VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 9. 3. - 10. 3. 2019.

9. 3. 2019 VOLEJBAL ŽEN, Č. TŘEBOVÁ-H. BROD, 2. LIGA

V sobotu 9. března jsme k domácímu zápasu přivítaly soupeřky z Havlíčkova Brodu, které se drží na čele tabulky. Jelikož jsme se s tímto týmem již několikrát potkaly, věděly jsme, že hrají rychlou hru a jsou velmi nepříjemné na útoku.   V prvním setu jsme je  překvapily a tvrdým servisem jim ztížily jejich styl hry. V druhém setu se ale již soupeřky oklepaly a začaly nás přehrávat. I přes velký boj jsme v následujících setech vytvořily více chyb, ať už na útoku nebo v poli, a zápas nakonec prohrály v poměru 1:3.
Do druhého setu jsem nastoupily, abychom jim prohru oplatily. Ale první dva sety jsme spíše bojovaly samy se sebou a se zoufalostí, že se nám nic nedaří. Kupily jsme chybu na chybu  a naopak soupeřky hrály bez zaváhaní. Ve třetím setu jsme ale ještě nesložily zbraně, počapaly jsme nějaké míče v poli a lépe zablokovaly a nakonec set vyhrály. Stejně tak i čtvrtý set а vynutily si pátý, rozhodující. V tom měly větší štěstí soupeřky a my prohrály 2:3.  I když jsme si připsaly pouze jeden bod, zápasy byly velmi divácky zajímavé a stále si tak držíme páté místo v tabulce.
Sestava: Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Krejsová Pavlína, Kubová Radka, Mikulecká Barbora, Šemberová Martina, Šplíchalová Veronika, Tillingerová Kateřina,  Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla.
Výsledky:
Česká Třebová – Havlíčkův Brod 1:3 (17,-19,-25,-25)
Česká Třebová – Havlíčkův Brod 2:3 (-15,-18,19,16,-12)              Za družstvo žen Gottwaldová Lenka

24

9. 3. 2019, VOLEJBAL KADETŮ, FINÁLE ČESKÉHO POHÁRU RYCHNOV NAD KNĚŽNOU.

Dne 9. 3. 2019 vyvrcholila soutěž Českého poháru kadetů v Rychnově nad Kněžnou, a to finálovým turnajem 6 - ti nejlepších družstev této soutěže. Turnaje se zúčastnila družstva VK SPORT Rychnov nad Kněžnou, Lvi Praha, Orion Praha, Svitavy, Hradec Králové a družstvo našeho oddílu. V turnaji se utkala družstva každé s každým na dva vítězné sety. Klukům se turnaj vydařil. Zápas se Svitavami začala sestava Skřivánek L., Lukáš, Bělka, Jireček, Koudelný a Sykora, a po bojovném průběhu odešli kluci poraženi v tie-breaku 15:17. Po přechodu do druhé tělocvičny se do hry zapojil i Hruška. První set proti H. Králové byl v našem podání hodně průměrný, ale v druhém setu kluci bojovali a hra se vyrovnala. Proti Lvům z Prahy byl v obou setech průběh vyrovnaný, ale zkušenost z extraligy kadetů rozhodla v koncovkách obou setů. V dalším zápase kluci narazili na družstvo Orionu a porazili ho 2:1, když prohraný set, soupeře podcenili a ten se zvedl ke kvalitnímu výkonu. Následovalo stěhování do haly, kde kluci odehráli zápas s družstvem Svitav. V posledním zápase dne jsme se utkali s družstvem Rychnova. V prvním setu jsme měli navrch, ale koncovka setu nás zastihla v útlumu a z vítězství v prvním setu se radoval soupeř. V druhém setu už kluci neměli dost sil, aby s průběhem zápasu něco udělali a po zásluze prohráli 0:2. V turnaji obsadili 5.místo. Za předvedenou hru kluci zaslouží pochvalu. Smečařsky družstvo táhl kapitán J. Jireček a O. Lukáš, v poli nenechal spadnout jediný balón J. Sykora, hru neúnavně dirigoval M. Bělka a kvalitní bloky soupeřům vystavovali L. Skřivánek, V. Hruška aj. Koudelný. Po skončení turnaje následovalo vyhlášení výsledků celého Českého poháru s předáním individuálních cen. Ondra Lukáš z našeho družstva obdržel cenu fair-play.

