíme vybojované 4 body a již 9.11.2019 se pokusíme přidat další porci bodů na domácí palubovce v  hale Na Skále od 11h a 15h proti hráčkách Červeného Kostelce.

Sestava : Martina Drymlová, Natálie Foldýnová, Iva Horáková, Hana Karanská, Pavlína  Krejsová, Radka Kubová, Martina Šemberová, Veronika Šplíchalová, Pavla  Trávníčková, Kateřina Tillingerová, Lucie Zabranská.

Výsledky:  Česká Třebová – Turnov 3:0 (22,17,20)  Česká Třebová – Turnov 2:3 (-23,20,-19,24,-12)

Za družstvo žen Karanská Hana

2. 11. 2019 VOLEJBAL KADETEK, 1. LIGA, KP BRNO B.

Je sobota 2. 11. 2019 hostíme poslední družstvo 1. ligy KKY- sk. E, družstvo Králova Pole Brno “B“. K dispozici máme všechny hráčky. Představa byla taková, že se budu snažit střídat tak, aby českotřebovské dívky množstvím vlastních chyb nenastartovaly družstvo soupeře.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová– VK Královo Pole Brno B   3 : 0  25 : 18, 25 : 16, 25 : 18,  zápas trval 64 minut.

V prvním setu nechávám hrát Duškovou, Horákovou, Vernerovou, Hylákovou, Janeckou a Ropkovou. Za stavu 14:9 střídáme Jebouskovu a Klementovou. Vyhráváme první set 25:18. Do druhého setu nastupuje Horáková, Neumannová, Janecká, Kaplanová, Vernerová, Jebousková, vyhráváme 25:16. Do třetího setu nastupují Dušková, Klementová, Hyláková, Ropková, Vernerová, Horáková, vyhráváme třetí set 25:18, celkově 3:0.

. TJ Sokol Geodézie Česká Třebová– VK Královo Pole Brno B   3 : 0 25 : 17, 27 : 25, 25 : 20,  zápas trval 74 minut.

Nástup do druhého zápasu je dobrý, od začátku prvního setu vedeme o 4 míče, které navýšíme a úspěšně vyhráváme první set 25:17. První set hrály Neumannová, Horáková, Janecká, Kapalanová, Jebousková a Vernerová. Do druhého setu nastupují hráčky Dušková, Klementová, Hyláková, Ropková, Vernerová a Kaplanová. Od začátku setu prohráváme, nedaří se dotáhnout několika bodový náskok. Stále věřím, že se to podaří, nechci střídat. Za stavu 14:18, již musím střádat. Na hřiště jde Janecká (Klementové), Jebousková (Ropkové) a Horáková za (Kaplanovou). On se totiž soupeř jednoznačně zlepšil a pořádně českotřebovským dívkám zatápěl. Nakonec se po obrovské bitvě daří domácím dívkám vyhrát 27:25. Na takového rozehraného soupeře musíme postavit ty dívky, kterým to dneska „šlape“. Takže na hřišti jsou Horáková, Neumannová, Janecká, Hyláková,  Jebousková  a Vernerová. Průběh setu 3:10, 3:12!! 9:13, 13:14,17:18, 23:20. Dívkám se daří se zvýšit úsilí a bojovnost a po obrovské volejbalové bitvě, vyhráváme třetí set 25:20, celý zápas 3:0.

Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala, Adéla Dušková, Nikola Hyláková, Kristýna Vernerová, Sára Horáková, Karolína Kolářová, Anna Kaplanová, Pavlína  Jebousková, Lucie Neumannová, Martina Klementová, dále Eliška Ropková a Adéla Janecká z Dolního Újezdu.   Zapsal, Hanzelka Rostislav

2. 11. 2019 VOLEJBAL,

KADETKY „B“ DOMA S LITOMYŠLÍ.

