První čtvrtfinálové vítězství Kohoutů
První čtvrtfinálové utkání získali českotřebovští Kohouti, kteří dokázali vyhrát na horkém litomyšlském ledě. Po laxním začátku se Kohouti rozjeli k velmi dobrému výkonu, když se do dvougólového trháku dostali ve druhé třetině. V závěru dramatického střetnutí přežili hosté vlastní smrt, úspěšně čelili téměř minutové přesilovce soupeře pěti proti třem. Kohouty přijely povzbudit odhadem čtyři stovky českotřebovských fanoušků!!
Litomyšl - Česká Třebová 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Branky: 3. Voříšek (Barkóci), 11. Švec (Pilavka), 55. Švec (PIlavka, Vomočil) – 9. Veverka, 10. Fúzik (Filip, Velínský), 25. Hemský (Štefka), 38. Fúzik (Filip, Křečan), 60. Prachař (Filip).
Rozhodčí: Kratochvíl – Padevět, Pošvář. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváků: 691. Nejlepší hráči: Švec, Pilavka - Filip, Křečan, Veverka, Nimmerrichter. Stav série: 0:1.
Litomyšl: Kalousek – Pazdera, Mečiar, Holík, Navrátil, Šklíba, Starý, Bláha – Barkóci, Voříšek, Jankovský – Pilavka, Jakubec, Švec – Vomočil, Zahradník, Budina – Edl.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Šejba, Poul, Škvor, Jemelka, Král, Pražák - Křečan, Filip, Fúzik – Hemský, Štefka, Veverka – Velínský, Prachař, Krejza – O. Dvořák.
Kohouti vlažně začali a rychle inkasovali. Po zmatcích před českotřebovskou brankou se nejrychleji orientoval litomyšlský útočník Voříšek – 1:0. Domácího brankáře Kalouska pak zaměstnával především druhý útok Kohoutů. Ve 4. a 5. minutě vyrážel nebezpečné střely Štefky a Hemského.
Rozjetí hosté pak během necelých tří minut skóre otočili. V čase 8:15 se individuální akcí prosadil Veverka – 1:1. V polovině první třetiny udeřila první útočná formace Kohoutů, Filip poslal dlouhou přihrávkou do úniku Fúzika, který v čase 9:26 prostřelil domácího gólmana – 1:2.
Kohouti se neradovali dlouho, protože již v čase 10:03 překvapil brankáře Nimmerrichtera přesný švihem hbitý Švec – 2:2. Obě mužstva pak promarnila přesilovou hru, v závěru měli hosté obrovské štěstí. Ve 20. minutě vypálil od modré tvrdě obránce Holík a puk zazvonil na pravé tyčce jejich branky.
Úvod druhé třetiny vzali Kohouti jako přes kopírák. Jejich hře chyběl pohyb a přesnost, první tři minuty se jen bránili. Vysvobození přinesla až 25. minuta. Štefka poslal přesným pase do úniku Hemského, který napodobil Fúzika a přesnou střelou překonal domácího gólmana potřetí – 2:3. Hostům narostla křídla, domácí obranu zaměstnávali především Štefka, Veverka a Hemský.
Před polovinou kvalitního zápasu byl vyloučen Prachař. V oslabení se přes dva protihráče krásně uvolnil, ale v gólové šanci nevystřelil Filip. Do slibné střelecké pozice si potom na pravém křídle nabruslil Prachař, jehož ránu vyrazil brankář Kalousek. Kohoutům se o malý okamžik později vyplatilo důrazné napadání. V útočném pásmu odvedli výbornou práci Křečan s Filipem, jehož přesnou přihrávku přetavil v další branku pohotový Fúzik – 2:4.
Obrovskou příležitost ke vstřelení pátého gólu měl ve 45. minutě rychlý Velinský, který pláchl obráncům po levém křídle, ale domácího gólmana nepřekonal. O dvě minuty později se uvolnil Prachař, jenže ani on nemířil přesně. Deset minut před koncem byl vyloučen domácí Vomočil, přesilová hra Kohoutům nevyšla. Domácí neskládali zbraně a v čase 54:58 se zásluhou důrazného Švece přiblížili Kohoutům na dostřel – 3:4.
Závěr zápasu si hosté neuvěřitelně zkomplikovali. V čase 56:38 byl na trestnou lavici vykázán Štefka (nedovolené bránění), v čase 57:40 byl za ukázkové hákování vyloučen Prachař!!
Domácí si vzali oddechový čas, byla před nimi obrovská výhoda v podobě 56 vteřin dlouhé přesilovky pět na tři. Po dělovkách Mečiara a Holíka naštěstí vytáhl dva parádní zákroky brankář Nimmerrichter.
V čase 59:07 odvolali domácí brankáře a zkoušeli štěstí v šesti proti čtyřem. Vítěznou pojistku měl po vyhrané vhazování (Filip) na své holi Křečan, vystřelil přes celé kluziště, ale prázdnou branku Litomyšle minul.
V čase 59:44, před vhazováním ve vlastním pásmu, vzali oddechový čas Kohouti. Zkušený Filip uspěl podruhé, poslal do úniku Prachaře, který neměl problém a pohodlně rozhodl – 3:5.

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„První krok máme za sebou, a nebyl vůbec jednoduchý. Na začátku první a druhé třetiny nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do hry. V závěru jsme zbytečně faulovali a hráli téměř jednu minutu ve třech proti pěti, v těžkých chvílích nás podržel brankář Nimmerrichter. Myslím, že o našem vítězství rozhodla větší kvalita v útoku.“
Příští zápas – středa 6. února: ČESKÁ TŘEBOVÁ – LITOMYŠL (18.30).
Další nedělní výsledky:
Chrudim – Choceň 7:1, Světlá nad Sázavou – Chotěboř 3:4 v pr., Moravská Třebová – Hlinsko 6:3.