Kohouti první semifinále prohráli
Hokejistům Moravské Třebové stačilo necelých devět minut k tomu, aby se dostali do luxusního třígólového náskoku, který si v dalším průběhu prvního semifinálového utkání s přehledem pohlídali. Českotřebovští Kohouti nedokázali pokrýt elitní útok soupeře, který nastřílel první čtyři branky. Druhý zápas se hraje 27. února v České Třebové.

Moravská Třebová - Česká Třebová 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)

Branky:
5. Augustin (Kobza, Faltus), 7. Augustin (Janošek), 9. Čikl (Augustin, Rajnoha), 21. Pavlovský (Čikl), 26. Langr, 49. Faltus (Langr) – 23. Nesvadba (Prachař, Král), 31. Křečan (Fúzik, Filip).
Rozhodčí: Hájek, Čížek – Hrabal, Bohuněk. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváků: 936. Nejlepší hráči: Pavlovský, Čikl, Augustin, Langr – Nesvadba. Stav série: 1:0.
Moravská Třebová: Turek – Janošek, Rajnoha, Schneider, Holub, Janků, Hradil – Pavlovský, Čikl, Augustin – Langr, Faltus, Kobza – Řehulka, Marek, Fibrich.
Česká Třebová: Nimmerrichter (21. Sajdl) – Nesvadba, Jemelka, Šejba, Poul, Škvor, Daněk, Pražák -  Král, Prachař, Krejza - Křečan, Filip, Fúzik – Hemský, Štefka, Veverka – Velínský, O. Dvořák.
Začátek zápasu, to byl zlý sen. Již ve 28. vteřině byl vyloučen českotřebovský obránce Nesvadba (zdržování hry). Kohouti výborně bránili, po přihrávce Filipa mohl v oslabení skórovat kapitán Šejba.

Domácí tým se po čtyřech minutách probudil a zavelel k mohutnému náporu. Slovan se dostal do vedení v čase 4:37, kdy se po Kobzově přihrávce zblízka snadno trefil nikým nehlídaný Augustin – 1:0. Druhý úder si domácí tým nachystal v čase 6:12, Janošek poslal do brejku rychlého Augustina, který vstřelil druhý gól – 2:0. Také hosté se dostali do dvou slibných příležitostí. Po ráně Prachaře se vytáhl gólman Turek, vzápětí mířil těsně vedle obránce Poul. Skvělou čtyřminutovku završili hokejisté Slovanu v čase 8:39 a znovu úřadovala elitní formace. Augustin tentokrát přihrával, levý horní růžek českotřebovské branky vymetl Čikl – 3:0.

Do první gólové šance se Kohouti dostali až ve 12. minutě. Filip přesně přihrál Křečanovi, který místo střely volil kličku a nic z toho nebylo. O pět minut později mohli domácí své vedené navýšit, Langr naštěstí přestřelil. Střeleckou marnost hokejistů České Třebové potvrdila 20. minuta. Před brankou domácích se dostal k puku Veverka, místo střely nepochopitelně přihrával zpět k mantinelu…

Veškeré naděje Kohoutů odplavaly na začátku druhé třetiny. V čase 20:41 vystřelil z pravého křídla prudkým švihem Pavlovský a vymetl šibenici – 4:0. Rozjásal domácí fanoušky a postaral se o střídání hostujících brankářů. Kohoutům pomohl nedovolený zákrok Čikla (podražení Krále), domácí kapitán byl na trestné lavici pouhých 7 vteřin. Do hry jej vrátil přesně střílející obránce Nesvadba – 4:1.

Při další přesilové hře Kohouti nejenže neskórovali, ale naopak sami inkasovali. Kapitán Šejba se na ledě špatně orientoval, puk omylem poslal na hůl Langra, který samostatný nájezd s jistotou proměnil – 5:1. Hosté přidali na tempu, ve 31. minutě se ve skrumáži před brankou nejrychleji orientoval Křečan – 5:2.

V dalším snažení brzdila hostující tým častá vyloučení. V čase 32:21 byli současně vyloučeni Pavlovský s Jemelkou, vzápětí putoval na trestnou lavici Šejba. Domácí hráli 82 vteřin ve čtyřech proti třem, Kohouti se ubránili. V závěru druhé třetiny poškodil Kohouty nepřesný rozhodčí Hájek. Unikajícího Šejbu zastavil faulem Pavlovský (nedovolené bránění), za což dostal dvě trestné minuty. Hůře dopadl Šejba, kterého sudí Hájek potrestal čtyřminutovým trestem (vysoká hůl).

Závěrečná třetina? V úvodu stály za zmínku střelecké pokusy Krejzy, Velínského a Veverky. Ani z jednoho mráčku nezapršelo, a tak znovu udeřili domácí. Konečnou podobu dal výsledku ve 49. minutě Faltus – 6:2. O minutu později orazítkoval Krejza horní tyčku, po faulu Pražáka dostal výhodu trestného střílení Augustin, jehož nájezd zneškodnil brankář Sajdl.

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Náš vstup do utkání byl jedním slovem tragický. Soupeř se rychle dostal do třígólového vedení a dominoval. Naše koncovka byla žalostná. Měli jsme několik momentů, kdy jsme se mohli do zápasu vrátit, jenže jsme neproměnili několik slibných šancí. Místo střelby si zbytečně přihráváme a motáme se v rozích kluziště.“

Příští zápas – středa 27. února: ČESKÁ TŘEBOVÁ – Moravská Třebová (18.30).

Druhý semifinálový výsledek: Chrudim – Chotěboř 1:2.