VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ  19. 1. - 20. 1. 2019.

19. 1. 2019 VOLEJBAL ŽEN, Č. KOSTELEC, 2. LIGA

V sobotu 19.1. se českotřebovské ženy vydaly na další ligový zápas, tentokrát do Červeného Kostelce, aby opět přivezly co nejvíce cenných bodů do tabulky. Třebovské volejbalistky se před tímto zápasem nacházely na 5.místě, hráčky z Červeného Kostelce naopak na 2.místě, proto se očekávalo, že zisk bodů nebude vůbec snadný.

Do prvního zápasu jsme nastoupily s touhou vyhrát. Bylo nám jasné, že hra bude rychlá, ovšem i přes předchozí varování jsme se nevyhnuly zbytečným chybám z naší strany a první dva sety jsme prohrály. Nedařilo se nám položit a naopak k nám propadly mnohdy zbytečné balony. Nehledě na to, že soupeřky měly výborné pole a kolikrát vybraly až neskutečné míče. Ve třetím setu se ovšem hra začala obracet v náš prospěch. Přitvrdily jsme na útoku
a pomalu, ale jistě, sbíraly bod po bodu, a tak třetí i čtvrtý set měl vítězný konec. Tiebreak jsme si od začátku pohlídaly, takže jsme zanedlouho mohly slavit výhru 3:2.

Do druhého zápasu jsme trochu obměnily sestavu, snažily se opět sázet na tvrdší servis, ale první sada byla z naší strany vlažná, takže ji vyhrávají soupeřky. Ve druhém setu jsme hru zlepšily a dorovnáváme na stav 1:1. V dalších dvou setech zvolnily protihráčky a nám se dařilo, skládalo se, přijímalo a nakonec jsme se opět mohly radovat z výhry a to 3:1.

Z tohoto dvojzápasu si tedy odvážíme krásných 5 bodů, které nás stále drží na 5. místě.

Sestava: Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Kubová Radka, Mikulecká Barbora, Šemberová Martina, Tillingerová Kateřina, Tomanová Pavlína.

Výsledky:

Česká Třebová – Červený Kostelec  3:2 (-23,-21,16,23,9)

Česká Třebová – Červený Kostelec  3:1 (-20,17,18,15)                                                 Za družstvo žen Drymlová Martina

14

19. 1. 2019, VOLEJBAL JUNIORŮ, Č. TŘEBOVÁ -LANŠKROUN, 1. LIGA.

Dne 19. 1. 2019 pokračovala 1.liga juniorů. V domácím prostředí jsme hostili družstvo Lanškrouna, který je v průběžné tabulce na posledním místě a naše družstvo těsně před ním. V týdnu jsme kvalitně potrénovali a tak jsme si na soupeře věřili. První set byl jednoznačnou záležitostí našeho družstva. Postupně však naše hra upadla do útlumu a letargie. Bez bojovnosti bylo složité se soupeřem držet krok, i když hrál jednoduchou hru-vysoké nahrávky přes krajní hráče. Takto probíhal 2. a 3. set, které jsme prohráli. Ve 4.setu začalo naše družstvo konečně bojovat a v dramatické koncovce zvítězilo. V rozhodujícím 5.setu však převzal otěže zápasu soupeř a snadno zvítězil, celkově tedy 3:2. Druhý zápas jsme začali zase laxně. Spoustu vlastních chyb, bez bojovnosti. Provedené změny do 2.setu začaly brzy přinášet výsledky. Začalo se dařit našim krajním smečařům, hlavně O. Lukášovi, a hra začala být s minimem chyb a začali jsme soupeře přehrávat. Takže vítězství v druhém zápasu 3:1 bylo zasloužené. Oba zápasy ukázaly určitá negativa, která si rozebereme na tréninku, ale i pozitiva, a to, že se nám podařilo zvítězit v druhém zápase hracího dne, když doposud měli kluci lepší první zápasy. V druhém zápase kluci ukázali kolektivní, kompaktní bojovnost, na které musíme do budoucna stavět.   Č. Třebová-Lanškroun 2:3, 3:1. Zapsal Michal Kadlec
Hráli: Kadlec, Koudelný, Pejchal, Červinka, Šplíchal, Skřivánek V., Lukáš, Bělka, Jireček a Kostka.

