Kohouti doma vyhráli, boj pokračuje

Česká Třebová – Chrudim 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 12. Filip (Křečan), 20. Nesvadba (Křečan, Filip), 23. Prachař (Krejza, Král), 60. Filip (Hemský) – 4. Plch (Novák).
Rozhodčí: Barek, Čížek – Padevět, Hrabal. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:0. Diváků: 1 137. Zásahy brankářů: 43:24. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Prachař, Filip. Stav série: 1:1.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Nesvadba, Škvor, Jemelka, Daněk, Žouželka, Pražák -  Křečan, Filip, Hemský – Velinský, Fúzik, Šejba – Král, Prachař, Krejza – Šimončič, Štefka, O. Dvořák.
Chrudim: Dominik Cvrček – Burkoň, Kalous, Klement, Seidler, Novotný, Budínský, Pilař, Machač – Haltuch, Ondřej Polák, Karásek – Dobiáš, Novák, Plch – Koreček, Jan Polák, Kišš – Štěpánek, Jiří Polák, David Cvrček.
Chrudimských hokejistů bylo od začátku plné hřiště a velmi rychle se dostali do vedení. Zaváhání obránce Pražáka, kterého za českotřebovskou brankou obral o puk kapitán Novák, potrestal v čase 3:30 Plch, který se trefil pod horní tyčku – 0:1.
Kohouti se do první střelecké příležitosti dostali v 6. minutě, po Křečanově přihrávce střílel Hemský, jehož ránu z mezikruží zblokovali hostující obránci. O dvě minuty později získali domácí výhodu první přesilové hry, branku soupeře nehrozili.
V čase 11:34 byl vyloučen domácí útočník O. Dvořák a Kohouti udeřili v oslabení. Křečan poslal do úniku Filipa, který v čase 11:57 ukázkovým blafákem vyrovnal -1:1. Domácí tým pokračoval ve čtyřech, ubránil dlouhých 97 vteřin. Hokejovou parádu předvedl v 15. minutě chrudimský rychlík s číslem 17, útočník Karásek. Po krásném sólu přes celé kluziště se dostal až před brankáře Nimmerrichtera, který jeho šanci zneškodnil. O malý okamžik byl vyloučen Šejba, jeho spoluhráči se bránili jako lvi.
V závěru první třetiny využili domácí hokejisté přesilovou hru. V čase 17:39 byl vyloučen obránce Kalous, Filipovo nahození gólman Cvrček neudržel, Křečan přihrál volnému Nesvadbovi, který zblízka nezaváhal – 2:1. Do návratu vyloučeného Kalouse v tu chvíli chybělo 14 vteřin.
Na začátku druhé třetiny byl Kalouse opět vyloučen, Kohouti se tentokrát ve hře pět na čtyři neprosadili. Dlouho je to nemrzelo, protože v čase 22:34 byl včas na pravém místě Prachař (kterému nezištně přihrával Krejza) – 3:1. V polovině bojovného střetnutí se Kohouti znovu bránili ve čtyřech a znovu úspěšně.
Ve 33. minutě mohli hokejisté České Třebové odskočit do třígólového náskoku. Šimončič však místo střely volil přihrávku na obsazeného O. Dvořáka a ze slibné šance nic nebylo. Hned v následující minutě se do brejku dostal Jan Polák, také jeho šanci zmařil pozorný Nimmerrichter. Domácí ztráceli příliš mnoho sil při hře v oslabení, ve 35. minutě se zbytečně nechal vyloučit Štefka, rychlý výpad Karáska musel opět likvidovat brankář Nimmerrichter.
Závěr druhého dějství patřil Kohoutů, kteří neproměnili dvě nadějné příležitosti. Nejprve se krásně uvolnil obránce Daněk, jehož gólovou střelu chrudimský obránce na poslední chvíli zblokoval. Ve 40. minutě našel Filip před brankou volného Hemského, kterému se svezl puk po holi. V čase 39:51 byl vyloučen obránce Nesvadba.
V úvodu závěrečné třetiny se domácí bránili téměř dvě minuty ve čtyřech, od modré knokautoval gólmana Nimmerrichtera tvrdou dělovkou obránce Kalous. V čase 44:30 vyhodil ve vlastním obranném pásmu puk za mantinel jinak velmi dobře hrající obránce Daněk a dostal dvě trestné minuty. Neuvěřitelnou šanci spálil při přesilovce chrudimský kapitán Novák, který neskóroval snad v 1000% příležitost…
Kohouti se s obrovskou dávkou štěstí ubránili, stejně tomu bylo při další vyloučení kapitána Šejby. V čase 50:16 byli současně vyloučeni domácí Krejza a hostující Klement. Sotva se chrudimský obránce vrátil na led, „sestřelil“ Nesvadbu, což rozhodčí nepochopitelně přehlédli.
Hosté přitvrdili, na ledě se začalo jiskřit, přibývalo vyloučených. Po potyčce Jemelky se Štěpánkem se hrálo ve čtyřech, vzápětí byl vyloučen Ondřej Polák. Kohouti získali výhodu dlouhé přesilovky čtyř na tři (96 vteřin), hráli ji nepřesně, navíc byl záhy vyloučen Filip. Chvíli se hrálo ve třech a ve čtyřech na obou stranách, Chrudim potom nevyužila téměř minutovou přesilovou hru pět na čtyři.
V závěrečné minutě Chrudim vsadila na hru bez brankáře. Puk vybojovali domácí, Hemský přihrál zkušenému Filipovi, který v čase 59:28 zamířil přesně do opuštěné chrudimské branky – 4:1.

HLASY PO UTKÁNÍ:

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Na kvalitního soupeře jsme se lépe připravili. V úvodu jsme se dostali pod tlak a brzy inkasovali, naštěstí se nám podařilo dvěma vstřelenými góly skóre otočit. Začali jsme na čtyři útoky, nebylo to jednoduché. Zlepšili jsme se před vlastní brankou, tentokrát nás podržel brankář.“
Václav Novák, kapitán Chrudimi:
„Odehráli jsme dobrý zápas, bohužel jsme neproměňovali gólové šance. Kdybychom jich využili alespoň několik, mohlo to dopadnout jinak. Navíc nám nevycházely ani přesilové hry.“

Příští zápas – neděle 17. března: Chrudim - ČESKÁ TŘEBOVÁ (17.00).