VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ  23. 2. - 24. 2. 2019

23. 2. 2019 VOLEJBAL ŽEN, SVITAVY-Č. TŘEBOVÁ, 2. LIGA.

V sobotu 23. února jsme vyrazily za soupeřkami do nedalekých Svitav. Jelikož v ženském volejbale se nemůžete spolehnout na předpokládaný průběh zápasů podle pořadí v tabulce, nechtěly jsme soupeřky podcenit. A tak jsme dle domluvené strategie začaly první utkání s přitvrzeným servisem. A to se vyplatilo. Celkem rychle jsme se dostaly do vedení v každém setu. Vždy jsme ale trochu zaspaly v půli nebo na konci setu, a proto se na nás soupeřky dotáhly, ale i přesto jsme vyhrály v krásném poměru 3:0.
V druhém zápase se nám však vymstil náš laxní nástup do zápasu a společně s našimi školáckými chybami jsme celkem rychle prohrávaly 0:2. Nicméně jsme se probudily za pět minut dvanáct a poměrně vydřeně jsme se vrátily do naší hry. V pátém setu se nám podařilo soupeřky opět zlomit výborným servisem, udržet si náskok do patnáctého bodu a připsat si tak výhru 3:2.
Se ziskem pěti bodů z tohoto víkendu se stále hřejeme na pátém místě v celkové tabulce.
Sestava: Andrlová Daniela, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Kubová Radka, Šemberová Martina, Šplíchalová Veronika, Tomanová Pavlína,  Trávníčková Pavla.
Výsledky:  Česká Třebová – Svitavy  3:0 (17,23,23)  Česká Třebová – Svitavy  3:2 (-22,-20,17,19,7)

Za družstvo žen Gottwaldová Lenka

23. 2. 2019, VOLEJBAL JUNIORŮ, Č. HRONOV-Č. TŘEBOVÁ , 1. LIGA.

Dne 23. 2. 2019 pokračovala 1.liga juniorů. Družstvo  zajíždělo do Hronova. Vzhledem k tomu, že kluci hráli ještě v neděli zápas v Bučovicích, dostali na bloku přednost mladší hráči, L. Skřivánek a L. Hruška-premiéra v juniorech. Soupeř nás ničím nepřekvapil, jednoduchý útok přes hlavní kůl, při přihrávce za jedna pokus o útok středem. Takže jsme si mohli vyzkoušet přebírání útočících hráčů našimi blokaři. Smečaři se pravidelně střídali. Všechny sety se rozhodovali v půlce setu, kdy jsme vlastními chybama   nechali   soupeře odskočit. Celkový dojem byl poměrně slušný. Mladší kluci se na pozici středového hráče snažili, a ostatní přes zjevnou únavu bojovali a podali 100 % výkon.
Hráli: Kadlec,  Hruška, Skřivánek V., Skřivánek L., Lukáš, Bělka, Jireček a Kostka.  Hronov-Č. Třebová  3:0, 3:0.
Zapsal Michal Kadlec

23. 2. 2019 VOLEJBAL JUNIOREK, TRUTNOV-Č. TŘEBOVÁ, 1. LIGA.

V sobotu 23. 2. 2019 odjíždějí juniorky do Trutnova k dalším zápasům nástavbové části. První dva sety naprosto stejné, dostáváme pěknou „dardu“. Ve třetím setu, soupeř vystřídal a českotřebovská děvčata se „chytla“ a překvapivě již nedala, ač soupeř vrátil hráčky základní řady zpět, soupeři šanci. Českotřebovské dívky začaly „makat a bojovat o každý míč“,        a děvčata z Trutnova se již nebyla schopná ve třech nastávajících setech,vrátit zpět do zápasu. Vyhráváme 3:2.
Průběh druhého zápasu je jako na houpačce, jeden set vyhrávají českotřebovská děvčata, druhý soupeř, třetí set soupeř a čtvrtý set opět vyhrávají českotřebovské dívky. Jsem překvapen z toho, že ani jedno družstvo, které prohrálo set, se nedostalo přes 20 bodů. Že vítězství v jednotlivých setech, bylo tak snadné. Hraje se rozhodující pátý set, který vyhrávají 15:9 českotřebovská děvčata.
Vyhráváme 3:2.  Trutnov-Č. Třebová 2:3, 2:3

23. 2. 2019 VOLEJBAL KADETEK, Č. TŘEBOVÁ-SOKOL BRNO, 1. LIGA.

