Kohouti jsou v semifinále krajské ligy

HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl 5 : 2

Branky: 13. Křečan (Nesvadba, Šejba), 15. Král (Prachař, Daněk), 38. Filip (Fúzik), 42. O. Dvořák (Křečan, Filip), 45. Krejza (Král, Prachař) – 5. Jankovský (Zahradník, Křesťan), 36. Starý (Budina).
Rozhodčí: Čížek, Rulíček – Hrabal, Padevět. Vyloučení: 6:8 (navíc Prachař – Barkóci a Holík 10 minut). Využití: 1:1.  Diváků: 815. Nejlepší hráči: Filip, Křečan, Nimmerrichter – Starý, Švec. Konečný stav série: 3:1.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Šejba, Nesvadba, Škvor, Jemelka, Daněk, Poul - Křečan, Filip, Fúzik – Velinský, Štefka, Veverka – Král, Prachař, Krejza – O. Dvořák, Schejbal.
Litomyšl: Kalousek – Holík, Mečiar, Starý, Pazdera, Šklíba, Navrátil – Pilavka, Švec, Vomočil – Zahradník, Křesťan, Jankovský – Večeřa, Voříšek, Jakubec – Barkóci, Skoumal, Budina.

Začátek zápasu patřil nažhavenému soupeři, který ovládl první desetiminutovku. Ve 2. minutě trefil Večeřa tyčku, ve 4. minutě likvidoval šanci Švece brankář Nimmerrichter. Herní převahu vyjádřili hosté v čase 4:14, kdy se po akci Večeři snadno trefil Jankovský – 0:1.

Jednobrankovou ztrátu vymazali Kohouti v čase 12:30, kdy se po spolupráci obránců Nesvadby a Šejby prudkým švihem postaral o vyrovnání Křečan – 1:1. Domácí poté využili dvojnásobnou přesilovku, při hře pět na tři překonal gólmana Kalouska v čase 14:52 útočník Král – 2:1. Litomyšl měla výhodu jednoho hráče v poli po vyloučení Prachaře, Kohouti se ubránili, aby vzápětí nedokázali potrestat nedovolený zákrok a vyloučení Pilavky.

V úvodu druhé třetiny se domácí dvakrát úspěšně bránili ve čtyřech, v polovině střetnutí neproměnil slibnou příležitost Fúzik. Stejný hráč byl v čase 33:24 vyloučen (sekání), pouhé dvě vteřiny před jeho návratem z trestné lavice vyrovnal na brankovišti důrazný obránce Starý – 2:2.

Mimořádně důležitá byla třetí branka, kterou vstřelil výborně hrající útočník Filip. Ten ukázal, že není výhradně excelentní nahrávačem, ale také střelcem. Po jeho dělovce skončil puk ve 38. minutě pod horní tyčkou litomyšlské branky – 3:2. V závěru druhé třetiny hráli Kohouti přesilovou hru a děkovali brankáři Nimmerrichterovi, který chytil tutovku Voříška.

Pro vývoj celého zápasu byla rozhodující první pětiminutovka závěrečné třetiny.  Křečan s Filipem poslali do šance O. Dvořáka, který se při svém prvním střídání dostal za hostující obránce a v čase 41:03 vstřelil čtvrtý gól – 4:1. Ke vstřelení páté gólové pojistky potřebovali Kohouti tři minuty. Po výborné akci Krále s Prachařem se zblízka trefil do černého bojovník Krejza – 5:2.

Hostů nepomohl zbytečný faul Holíka (zásah do oblasti hlavy a krku) na Prachaře, který v čase 46:07 usedl na dlouhých 14 minut na trestnou lavici. Dvouminutový trest za hrubost dostali také domácí (Krejza). Domácí mohli své vedení navýšit po faulu Vomočila, 73 vteřin hráli v pěti proti třem, ale další gól nepřidali.  V závěru měli další slibné šance Filip s Prachařem, pozorného brankáře Kalouska nepřelstili.

Martin Palinek trenér Kohoutů:
„Bylo to hodně vydřené vítězství. Hráči bojovali a hráli, jak se říká, na krev, Nezačali jsme dobře, postupně se náš výkon zlepšoval. Především ve třetí třetině šel celý tým tvrdě za postupem. Děkujeme skvělým fanouškům.“

Michal Budina, kapitán Litomyšle:
„Hodně jsme chtěli a možná byli většinu času lepším mužstvem, na druhé straně nám to svazovalo nohy. Ukázalo se, jak moc byl důležitý první vzájemný zápas, který jsme doma prohráli.“