Pozvánka na 51. Lidový ples                 

V České Třebové se drží tradice Lidových plesů neuvěřitelných padesát let a ten, který se připravuje na sobotu 2. února 2019, bude již 51. V roce 1968 se v Československu uvolnily poměry, země se nadýchla k větší politické svobodě, i u nás v Č.Třebové obnovila činnost Lidová strana  a jednou z jejích aktivit se stalo pořádání Lidových plesů. V této činnosti našich předchůdců se nám podařilo vytrvat a tím v našem městě utvořit  tradici, kterou nemá žádný jiný ples ani žádná jiná organizace ve Třebové.
A co je pro Vás připraveno na nadcházející ples? Hudební doprovod již po třetí ve velkém sále Národního domu provede taneční orchestr Combo2 z Litomyšle, v 1.patře v prostorách bowlingu bude hrát moravská cimbálová muzika Donava, předtančení v režii skupiny Amapola Tribe. V moderování plesu pro tentokrát zastoupí osvědčenou  Zuzanu Kupkovou, která má rodičovské povinnosti, dvojice Martin Lamplot a Míša Svobodová.
Ozdobou našeho plesu je každoročně bohatá tombola, kde cca 400 cen v malé tombole je  zárukou, že nikdo neodejde z plesu s prázdnou a cca 20 velmi hodnotných cen velké tomboly udělá opravdovou radost z výhry. V tuto chvíli již máme od sponzorů zajištěn zájezd pro 2osoby do Bruselu ( věnoval europoslanec T .Zdechovský), zájezd do francouzských Lurd  od f. Wagonservis, 2x víkendové pobyty pro 2 osoby(věnoval M.Kadlec) , víkendový pobyt v roubence v Koutech nad Desnou, potravinový koš od vícehejtmana Romana Línka, uzená vepřová kýta od senátora Petra Šilara, kávovar (dar europoslanece P. Svobody), překvapení od naší paní starostky M.Petrkové, dar slíbil i poslanec  M.Výborný.... Je určitě na co se těšit.
Vstupenky na ples můžete kupovat tak, jako v předchozích letech v prodejně květin p.Freudla na Starém náměstí č.p.14  a to od 2.1.2019, nebo telefonicky objednat na tel. 731 571 471
Na shledanou s Vámi na našem plese se těší pořadatelé plesu z KDU-ČSL, Koalice pro Českou Třebovou a Zelení.
Miloslav Tesař, místopředseda MO KDU – ČSL Č. Třebová,
Bohuslav Mimra, předseda MO KDU – ČSL Č. Třebová

Fotografie Martina Šebely z loňského 50. Lidového plesu v únoru 2018, na kterém se návštěvníci dobře bavili, hrálo a tančilo se ve dvou sálech, bylo krásné předtančení a bohatí tombola, zajímavý host jak v plesovém programu, tak i v sále - přijel europoslanec Zdechlovský.