V sobotu dne 23. 2. 2019 hostíme volejbalové družstvo TJ Sokol Brno I, které trénuje Milan Džavoronok. V nástavbové části, nemáme ambice hrát o kvalifikaci do extraligy, ale bereme tuto část soutěže, jako společnou přípravu družstva kadetek a st. žákyň na příští soutěž 1. ligy.  Od začátku prvního setu, je stav vyrovnaný, nechávám hrát dívky z družstva kadetek a blokařku z družstva žákyň P. Jebouskovou.  Do zápasů zasahují průběžně všechny hráčky. Oba zápasy prohráváme 0:3.

Pod vedením R. Hanzelky, Sokol Geodézie Č. Třebová reprezentovala: kapitánka Adéla Dušková, Valerie Bicanová, Šárka Dvořáková, Nikola Hyláková, Anička Kaplanová, Eliška Pešková, déle st. žákyně Pavlína Jebousková, Martina Klementová, Lucie Neumannová, Nicole Plocová.

23. 2. 2019 VOLEJBAL ML. ŽÁKYŇ, POLIČKA.

V sobotu 23. 2. 2019 mladší žákyně čekalo další kolo. Minulé kolo nás poslalo do C skupiny, a proto jsme měly jediný cíl. Postoupit o skupinu výš.  První zápas proti domácí Poličce B nebyl dramatickou podívanou. Naše holky měly nad soupeřkami převahu. Díky tomu jsme měly prostor zkoušet nové postavení.
Druhý zápas byl kopií zápasu prvního. Soupeřky si připisovaly body jen našimi chybami, kterých díky nepozornosti bylo zbytečně mnoho. Oba zápasy jsme vyhrály a tím si zajistily postup do skupiny B. Další kolo nás čeká již tuto sobotu ve Svitavách, kde nám budou soupeřkami týmy Svitav B a Dolního Újezdu.
Hrály: Beranová, Havránková, Hrdličková, Mastíková, Pataki, Štosová, Valterová  JR

23. 2. 2019 VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ B, LITOMYŠL, KP PC KRAJE.

V sobotu 23.2.2019 mladší žákyně B odjely k dalším zápasům do Litomyšle. Jako první nastoupily proti domácímu týmu. Zápas bohužel prohrály 1:2. V druhém zápase jsme se utkaly s týmem Svitav C. Soupeř hrál velice dobře v poli, těžko se nám skládal míč na zem. Vítězství jsme ale nakonec vydřely - 2:1. Naše družstvo dnes výborným podáním podržela Barča Šindelářová. Pro příští kolo zůstáváme ve čtvrté výkonnostní skupině. (rb)
Za ČT B hrály: D.Dvořáková, M.Drymlová, A.Kaplanová, H.Kovářová, B. Očenášová, E.Polášková, E.Pecháčková, B.Šindelářová, T.Zemanová  Trenérky H. Dvořáková, R. Benešová

24. 2. 2019, VOLEJBAL KADETŮ BUČOVICE, PŘEBOR JHM KRAJE.