19. 1. 2019 VOLEJBAL JUNIOREK, Č. TŘEBOVÁ-DANSPORT PRAHA.

TJ SOKOL GEODÉZIE Č. TŘEBOVÁ  –  SK DANSPORT PRAHA    3 : 0  25:12, 25:14, 25:15, čas 61min.

V sobotu 19. 1. 2019 hostíme volejbalové družstvo SK Dansport Praha. Družstvo Dansportu je bez jediného vítězství na posledním místě tabulky juniorek sk. D. Smíšené družstvo kadetek a juniorek Sokola Geodézie Česká Třebová, je jednoznačně lepší soupeře. Z družstva kadetek pomáhají juniorkám Lucie Blažková, Kristýna Vernerová, Adela Dušková a Eliška Pešková. Díky děvčata.

TJ SOKOL GEODÉZIE Č. TŘEBOVÁ  –  SK DANSPORT PRAHA    3 : 0         25:16, 25:19, 25:13, čas 62 min.

Průběh druhého zápasu je naprosto stejný prvního. Hrajeme bez větších problémů, průběžně střídáme všechny hráčky, které máme k dispozici. Vyhráváme druhý zápas 3:0

Pod vedením R. Hanzelky Sokol Geodézie Č. Třebová reprezentovala: kapitánka Klimková Linda, Foldynová Natálie, Pešková Tereza, Voleská Kristýna, Štefanová Viktorie, Blažková Lucie, Kašparová Tereza, Hladílková Sabina, Vernerová Kristýna, Dušková Adéla a Pešková Eliška

Skupina 1. liga juniorky - skupina D

Tabulka je neúplná, protože poslední zápasy 1. Ligy juniorek sk. C ještě musí odehrát Bedřichov a Nové Veselí. Zde případné vítězství některého z nich nic (předpoklad N. Veselí) neřeší. Pořadí v tabulce zůstává stejné. Takže do baráže o možnost hraní kvalifikace do extraligy juniorek postupují ze skupiny D, Nové Veselí, TJ Sokol Geodézie Česká Třebová a Sokol II. Česká Třebová. Předpokládáme, že budeme hrát s 1-3. družstvem sk. C, tedy Tatranem Střešovice, Slavií Hradec Králové a Trutnovem, který dnes hraje o postup s Nymburkem. Trutnov má 27 bodů, Nymburk 22 bodů. Trutnovu stačí uhrát ze 2 zápasů 2 body.

Zpracoval. Hanzelka

19. 1. VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ, Č. TŘEBOVÁ A.

V sobotu 19. 1. 2019 v hale Na Skalce čekalo další kolo krajského přeboru mladší žákyně. V B skupině nám byly soupeři týmy Chocně a Dolního Újezdu. Od tohoto kola bylo poprvé dovoleno podávat vrchem.  Do prvního setu 1. zápasu proti Chocni holky naběhly s chutí a o výsledku bylo jasno. Bohužel vlastní chyby nás stály koncovku druhého setu a nejtěsnější prohru. I ve třetím setu jsme bojovaly spíše s vlastními chybami než se soupeřkami. Prohra 1:2. Po pauze, kdy hrál Dolní Újezd s Chocní nastupujeme do rozhodujícího zápasu. Víme, že pokud chceme zůstat v této skupině, musíme vyhrát. Zápas má úplně jiné nasazení než zápasy předchozí. Nádherné dlouhé výměny na obou stranách, bojovné výkony. První set je soupeřek, druhý náš. Rozhoduje se ve třetím setu, který prohráváme 31:33. I přes prohru krásný volejbal. Bohužel tyto výsledky nás posílají do C skupiny, a proto cíl pro další kolo je jasný. Postup. Hrály: Beranová, Havránková, Hrdličková, Kubová, Mastíková, Pataki, Štosová, Valterová   JR, JV

19. 1. VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ B, CHVALETICE.

