Českotřebovský deník 12/2019 (12/1)   
Novým oblastním ředitelem nemocnic Pardubického kraje bude Jaroslav Kajzr, primář interny z Vrchlabí

Na uprázdněné místo oblastního ředitele pro zdravotnické služby, který bude mít v gesci nemocnice v Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Svitavách, usedne od 1. března Jaroslav Kajzr.
Na uprázdněné místo oblastního ředitele pro zdravotnické služby, který bude mít v gesci nemocnice v Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Svitavách, usedne od 1. března Jaroslav Kajzr, kardiolog s bohatými zkušenostmi z Česka i zahraničí. Další personální změna ve vedení Nemocnice Pardubického kraje (NPK) proběhla v dozorčí radě, kde na postu předsedy skončil Vítězslav Novohradský, nového předsedu si dozorčí rada zvolila ve středu, stal se jím primář orlickoústeckého ORL Josef Hájek.
Nemocnice na východě kraje budou mít od března svého oblastního ředitele pro oblast zdravotnictví. „Z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo pět zájemců, vyšel vítězně právě Jaroslav Kajzr. Tento zkušený manažer i lékař se specializací kardiologie působil řadu let mimo jiné v nemocnicích ve Velké Británii a do Nemocnice Pardubického kraje nastoupí k 1. březnu,“ říká Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva společnosti s tím, že si od nástupu nového člena managementu NPK slibuje, že bude pokračovat koncepční rozvoj nemocnic v Litomyšli, Ústí nad Orlicí a ve Svitavách.
Jaroslav Kajzr je v současné době primářem Interního oddělení vrchlabské nemocnice a zároveň lékařským ředitelem Penta Hospitals CZ pro kardiologii. Do Nemocnice Pardubického kraje nastoupí na plný úvazek. V nové pozici by rád zúročil své zkušenosti z domova i ze zahraničí. „Více než dvanáct let jsem působil ve Velké Británii, kde je zdravotnický systém od toho našeho výrazně odlišný. Například se tam efektivněji využívá práce specializovaného zdravotnického personálu tak, aby byla péče přenesena pokud možno blíže k domovu nemocných, vysoce specializovaná péče se naopak koncentruje v centrech s největší zkušeností a nejlepšími výsledky v dané oblasti. Velký důraz se klade na sledování objektivních ukazatelů kvality péče. Za příklad hodný následování pak považuji i snížení administrativní zátěže zdravotníků a delegaci této zodpovědnosti na administrativní síly. Zdravotníci tak mají více času na péči o svoje pacienty a je to i ekonomicky výhodné,“ shrnuje své záměry budoucí oblastní ředitel pro zdravotnické služby Litomyšlské, Orlickoústecké a Svitavské nemocnice Jaroslav Kajzr.
Obsazení pozice ředitele tří nemocnic na východě kraje je důležité také pro jediného akcionáře společnosti, tedy Pardubický kraj. „Pan doktor Kajzr obstál v rámci výběrového řízení jak pro své bohaté manažerské dovednosti, tak lékařské schopnosti. Tyto přednosti mu mimo jiné umožní vhled do pozice samotných lékařů a dalšího zdravotnického personálu, tím pak optimální předpoklady pro potřebnou efektivní komunikaci v rámci našich nemocnic. Osobně jsem přesvědčený, že v něm nejen tři nemocnice, ale celá akciová společnost získává velkého odborníka. Ihned po nástupu na něj čeká řada velkých úkolů včetně realizace záměru centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici,“ uvádí krajský radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.
Primář Orlickoústecké ORL Hájek novým předsedou dozorčí rady nemocnic

Personální změny doznala i dozorčí rada společnosti. Ta na konci minulého roku přišla o svého předsedu. „Vzhledem ke svým časovým možnostem v souvislosti s dalšími pracovními povinnostmi skončil na vlastní žádost na pozici člena a tím také předsedy dozorčí rady společnosti pan doktor Vítězslav Novohradský, kterému bych rád poděkoval za odvedenou práci na tomto postu. Novým členem byl s platností od 1. ledna 2019 jmenován primář ORL oddělení v Orlickoústecké nemocnici Josef Hájek. Na svém prvním jednání, které se konalo ve středu, jej pak členové dozorčí rady zvolili novým předsedou. Pan doktor Hájek je nejen výborným a respektovaným lékařem, ale také manažerem, který zná prostředí nemocnic, a věřím, že se své role zhostí s plným nasazením,“ vysvětluje hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
MUDr. Josef Hájek v roce 1993 složil státní závěrečnou zkoušku na Fakultě všeobecného lékařství v Hradci Králové, Univerzity Karlovy a ve stejném roce nastoupil do Orlickoústecké nemocnice, a.s. jako lékař na oddělení ORL. V roce 2000 složil atestaci druhého stupně v oboru otorinolaryngologie a ve stejný rok byl také jmenován zástupcem primáře tohoto oddělení. V naší nemocnici pracuje MUDr. Hájek již 21 let a za tuto dobu se vypracoval ve zkušeného operatéra a uznávaného odborníka ve svém oboru. Absolvoval také řadu odborných školení se zaměřením na management ve zdravotnictví a od března roku 2011 vykonává zároveň funkci náměstka léčebné péče v Orlickoústecké nemocnici, a.s. Poté co naše řady náhle opustil primář MUDr. Radomír Lána, proběhlo výběrové řízení, při kterém byl, jako nejlepší z uchazečů, vybrán MUDr. Josef Hájek. Dne 1. 5. 2014 byl jmenován na pozici primáře otorinolaryngologického oddělení Orlickoústecké nemocnice, a.s. Přejeme mu tedy i nadále mnoho profesních úspěchů a spokojených pacientů.
 
