Rekordní výhra i návštěva

Druhé čtvrtfinálové utkání vyznělo jasně pro českotřebovské Kohouty, kteří svého soupeře srazili do kolen hned v první třetině. Litomyšl se dostala ke slovu až v závěrečné třetině, kdy domácí tým nechal odpočívat některé opory. Středeční zápas sledovala rekordní návštěva probíhající sezony, do ochozů zimního stadionu na Skalce přišlo 707 diváků.

Česká Třebová – Litomyšl 12:3 (8:0, 3:0, 1:3)

Branky: 8. Křečan (Filip), 9. Štefka (Škvor, Hemský), 13. Fúzik (Křečan, Filip), 13. Štefka (Škvor, Hemský), 16. Křečan (Filip), 16. Veverka (Škvor, Hemský), 20. Křečan (Filip), 20. Heský (Štefka), 31. Krejza (Prachař), 39. Prachař (Krejza, Daněk), 38. Velínský (Schejbal, Prachař), 47. Hemský – 43. Vomočil (Jakubec), 45. Jakubec z trestného střílení, 49. Křesťan (Starý, Mečiar).

Rozhodčí: Bernat – Čížek, Kolář. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Oslabení: 4:0. Diváků: 707. Nejlepší hráči: Křečan, Hemský. Stav série: 2:0.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Šejba, Žouželka, Škvor, Jemelka, Daněk, Pražák - Křečan, Filip, Fúzik – Hemský, Štefka, Veverka – Král, Prachař, Krejza – od 38. Schejbal, O. Dvořák, Velínský, od 41. T. Dvořák, Pirkl.

Litomyšl: Kalousek (9. Klička, 21. Kalousek) – Pazdera, Mečiar, Holík, Bláha, Navrátil, Šklíba, Starý – Barkóci, Křesťan, Jankovský – Pilavka, Jakubec, Švec – Vomočil, Voříšek, Budina – Zahradník.

Kohouti dominovali od první minuty. Ve 33. vteřině se do první slibné šance dostal Hemský, pozorného brankáře Kalouska však nepřekonal. Ve 2. minutě poslali Filip s Fúzikem do úniku Křečana, který ve vyložené gólové šanci mířil vedle. Hosté se na chvíli probrali v 5. minutě, Budinův střelecký pokus zneškodnil gólman Nimmerrichter.

Českotřebovský brankostroj odstartoval v čase 7:49, kdy Filipovo nahození šikovně tečoval Křečan – 1:0. Na druhý gól čekali natěšení diváci půl minuty, po skvělém průniku obránce Škvora mířil v čase 8:20 zblízka přesně Štefka – 2:0. Litomyšlský brankář Kalousek vzápětí odjel na střídačku, jeho místo mezi třemi tyčemi zaujal Klička.

Ten hájil čisté konto necelé čtyři minuty. Poprvé inkasoval v čase 12:08, kdy jej pro rychlém útočném výpadu Křečana s jistotou překonal Fúzik – 3:0: Šokovaná Litomyšl si vzápětí vybrala oddechový čas, ale Kohouty nezastavila. Naopak. Pouhých 14 vteřin od vstřelení třetí branky se domácí radovali počtvrté, v čase 12:22 rozjásal domácí fanoušky Štefka – 4:0. Ve stejné minutě mohl přidat pátý gól Prachař, to však místo přihrávky musel vystřelit.

V závěrečných pěti minutách se na ledě děly neuvěřitelné věci, hosté inkasovali tři góly při vlastních přesilových hrách!!

Poprvé Kohouti udeřili ve vlastním oslabení v čase 15:04, po přihrávce Filipa se radoval Křečan – 5:0. Další facku dostali hosté při hře pět na pět, v čase 15:40 vymetl horní růžek Veverka - 6:0.

Malý plamínek naděje pro Litomyšl zaplápolal v čase 19:07, kdy byl vyloučen domácí útočník Krejza (vysoká hůl). Hosté nejenže neskórovali, ale při vlastní přesilovce inkasovali dva góly. Nejprve zaúřadovala dvojice Filip – Křečan, první přesně přihrával a druhý v čase 19:18 vstřelil další branku – 7:0. Kohouti pokračovali ve čtyřech a v čase 19:29 přidal další gól Hemský – 8:0.

Hokejisté České Třebové pokračovali ve výborném výkonu i ve druhé třetině. Velice blízko ke vstřelení dalších branek měli Jemelka s Fúzikem, potom se Hemský právem zlobil na Veverku, který místo přihrávky na zcela volného spoluhráče volil střelu, která skončila v lapačce navrátivšího se brankáře Kalouska.