V neděli 24.2.2019 se vydáváme autem do Bučovic za družstvem juniorů k předposlednímu kolu KP Jihomoravského kraje.  Tentokrát jsme měli odehrát dva zápasy s družstvy Šlapanice A a domácími Bučovicemi.
Našim cílem tohoto kola bylo vyhrát oba zápasy a postoupit zpět do skupiny B.
První zápas s družstvem Šlapanice A jsme prohráli  0:3  (-28,-24,-17)), velká škoda, sety byli velmi vyrovnané, hlavně 1. a  2. set.  Ve 3. setu byla již znát rezignace. Bylo znát, že soupeř již je rozehraný a vyhraný zápas s Bučovicemi byla velká energie do hry proti nám. A  naši kluci hrající JHM kraj každé kolo v jiném složení se teprve sehrávali. Problémem bylo i velké množství zkažených podání.
Do druhého zápasu kluci již vstupovali s klidem, neboť proti soupeři již odehráli v loňském roce v ČP kadetů několik zápasů a vždy zvítězili. Dovolili si hrát na dva nahravače, kdy nahrává vždy ten zadní a nahravač na síti má možnost smečovat a to si naši nahravači užívali a získávali body i útokem. Potrénovali skákané podání přímo v zápase  a zápas  s velkým rozdílem bodů vyhráli 3:0 (-11,-15,-22)).
V posledním kole se potkáme s družstvy Vyškov  a Šlapanicemi B.
Za družstvo hráli: Pejchal, Jireček, Koudelný, Lukáš, Červinka, Bělka, Sýkora a Šplíchal.
Naše obecenstvo doprovázeli pan Červinka a pan Lukáš.  Markéta Bělková

24. 2. 2019 VOLEJBAL ST. ŽÁKYŇ, PARDUBICE, D. TŘEŠŇOVEC, Č. TŘEBOVÁ.

Na neděli 24. 2. 2019 bylo nalosováno další kolo KP starších žákyň.
A tým hrál v Pardubicích, kde si poradil s oběma soupeři – domácími Pardubicemi i Poličkou. A stále si drží první místo v kraji.
Hrály: Blažková, Dušková, Dvořáková, Hyláková, Kaplanová, Pešková, Ropková, Vernerová
B tým hrál v Dolním Třešňovci, kde další kolo pořádal Lanškroun. Našim cílem bylo udržet B skupinu, proto abychom daný úkol splnily jsme museli porazit Litomyšl. Cíl byl splněn - výhra 3:1. Škoda prohraného setu, kdy jsme v koncovce polevili v koncentraci. V zápase proti Lanškrounu jsme neměli co ztratit. S každým setem jsme se postupně zlepšovali, i díky plnění taktických pokynů. Za 3. set tohoto zápasu holky zaslouží velkou pochvalu. Další kolo nás čeká již tuto neděli 3. 3. 2019 v Poličce – soupeři nám budou domácí tým a Svitavy A. (jr)
Hrály: Havránková, Horáková, Janecká, Jebousková, Klementová, Mastíková, Neumannová, Plocová, Vašková
C tým hostil další kolo krajského přeboru starších žákyň, skupina E. V prvním zápase proti Vysokému Mýtu hrály holky od začátku pěkný volejbal, bez zbytečných chyb. Díky mírné převaze na naší straně ČT poměrně hladce vyhrála první 2 sety. Ve třetím setu jsme se zhoršili na podání a málem nás to stálo set. Bojovnost na síti i v poli však nakonec vedly k vítězství v setu i v zápase. Proti volejbalově vyzrálejším soupeřkám z Chvaletic naše hráčky od začátku musely dotahovat, ale přesto podaly vyrovnaný výkon. Dokázaly čelit tvrdým podání i útokům soupeřek. Ve druhém setu dokázaly stáhnout bodový náskok a vyrovnat na 24:24, úplná koncovka jim ale nevyšla. Nakonec prohrály ve třech setech, ale patří jim pochvala za bojovnost a týmový přístup. Jedna výhra a jedna prohra znamená, že pro příští kolo zůstáváme ve skupině E, hrajeme v Pardubicích.
Hrály: Beranová, Dubská, Hrdličková, Kadlecová, Nováková, Pataki, Řeháková, Valterová, Zahrádková