V sobotu 19.1.2019 nás čekalo další kolo přeboru v šestkovém volejbale. Naším cílem byly vzdálené Chvaletice. V minulém kole se nám podařilo vybojovat postup do vyšší skupiny a tuto skupinu jsme chtěli v tomto kole udržet. Bohužel nám chyběly tři hráčky, takže odjíždíme v sestavě, která tolik zkušeností ještě nemá. Soupeřkami nám byly domácí Chvaletice a Svitavy B. Oba zápasy prohráváme 3:0 a bohužel sestupujeme o skupinu níž. Pozitivem je, že hráčky, které toho dosud moc neodehrály, svou herní příležitost využily na maximum.

Hrály: A.Cetkovská, M.Drymlová, K.Hondlová, A.Kaplanová, H.Kovářová, E.Pecháčková, E.Polášková, N.Řehořová, B.Šindelářová.  Tr. Hana Dvořáková

20. 1. 2019 VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ.

V neděli 13. 1.2019 i tuto neděli 20. 1. 2019 se odehrála další kola starších žákyň.
B tým
13. 1. 2019 jsme B skupinu odehrály v Třešňovci. Po nezvyklé taneční rozcvičce, kterou jsme si krátily čekání na míče, nastupujeme proti domácímu A týmu.  Síla je na straně soupeře, ale holky na hřišti makají do posledního míče. 2 sety se rozhoduje až v koncovkách 23:25, 27:29. Třetí set si už soupeřky hlídají. I přes výsledek, výborný výkon proti týmu, který hraje 1. osmičku ČP starších žákyň. Druhý zápas jsou karty rozdány přesně naopak, nastupuje proti nám mlaďounký tým Žichlínku. Holky polevily v koncentraci a tak jsme pro výhru musely hodně šlapat. Výhra 3:1. A zůstáváme v B skupině i pro další kolo.
20. 1. 2019 jedeme k dalšímu kolu do Svitav do haly Na Střelnici. První zápas proti Poličce a naše vlažné nasazení. Prohra 0:3. Druhý zápas proti domácímu A týmu je zcela jiný. U holek se střídají lepší chvilky se slabšími, sety si postupně připisují oba týmy, a proto se rozhoduje v tiebreaku. Výhra 16:14 pro náš tým. Cíl udržet B skupinu jsme splnily.
C tým
13. 1. 2019 odjel hrát turnaj do Letohradu. Holky si zde připsaly 2 prohry a spadli do E skupiny. 20. 1. 2019 jsme E skupinu pořádali doma Na Skalce. V rozhodujícím zápase holky prohrály s Pardubicemi B, a proto se o postup poperou v dalším kole. Cíle tohoto týmu jsou dát prostor, co nejvíce hráčkám.
Další kolo nás čeká 24. 2. 2019  MK, JV, JR

20. 1. 2019 VOLEJBAL - PŘEHAZOVANÁ, DÍVEK, ŽICHLÍNEK A CHVALETICE, KP PCE KRAJE.

V neděli jsme hráli další kolo přehazované. „Áčko“ odehrálo svoji skupinu ve Chvaleticích. Z deseti zápasů tři vyhráváme a sedm prohráváme a padáme do skupiny „B“.  „Béčko“ hrálo v Žichlínku a moc se mu nedařilo. Pouze jedno vítězství k udržení ve skupině „B“ nestačilo.V příštím kole se pokusí o návrat.
Česká Třebová „A“: Cetkovská, Veltrová, Štechová
Česká Třebová „B“: Honišová, Pražáková, Řehořová, Šmídová    AF