O dušičkové sobotě 2.11. čekalo naše kadetky ČT B další kolo KP Pardubického kraje, kdy jsme po delší době hráli doma proti týmu VK Litomyšl. Tento dvojzápas se hrál v tělocvičně VDA u Billy, čekali jsme příjemnou atmosféru s podporou rodičů. Rodiče přišli, ale soupeř dorazil s podporou fan klubu o síle dvou pochodových bubnů, takže atmosféra v této malé tělocvičně se změnila v neutuchající kravál, poněkud komplikující jakékoli naše snahy o fandění, koučování, nebo komunikaci na hřišti.

V prvním zápase jsme po prohraném prvním setu značně promíchali sestavu i postavení na hřišti a až nečekaně hladce jsme ovládli druhý set. Princip "vítězná sestava se nemění" však nezafungoval a v dalších setech nás soupeřky opět přehrály. Výsledek 1:3.

Do druhého zápasu jsme nastupovali s chutí porážku holkám z Litomyšle oplatit. Hrály se vyrovnané sety, nejzdařilejší byl pro nás set třetí, kdy to vypadalo, že můžeme vývoj zápasu otočit, ale v koncovce jsme prohráli set i celý zápas s výsledkem 0:3.

Silné a zároveň slabé stránky - podání, když se nám dařilo, stahovali jsme a získávali převahu, ale pokud se nám nevedlo, ztráceli jsme těžce vydřené body ze hry. Nepřesné přihrávky nám komplikovaly náhru a tudíž i finální zakončení. Při vbíhané náhře málo využíváme výhodu tří útočících hráček na síti, potřebujeme zpestřit hru ve variantách útoku a naučit se překvapit soupeřky nečekanou rychlou akcí. Díky holkám za jejich výkony a máme dál na čem pracovat.

Hrály: Terka Nováková (kapitánka), Anička Klimešová, Terka Dubská, Natálie Řeháhová, Kristýna Hrdličková, Marťa Štanglerová, Denisa Růžičková, Nikola Plocová a Šárka Zahrádková.

Michal Klimeš

3. 11. 2019 VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ,  DRUŽSTVO A.

Naše cesta k účasti na Mistrovství České republiky starších žákyň je stále výsledkově úspěšná a po kvalifikaci a třech odehraných kolech KP jsme na prvním místě. Dne 3.11.2019 naše hráčky na domácí palubovce tělocvičny Na Skále v České Třebové odehrály 3 vítězná utkání (ČT - Lanškroun 2:0 / ČT - Polička 2:1 / ČT - Žichlínek 2:1). Po podzimních prázdninách a jednom tréninku minulý týden jsou výsledky výrazně více než náš herní a týmový projev. Gratuluji hráčkám k vítězství i k výhrám v tie-breaku. Všichni tušíme, že podobné výkony by v příštím kole hraném 10.11. nemusely stačit na udržení v první skupině. Jsem nadšen z podpory rodičů a prarodičů, diváci byli skvělí, je jen škoda, že ne všechny  hráčky danou podporu vnímají úplně pozitivně a naopak jsou ve větší "křeči". Podporujte nás více a pravidelně, aby se to stalo standardem a zvykem pro všechny naše hráčky, děkujeme. Nominované hráčky daného turnajového kola: Marťa K., Terka P., Kája V., Pája J., Áňa S., Zuzka H., Klára V., Barča Š., Nicol P.  Pozitiva: divácká podpora, domácí prostředí, 3 vítězství, organizace kola: děkujeme za rozhodování utkání Ivě Horákové z týmu žen, za zápisy utkání Lukáši Balcarovi, vedení klubu za možnost kolo odehrát v naší hale. Příští kolo se bude hrát v neděli 10.11.2019 (pravděpodobně ve Svitavách). MR

3. 11. 2019 VOLEJBAL-STARŠÍ ŽÁKYNĚ ,,B“ ODEHRÁLY DALŠÍ KOLO KP V POLIČCE.

