Kohouti porazili čínské Draky 7 : 3     

Čínské draky k nám do České Třebové přivezl bývalý vynikající československý hokejista Jiří ŠEJBA (57). Odchovanec Tesly Pardubice oblékl dres prvního týmu v sezoně 1979/1980, poté si odskočil na dva roky do Dukly Jihlava. S armádním klubem vyhrál titul mistra ligy v roce 1985. Elán mu zůstal i po návratu do Pardubic, s Teslou získal další dvě zlata v letech 1987 a 1989. V československé reprezentaci odehrál Jiří Šejba 134 zápasů a nastřílel 33 gólů. Ve své sbírce má z MS dvě bronzové a jednu zlatou medaili.  Po skončení kariéry trénoval Jiří Šejba mládež v Pardubicích, jako asistent Vladimíra Martince se podílel na titulu mistra ligy 2005. Působil rovněž v Mladé Boleslavi, trénoval na Slovensku a v Polsku.
V současnosti vede tým China Golden Dragon, kde spolupracuje s bývalým kladenským útočníkem Josefem Zajícem a také na postu asistenta se svým synem Martinem, který je hráčem českotřebovských Kohoutů.
Mezinárodní utkání mělo 26. prosince slavnostní úvod. Nejprve manažer Klubu HC Kohouti Vladimír Vaněk společně se starostkou města Magdalénou Peterkovou poděkovali  přímo na ledové ploše trenérovi čínských Zlatých draků Jiřímu Šejbovi za možnost realizovat toto mezinárodní utkání a následovala gratulace Martinu Filipovi, který právě na dnešním zápase slavil své (48.) narozeniny. Následovala čínská a česká hymna, bylo to opravdu slavnostní.   Potom již krátké soustředění u svých gólmanů a slavnostní buly. Starostku po vhození buly pak pečlivě odvedli z ledu oba kapitáni.
Zápas mohl začít. Byl sice přátelský, také férový, ale ukázat se chtěli jak mladí hostující Číňané, tak domácí, měli také velkou podporu v hledišti. přišlo 857 diváků !  Na zápase byla přítomna kamera Českotřebovského videodeníku, připravený sestřih důležitých  událostí ze zápasu bude zveřejněn také na webu Kohoutů.

Česká Třebová – China Golden Dragon 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)

Branky: 10. T. Prachař (Korhoň), 16. Křečan (Filip, Plášek), 22. Holík (Korhoň), 23. Veverka (Hemský), 36. Filip (Plášek, Křečan), 46. Korhoň (T. Prachař, Král), 52. Křečan (Filip, Plášek) – 7. Zheng Mingju (Chu Songze), 19. Yao Lei (Wang Yihan), 58. Guan Yl Tian).  Rozhodčí: Bernart – Bohuněk, Gregar. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváků: 857. Nejlepší hráči: Křečan, Korhoň, T. Prachař – Wang Han, Zich, Xiang Yudong.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Žouželka, Jemelka, Pažourek, Velinský, Daněk, Hrubý –
Plášek, Filip, Křečan – Král, T. Prachař, Korhoň -
Hemský, Fúzik, Veverka – Šejba, Pirkl, Částek.
China Golden Dragon: Wang Han (54. Han Pengfei) – Zich Adam, Han Yuhang,
Jin Zhiao, Si Hanwen, Song Tianren, Chang Jiuyuan, Wang Chuxiong – Xiang Xudong,
Chu Songze, Zheng Mingju – Zhou Jinhao, Li Hang, Ma Xiaoyu –
Wang Yulong, Yao Lei, Guan Yl Tian – Zhang Wenginghuai.
Hosté se dostali do vedení v čase 6:06, když vyloučení Veverky (podražení) potrestal přesnou střelou Zheng Mingju – 0:1. V polovině první třetiny bylo vyrovnáno. Kohouti se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Korhoň skvěle přihrál rozjetému Prachařovi, který v čase 9:32 s přehledem vyrovnal – 1:1.
Ještě v probíhající desáté minutě se domácí dostali do dalších dvou střeleckých příležitostí, nejprve mířil vedle Pirkl, vzápětí Šejbův pokus vyrážel brankář Wang Han. Potom se prosadil první českotřebovský útok, Filip s Pláškem vypracovali střeleckou příležitost pro Křečana, který v čase 15:58 poslal Kohouty do vedení – 2:1. Domácí mohli své vedení navýšit, vyloženou šanci neproměnil Král, po kterém se neprosadil ani Velínský. Závěr první třetiny patřil překvapivě čínskému celku. O vyrovnání se prudkou střelou do levého horního růžku českotřebovské branky postaral v čase 18:04 obránce Yao Lei – 2:2.
Do dvougólového vedení se hokejisté České Třebové dostali v úvodu druhé třetiny. V čase 21:09, po přesné Korhonově přihrávce, pálil jako z děla a přesně Holík – 3:2. Krátce na to se prosadil také třetí útok Kohoutů, Fúzikovu přihrávku od zadního mantinelu „přetavil“ v čase 22:44 v další gól Veverka – 4:2.
Kohouti v této fázi střetnutí dominovali, ale další gólové šance neproměňovali. Ve 25. minutě zlikvidoval brankář Wang Han nájezd Hemského, během dalších dvou minut se vytáhl při střelách Fúzika a Korhoně. Jednu z mála nadějných příležitostí vyřešil ve 33. Minutě gólman Nimerrichter, který kryl střelecký pokus Han Yuhanga.
Obětavě hrajícího soupeře „rozleptal“ až ve 36. minutě první útok Kohoutů, na konci rychlé kombinace Pláška s Křečanem byl včera 48letý útočník Filip – 5:2. Závěr druhého dějství patřil Korhoňovi a především brankáři Wang Hanovi, který zneškodnil oba střelecké pokusy zkušeného českotřebovského útočníka.
Na začátku závěrečné třetiny se čínskou obranou protáhl Holík, zblízka přestřelil. Hosté ožili při vyloučení Pažourka (42:40), domácí tým podržel několika zákroky brankář Nimmerrichter.
Nadšení diváci se dočkali ještě dvou gólů v síti soupeře.  V čase 45:02 se trefil do černého Korhoň – 6:2. Nešťastně skončil zápas pro Šejbu, kterého odražený puk zasáhl v čase 51:12 do obličeje a útočník Kohoutů (a asistent trenéra čínského týmu) utkání kvůli tržné ráně v obličeji nedohrál.
Za zmínku stály ještě tři momenty. Ťukes první útočné formace završil v čase 51:30 Křečan – 7:2. Kvůli zranění zápas nedohrál ani brankář Wang Han. Poslední slovo měli hosté, v čase 57:59 uzavřel střelecký účet Guyan Yl Tian – 7:3.
Přídavkem pro diváky byly samostatné nájezdy, které Kohouti vyhráli 2:1. Na jejich straně se trefili Plášek s T. Prachařem, za soupeře skóroval pouze Xiang Xudong.
 
HLAS PO UTKÁNÍ: 

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:                                                     
„Každé vítězství potěší, ale tentokrát mi v první řadě udělala radost divácká kulisa. Druhý svátek vánoční hokeji neublížil, naopak. Na zápas s čínským týmem přišlo téměř devět stovek diváků, to mluví za všechny další komentáře. Děkujeme.“
 
Příští zápas: Ne 5. ledna 2020: Česká Třebová – Moravská Třebová (17.00)
 

 Ještě představím některé čínské hokejisty - mají jistě svůj nejlepší hokejový věk před sebou: