Střelecký koncert Kohoutů

Výborný výkon a střelecký koncert, to byl středeční zápas Kohoutů s Hlinskem, které si z České Třebové odvezlo deset gólů. Hattricku dosáhli útočníci Hemský s Fúzikem, pochvala patří celému mužstvu. Není bez zajímavosti, že tohoto soupeře porazili Kohouti v probíhající sezoně počtvrté ze čtyř vzájemných utkání.
Česká Třebová – Hlinsko 10:1 (5:1, 2:0, 3:0)
Branky: 2. Hemský (Veverka, Škvor), 3. Fúzik (Filip, Poul), 10. Poul (Fúzik), 11. Hemský (Veverka, Škvor), 13. Prachař (Král, Daněk), 29. Křečan (Filip, Poul), 35. Poul (Filip, Křečan), 41. Fúzik (Filip, Škvor), 49. Hemský (Poul, Šimončič), 55. Fúzik (Prachař) – 8. Fink (Beneš, Plachý).
Rozhodčí: Kratochvíl – Kopecký, Čížek. Vyloučení: 6:10 (navíc Dítě a Gregor 10 minut). Využití: 3:0. Diváků: 430. Nejlepší hráči: Poul, Hemský, Fúzik.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Daněk, Jemelka, Poul, Šejba,  Škvor, Pražák, Šimončič  - Král, Prachař, Krejza - Křečan, Filip, Fúzik – Hemský, Veverka, Štefka – Velínský, Dvořák.
Hlinsko: Peřina (10. Gregor) – Cejpek, Beneš, Vácha, Sobotka, Brázda, Fink – Plachý, Pazourek, Homola – Gregar, Vlček, Chvojka – Dítě, Hron, Havel – Zdražil, Králíček.
Kohouti byli od první minuty aktivnější a svoji převahu dokázali vyjádřit střelecky. V čase 1:43 zaúřadoval třetí domácí útok, po krásné spolupráci s Veverkou a Štefkou otevřel skóre Hemský – 1:0. Druhý gól padl v čase 2:38, po Filipově střele se puk odrazil od tyčky k Fúzikovi, který jej nekompromisně poslal do hlinecké branky – 2:0.
Hosté se vrátili do hry v čase 7:33, kdy se po útočném výpadu obránce Beneše zblízka trefil Fink – 2:1. Ještě v 8. minutě vypracoval Štefka skvělou střeleckou parketu po Veverku, který vyloženou gólovou příležitost neproměnil. V polovině první třetiny využili Kohouti hned první přesilovou hru, od modré nachytal brankáře Peřinu na švestkách Poul – 3:1.
Hlinsko vystřídalo brankáře, náhradníka Gregora překonal po pouhých 23 vteřinách Hemský – 4:1. Hokejisté České Třebové proměnili i druhou přesilovku, vyloučený útočník Pazourek seděl na trestné lavici pouze 13 vteřin, do hry jej vrátil přesně střílející Prachař – 5:1. Kohouti dominovali, další gólovou příležitost spálil Štefka, ve vlastní oslabení měl blízko ke vstřelení gólu Prachař.
V úvodu druhé třetiny přečkali domácí dvakrát hru ve čtyřech, kdy byli krátce po sobě vyloučeni Veverka s Poulem. Další branky se spokojení diváci dočkali v čase 28:35, kdy se prosadil Křečan – 6:1. Herní pohodu Kohoutů umocnila 35. minuta, kdy se od modré trefil obránce Poul – 7:1. Během dalších dvou minut se domácí hokejisté dostali do dalších tří gólových šancí, nejprve Velínský a po něm Šimončič i Křečan však skórovat nedokázali. V čase 38:34 vyfasoval zkušený Dítě dvouminutový trest (sekání), navíc dalších deset minut za řečnění.
Začátek závěrečné třetiny vyšel Kohoutů na jedničku, pouhých šest vteřin před koncem přesilové hry přidal další gól Fúzik – 8:1. Vzápětí pokračoval českotřebovský festival zahozených šancí. Ve 42. minutě zneškodnil gólman Gregor tutovku Krále, po krásné přihrávce Krejzy zblízka přestřelil Prachař.
Českotřebovští fanoušci se dočkali ještě dvou krásných hokejových akcí. Ve 49. minutě předvedl skvělou techniku Hemský, který prošel jako nůž máslem před dva protihráče, aby vzápětí vyškolil i brankáře – 9:1. Jubilejní desátý gól měl v 50. minutě na své holi Velínský, střílel nad branku.
Kohouti nakonec desítku načepovali, v 55. minutě předložil s chutí hrající Prachař puk jako na talíři Fúzikovi, který měl snadnou roli – 10:1. Hosté v závěru zcela odpadli, od ještě většího debaklu je uchránili Štefka s Hemským, kteří své šance neproměnili.

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Po nedělní prohře v Moravské Třebové přistoupili všichni hráči ke středečnímu domácímu zápasu tím nejlepším způsobem. Aktivní hrou nebezpečného soupeře od první do poslední minuty jasně přehrávali, naše výhra mohla být ještě výraznější. Děkujeme fanouškům.“