Po týdenní tréninkové pauze zaviněné podzimními prázdninami nastoupily starší žákyně B k dalšímu kolu krajského přeboru. Potřetí po sobě jsme všichni odjeli do Poličky. V minulém kole holky sestoupily do třetí výkonnostní skupiny, dnešním cílem bylo bojovat opět o postup zpět. To se ale nepodařilo. Tréninková pauza nám vůbec neprospěla, na hřišti se dnes nedařilo nic a nikomu. Holky sice neodjely v nejsilnější sestavě, ale na to se nelze vymlouvat. Na hřišti nás trápila malá bojovnost a nepřesný příjem, ale především holky pokazily mnoho útoků a darovaly tak soupeřkám většinu bodů zadarmo. První zápas proti Chocni byl ale vyrovnanější než ten minulý – prohra 0:2.  Druhý zápas proti Poličce byl utrápený, příliš mnoho chyb na obou stranách. Nakonec jich víc udělala Polička a my vyhráváme 2:0. Proti Pardubicím je už na naší straně více světlých chvilek, ale opět se holky samy vyházely – 0:2. To samé proti Litomyšli – 0:2. Dnešní výkon hodně mrzí. Oproti hře, kterou holky předváděly před čtrnácti dny na Českém poháru, to byl veliký rozdíl. Každý den ale není posvícení. Holky zvednou hlavu, na trénincích najdou ztracenou jistotu a příští neděli už to určitě bude lepší.:-)   tr. H.Dvořáková, R.Benešová

3. 11. 2019 VOLEJBAL-DÍVČÍ PŘÍPRAVCE SE DNES DAŘILO, OBĚ DRUŽSTVA POSTUPUJÍ.

V neděli 3. 11. 2019 pokračovala soutěž v trojkovém volejbale pro naše dvě družstva dívčích přípravek. Družstvo ČT A odjelo do Vysokého Mýta, kde se na třetí pokus podařilo najít správnou tělocvičnu.:-) Naskakujeme tak rovnou do zápasů.

Výsledkově se nám daří. Holky vyhrály 2:0 nad Dolním Újezdem C, remízu 1:1 vybojovaly s Chvaleticemi, Vysokým Mýtem, Lanškrounem C a Svitavami A. Z druhého místa pak postupují do druhé výkonnostní skupiny.

Družstvu ČT B se také dařilo a za celý turnaj rovněž nepoznalo porážku. Po jedné remíze s Lanškrounem D a třech výhrách nad Žichlínkem, Svitavami C a Pardubicemi B postupuje z prvního místa do třetí výkonnostní skupiny.

Bylo by fajn, kdyby se obě družstva minimálně v těchto skupinách udržela. (rb)

ČT A – L.Felgrová, V.Kovářová, N.Zatloukalová, R.Zahálková

ČT B – K.Cetkovská, V.Dobroucká, A.Řeháková, V.Štechová

tr. A.Felgr, M.Štech

6. 11. 2019 VOLEJBAL - JAK TO VYPADÁ NA TRÉNINKU NAŠICH NEJMLADŠÍCH?

Už přes měsíc probíhá pravidelně každou středu cvičení našich nejmenších. Jedná se o pokračování cvičení, které osm let úspěšně vedla v tělocvičně ZŠ Ústecká Lucka Beranová se svými asistenty. Děti, které zde cvičily, jsou teď součástí našich žákovských družstev. Od letošního roku došlo ke změně prostředí, kdy se nově cvičí v tělocvičně VDA u Billy. Dětem se věnují tři trenérky – M.Bělková, R.Kubová a R.Lánová. Všechny trenérky mají bohaté zkušenosti s prací s dětmi a své znalosti si rozšiřují i na školeních. Na cvičení se scházejí kluci a holky ve věku od čtyř do šesti let a při dnešní návštěvě bylo vidět, že je to moc baví. Hlavní náplní jsou pohybové hry, cvičení na nářadí a základy práce s míčem. Své děti můžete stále přihlašovat i během roku. Cvičení probíhá každou středu od 16.00 do 17.00 v tělocvičně VDA u Billy. (rb)