JUDO TRHÁ REKORDY                    
Ve dnech 19. a 20. 1. 2019 se v České Třebové konal 8. roční Velké ceny v judu. A opět jsme trhali rekordy. Celková účast dosáhla 673 judistů a judistek (nárůst + 25 %!!!) ze 76 oddílů ze 4 zemí (ČR, SR, Polsko, Bosna a Hercegovina). Turnaj v sobotu zahájila starostka města Mgr. Peterková, která judisty přivítala a popřála všem mnoho štěstí. Poté jsme již začali se samotnou soutěží, kde naši borci i letos dokázali na tatami vybojovat několik cenných kovů.
V kategorii mláďat porazil všechny své soupeře Miroslav Hurt a získal svoji první velkou zlatou medaili. Nádherným stříbrem ho doplnil Jakub Najman a i Markovi Zářeckému chyběl k bronzu velmi malý krůček. Ostatní naši svěřenci (Veronika Lešingerová, Alex Hanik, Matěj Czajkowski a Jakub Ježek) získali cenné zkušenosti a věříme, že je zúročí v dalším judistickém životě.
Ve starších žácích vybojovaly stříbrné medaile Martina Paarová a Kateřina Kovářová a bronzem je doplnila Petra Karastojanová.  Alexandr Pataki obsadil velmi pěkné 7. místo a Adéla Borovičková skončila mimo bodované pozice.
V neděli nás svým výborným výkonem nadchl Šimon Baláž, který skončil na 5. místě z 32 závodníků. Bronzovou medaili do své sbírky přidala též Beáta Zemánková. Další českotřebovští judisté dostanou šanci opět za rok.
V kategorii dorostu pak poslední medaile do naší sbírky přidali stříbrem Petra Vážková a bronzem Tadeáš Baštář. Pěkným 7. místem je ve svém prvním dorosteneckém turnaji doplnil Jakub Verner.
Letošní turnaj nám ukázal, že jsme schopni zvládnout nápor téměř 700 závodníků. Jsme hrdí na skutečnost, že se nám daří dostat do České Třebové tak širokou a pestrou paletu judistů a judistek s prakticky celé České republiky, ale také ze Slovenska, Polska, Ukrajiny a tradičně i z Bosny a Hercegoviny.
JUDU ZDAR  -   Martin Štusák

VÝSLEDKY STRUČNĚ:
1. místo – Miroslav Hurt
2. místo – Jakub Najman, Petra Vážková, Kateřina Kovářová
3. místo – Beáta Zemánková, Petra Karastojanová, Tadeáš Baštář
 
Fotografie z nejmladší kategorie U11