Pardubický kraj bude zastoupen na veletrhu Regiontour 

Kraj nebude mít samosttnou expozici, ale podobně jako v minulkých letech bude zatsoupen ve společné expozici Východní Čechy, ve spolupráci s destginační společností stgejného názvu. Slavnostní otevření expozice VÝCHODNÍCH ČECH (Pardubického kraje a Královéhradeckého kraje) v rámci veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Zahájení expozice se uskuteční ve čtvrtek 17. 1. 2019 v 10:30 v pavilonu „P“ u stánku č. 032. Akce se zúčastní hejtmané Pardubického a Královehradeckého kraje Martin Netolický a Jiří Štěpán a oba radní zodpovědní za cestovní ruch a sport, tedy René Živný a Pavel Hečko.
 
Kohouti se znovu utkají s Moravskou Třebovou nyní na jejich ledě

Zápasy šestého kola bude v neděli 13. ledna rozehrána druhá polovina nadstavbové části krajské hokejové ligy. Českotřebovské Kohouty čeká utkání s Moravskou Třebovou, tentokrát se hraje od 17 hodin na ledě soupeře.
Zatímco v  základní části soutěže měl dvakrát navrch soupeř, který vyhrál na svém ledě (6:2) i venku (5:3), první vzájemný duel v nadstavbě nabídl jiný obrázek i výsledek. Kohouti doma před 595 diváky favorizovaný Slovan porazili přesvědčivě 8:3.
„K úspěchu nás dovedl kvalitní a disciplinovaný výkon všech hráčů. Důležité bylo, že jsme ubránili přesilovky soupeře. Náskok, který jsme získali ve druhé třetině, jsme v závěrečné části zápasu navýšili. Mužstvo zabralo v pravý čas, hodně nám pomohli fanoušci,“ hodnotil trenér Martin Palinek.
Po prvním letošním utkání byl spokojený i předseda klubu Vladimír Vaněk: „V tabulce se toho mnoho nezměnilo, zůstali jsme na pátém místě. Důležité je, že domácí výhra nad silnou Moravskou Třebovou tým psychicky povzbudila. Hráči zápas tvrdě odpracovali a přesvědčili se, že se mohou postavit každému soupeři. Přeji si, aby podobným způsobem odehráli nedělní zápas na ledě Slovanu, kam je určitě přijede povzbudit hodně našich fanoušků. Věřím, že nastoupíme v kompletní sestavě.“
Fotografie Jardy Koníčka z 6.1. achycuje radiost. Věřme, že stejnou budeme mít z výsledku  v Moravské Třebové.

 

Interliga kuželek: Lokomotiva zahájila rok prohrou  v Luhačovicích

Domácí Hosté  
ŠKrohrou v LuhačovicíchK Trstená Starek KK Tatran Sučany 7 : 1 3774 : 3561  
KK Inter Bratislava TJ Slavoj Veľký Šariš 6 : 2 3516 : 3439  
TJ Sokol Luhačovice TJ Lokomotiva Česká Třebová 6 : 2 3556 : 3470  
Klokani CB Dobřany TJ Sokol Brno Husovice 6 : 2 3672 : 3613  
SKK Rokycany ŠK Modranka 6 : 2 3631 : 3407  
Klokani CB Dobřany ŠK Modranka : : Ne 13. 1. 2019, 10.00
Volejbalisté Sokola zahájili letošní volejbalové  boje dvěma prohrami

Tabulka Z V3 V2 P1 P0   S B
1   Holubice 21 21 0 0 0   63:2 63
2   Volejbal Ostrava 21 12 4 0 5   49:28 44
3   Morávka 21 12 1 1 7   43:31 39
4   Drásov 21 11 2 2 6   46:35 39
5   Šlapanice 20 9 2 2 7   40:39 33
6   Blue Volley 20 8 3 2 7   42:40 32
7   Olomoucko 21 4 4 2 11   31:49 22
8   Lanškroun 21 5 0 4 12   28:49 19
9   Nový Jičín 21 4 1 3 13   29:51 17
10   Česká Třebová II 21 2 2 3 14   23:56 13
11   SCM-CVS-KTI 10 1 1 1 7   12:26 6

V 18 kole prohrál Sokolů Česká Třebová II s týmem Olomoucko 3 : O a ve druhé=m zápase (19. kole) 3 : 2. Poslední evidovaný tým střediska kadetů uváděný na 11. místě do soutěží od 11. kola nezasahuje.

Tabulka návrhu systému bodování a pokut za přestupky řidičů