6. Sokol Česká Třebová

Hráli: Hruška, Skřivánek L., Lukáš, Bělka, Jireček, Koudelný a Sykora.  Zapsal Michal Kadlec

9. 3. 2019, BAREVNÝ MINIVOLEJBAL, ČESKÁ TŘEBOVÁ

V sobotu 9. 3. 2019 se oddíl TJ Sokol Geodézie Česká Třebová stal pořadatelem dalšího z kol barevného minivolejbalu. Dopolední zápasy v hale Na Skále a v sokolovně patřily žluté a oranžové kategorii. Odpoledne patřilo starším dětem – červeným a modrým. Za celý den se na obou hřištích vystřídalo 114 družstev všech barev (celkem asi 350 dětí), odehrály jsme celkem 490 zápasů.
Turnaj probíhal bez větších zdržení. Za to patří velký dík všem hráčům, hráčkám a dozoru  týmů, ať trenérům, učitelům nebo rodičům.
Veliké DĚKUJI patří všem rozhodčím a pomocníkům, členům našeho oddílu.
Za náš oddíl nastoupily v turnaji tyto týmy:
Žlutý 1. třída – 2 týmy – ČT A 6. místo a ČT B 8. místo
Žlutý 2. třída – 1 tým – 7. místo
Oranžový – 6 týmů – ČT A 2. místo, ČT B 1. místo, ČT C 8. místo, ČTch E 3. místo, ČT chlapci F 2. místo
Červený – 2 týmy – ČT A 7. místo, ČT B 4. místo
Modrý – 5 týmů – ČT A 6. místo, ČT B 4. místo, ČT C 4. místo ČTch D 4. místo., ČTch E 5. místo       Jana Rejmanová.

10. 3. 2019 VOLEJBAL KADETŮ,

FINÁLE KP JHM KRAJE V BRNĚ.

V neděli  10.3.2019 proběhlo poslední kolo tak jako před 5,5 měsíci kvalifikace kadetských a juniorských družstev v Jihomoravském kraji do krajského přeboru v tělocvičně sportovního gymnázia Daňka v Brně. Bohužel došlo k víkendovému souběhu, kdy se hrálo finále Českého poháru kadetů a finále JHM kraje kadetů a juniorů. Kluci se vrátili ve 20.30 v sobou a ráno v neděli jsme opět v 6.30 vyráželi do Brna.
První zápas s družstvem Brna B jsme sice prohráli 0:2. (-17,-23). Ve výsledku se stalo Brno B vítězem celé soutěže. Zápas hodnotím jako super výkon. Následovala pauza jednoho zápasu a na kluky dorazila i únava jak fyzická tak i psychická. Kterou způsobila asi i prohra v druhém setu kdy jsme vyhrávali 23:21.
Do druhého zápasu proti Znojmu nastoupilo družstvo odevzdané a bez náboje, v druhém setu to kluci soupeři sice vrátili a 2.set vyhráli. Následoval 3. set, bohužel se opakoval výkon z prvního setu a kluci prohráli 1:2 (-16,16,-7). ŠKODA !!!
Třetí zápas s juniorským družstvem Výškova se hrál o celkové umístění na 7 místě, kluky musím pochválit, hru si užívali, konečně se povzbuzovali a poslední zápas v kadetské kategorii, konečně hráli jako tým. Soupeř hodně kazil a velice nám výhru ulehčil.  Výhra 2:0 (16,13).
Za družstvo hráli: Bělka, Červinka, Jireček, Koudelný, Lukáš, Sýkora, Skřivánek a Hruška. Věrní fanoušci Míra Lukáš, Červinkovi a Jirečkovi.  Markéta Bělková