Další branky se fanoušci dočkali v polovině jednoznačného střetnutí, Prachař připravil ideální střeleckou parketu pro Krejzu, který v čase 30:09 nezaváhal – 9:0. Hosté ožili až po vyloučení obránce Škvora (zdržování hry), rány Vomočila a Navrátila pochytal brankář Nimerrichter. Hosté vzápětí špatně vystřídali a při hře ve čtyřech inkasoval jubilejní desátý gól, jeho autorem byl po krásné akci Daňka s Krejzou v čase 33:01 Prachař – 10:0. Kohouti pak sice nevyužili téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, další ránu soupeři uštědřili při hře pět na pět, v čase 37:23 se na brankovišti prosadil Velínský – 11:0.

V závěrečné třetině nezůstal v sestavě Kohoutů kámen na kameni. Někteří hráči odpočívali, jiné do hry naskočili. První příležitost ke vstřelení dalšího gólu měl Hemský, po něm se neprosadil ani Křečan. Po dlouhé „štouchané“ v rohu kluziště se puku zmocnil Vomočil, který v čase 42:35 potěšil skupinku litomyšlských fandů – 11:1.

V čase 44:41 byl vyloučen Štefka (krosček), při pokračující hře fauloval Daněk.  Nařízené trestné střílení proměnil Jakubec – 11:2. Kohouty čekaly ještě dvě minuty ve čtyřech. Hosté znovu propadli, zaváhání zkušeného Holíka tentokrát využil Hemský, který ve vlastním oslabení vstřelil ve středu večer čtvrtý gól Kohoutů – 12:2.

Litomyšl korigovala v čase 48:58, autorem gólu byl Křesťan – 12:3. Vítězství domácího celku mohlo být ještě výraznější, v 54. a 57. minutě mohl svůj výborný výkon korunovat další góly Křečan.

HLASY PO UTKÁNÍ:

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Jednoznačné vítězství. V závěrečné třetině jsme nechali některé hráče odpočívat, příležitost dostali náhradníci. V neděli nás čeká třetí zápas, soupeře nesmíme v žádném případě podcenit.“
Ve druhém čtvrtfinálovém souboji se z vysokého vítězství (12:3) radovali českotřebovští Kohouti, kteří doma jedním slovem dominovali. Aktuálně přinášíme ohlasy z kabiny vítězného týmu.
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Potvrdilo se, že v hokeji může být každý zápas úplně jiný. Tentokrát jsme měli od prvního vhazování navrch my, příště může být všechno jinak. Poděkování patří nejen hráčům, ale také skvělým divákům. Věřím, že přijedou svůj tým povzbudit v neděli do Litomyšle.“
 Petr Jemelka, obránce Kohoutů:
„Po první třetině bylo rozhodnuto. Udrželi jsme herní disciplínu a nepřipustili fiasko, které nás potkalo v základní části soutěže, v domácím utkání s Chocní…“
 Michal Křečan, útočník Kohoutů:
„V první třetině jsme předvedli výborný výkon. Takhle by měla naše hra vypadat, takhle bychom měli hrát v dalších utkáních. Poděkování všem spoluhráčům, zejména kolegům z útoku, Martinu Filipovi a Jakubu Fúzikovi.“
 Jan Škvor, obránce Kohoutů:
„Od první minuty jsme šli tvrdě za vítězství, soupeři jsme vůbec nic nedovolili. V první třetině jsme vstřelili osm gólů, ale mohlo jich být ještě víc.“
 Radek Velinský, útočník Kohoutů:
„Aktivita byla od začátku na naší straně, soupeř se prakticky k ničemu nedostal. Herní převahu jsme dokázali vyjádřit střelecky i gólově.“
 Marek Hemský, útočník Kohoutů:
„Je to nečekaný výsledek. O zasloužené výhře jsme rozhodli v první třetině, tam byla naše hra na výborné úrovni. Mrzí mne, že ve druhé polovině utkání, za rozhodnutého stavu, se soupeř uchýlil k několika zákeřným zákrokům. To moc sportovní nebylo.“
Kamil Nimmerrichter, brankář Kohoutů:
„První třetina nám opravdu vyšla. Nastříleli jsme osm gólů, to se opravdu nevidí. V dalším průběhu střetnutí jsme trochu polevili, do šancí se dostával i soupeř. Vysoká výhra nás psychicky povzbudila, teď se musíme důkladně připravit na třetí vzájemný zápas.“

Příští zápas – neděle 10. února: LITOMYŠL – ČESKÁ TŘEBOVÁ (17.00).

Další nedělní výsledky:
Choceň – Chrudim 1:7 (stav série: 0:2), Chotěboř - Světlá nad Sázavou 2:1 sn (2:0), Hlinsko - Moravská Třebová 4:6 (0:2).