Městské muzeum Vás zve na akce pořádané v lednu 2020
Stálé expozice: Dopravní křižovatky
Muzeum a TIC otevřeny denně mimo pondělí od 8 do 18 hodin, 1. ledna 2020 zavřeno
 
Seminář pro začínající rodopisce  
Je určen zájemcům o poznání rodinných kořenů, a to zejména začátečníkům. Probíhá vždy    1. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 7. ledna 2020 od 17 hodin, tentokrát na téma Čteme kurent. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Mgr. Jana Voleská.
 
Seminář pro nejmenší návštěvníky muzea „Malý muzejník“
Je určen dětem od 5 do 12 let. Seminář probíhá vždy 2. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 14. ledna 2020, pro mladší děti (ve věku od 5 do 8 let) od 16 hodin, pro starší děti (ve věku od 9 do 12 let) od 17 hodin, tentokrát na téma Včelař.
Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Bc. Pavla Šedivá.
 
Seminář „Výtvarné umění v proměnách staletí“
Je určen nejširšímu okruhu zájemců o výtvarno, věnuje se přehledu slohového vývoje výtvarného umění evropského kulturního okruhu. Seminář probíhá vždy 3. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 21. ledna 2020 od 17 hodin, tentokrát na téma Rozostřené umění. Kinetismus, videoart, instalace.   Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat).  Lektor: PhDr. Ludmila Kesselgruberová, Ph.D.
 
Seminář pro pamětníky staré České Třebové
Je určen pamětníkům starých českotřebovských zákoutí, lektor semináře promítne a okomentuje fotografie vybrané českotřebovské lokality. Seminář probíhá poslední úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 28. ledna 2020 od 17 hodin, tentokrát na téma Výuka hudby a hudební život v České Třebové.
Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Martin Šebela.
 
Výstava
Tradiční vánoční výstava s názvem Třpytivé svátky nabízí betlémy, vánoční ozdoby a dekorace ze sbírek českotřebovského muzea, Regionálního muzea v Chrudimi i od soukromých vlastníků. Výstava potrvá do neděle 5. ledna 2020. Pro školy je možné objednat doprovodný program.
 
Vernisáž výstavy
Vernisáž výstavy s názvem Rekordy a kuriozity ze světa zvířat - savci proběhne ve čtvrtek 23. ledna 2020 od 17 hodin. Úvodní slovo pronese Bc. Pavla Šedivá, vystoupí děti z DDM Kamarád. Výstava potrvá do neděle 15. března 2020. Interaktivní putovní výstava Centra pro rodinu a sociální péči z. s. je zaměřena na zajímavosti ze života savců a zážitkovým způsobem přibližuje dovednosti, které jsou jim vlastní. Pro školy je možné objednat doprovodný program.  Program (nejen) pro rodiny s dětmi Sobota v muzeu se uskuteční 8. února 2020 od 15 do 16:30 hodin.  
 
Upozornění pro badatele
Do 3. ledna 2020 bude badatelna přístupná pouze po domluvě na tel. 731 604 848.
Informace o akcích Městského muzea Česká Třebová naleznete i na webových stránkách muzea www.mmct.cz  a na  facebooku  https://www.facebook.com/mmctcz