VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 16. 3. - 17. 3. 2019.

16. 3. 2019 VOLEJBAL ŽEN,

ČVUT PRAHA-Č. TŘEBOVÁ, 2. LIGA

Dne 16.3.2019 jsme vyjely k poslednímu venkovnímu utkání této sezóny a to do Prahy poměřit síly s týmem ČVUT, který se nachází na 4. místě, hned před námi. První zápas se odehrával ve velmi rychlém sledu, kdy to bylo jako na houpačce, chvíli náš tým šlapal a pak na pár míčů v každém setu vypadly veškeré herní činnosti, což stačilo na to, aby pražské hráčky ve vyrovnaných koncovkách zvládly udržet svůj náskok a vyhrát tak celý zápas 3:0.
V druhém utkání jsme nastoupily mnohem razantněji nejen na servisu, ale i na útoku na síti, což znamenalo výhru 2 setů. Bohužel poté opět došlo na pár našich chyb a nechaly jsme soupeřky rozehrát. Vyrovnané koncovky dalších 2 setů dopadly lépe pro pražské. V tiebreaku jsme se rvaly o každý balon, ale bohužel jsme prohrály 14:16. Z Prahy si odvážíme alespoň jeden bod a stále držíme 5. místo v tabulce.  Všechny srdečně zveme na poslední dvojutkání letošní sezony, které se odehraje v sobotu 23.3.2019 v hale SKALKA od 10h a 14h proti týmu Junior Brno.
Sestava: Andrlová Daniela, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Kubová Radka, Mikulecká Barbora, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla.
Výsledky:  Česká Třebová – ČVUT Praha 0:3 (-22,-24,-23), Česká Třebová – ČVUT Praha 2:3 (17,24,-23,-23,-14)

Č.  TŘEBOVÁ-DRÁSOV , 1. LIGA.

Dne 16. 3. 2019 pokračovala po třítýdenní přestávce 1.liga juniorů. V domácím prostředí, v hale Na Skále (ZŠ Habrmannova), jsme přivítali družstvo Drásova, které je v průběžné tabulce na 4. místě, a tak nás nečekal lehký soupeř. Vstup do zápasu se nám nadmíru povedl. Honza Kadlec svým podáním soupeře deptal a tak jsme celkem lehce vedli 8:1. Náskok jsme si celý první set udržovali a set dovedli do vítězného konce. V druhém setu se klukům nedařilo, bylo nutné sestavu prostřídat. Do třetího setu nastoupila sestava kadetského družstva, doplněná o Honzu Kadlece, která minulý víkend odehrála kvalitní a těžké zápasy na finále Českého poháru ČR kadetů a na finále kadetské soutěže Jihomoravského kraje. Třetí a čtvrtý set kluci vyhráli těsným rozdílem, ale celé průběhy setů měli pod kontrolou. Do druhého zápasu nastoupila lehce obměněná sestava, která brzy vedla 2:0 na sety. A vypadalo to na lehké vítězství v druhém zápase 3:0. Kluci, ale ve třetím setu přestali kvalitně přijímat servis soupeře, a nedokázali si s ním poradit ani ve čtvrtém setu a tak o výsledku zápasu rozhodovala zkrácená hra pátého setu. Do té již nastoupila vítězná sestava z prvního zápasu, bez Kadlece, ale se Skřivánkem, když ve 3. a 4. setu se do hry zapojili všichni hráči. Do stavu 4:4 byla hra vyrovnaná, pak však kluci nedokázali otočit jedno postavení a to se podařilo až za stavu 4:13, což bylo pozdě na to, aby se dalo s průběhem setu něco udělat. Druhý zápas prohráváme 2:3. Za dnešní předvedený výkon klukům gratuluji, ať těm co byli na hřišti tak i těm , kdo kluky na hřišti jistili z lavičky, díky neúnavnému povzbuzování. Dnes kluci předvedli pěkný volejbal, bojovný a kolektivní.
Hráli: Kadlec,  Kostka, Skřivánek V., Skřivánek L., Lukáš, Bělka, Jireček, Pejchal, Šplíchal a Červinka.
Č. Třebová-Drásov  3:1, 2:3. Zapsal Michal Kadlec

16. 3. 2019 VOLEJBAL ML.ŽÁKYŇ KP PCE KRAJE.

V sobotu A tým mladších žákyň čekalo další kolo krajského přeboru. V minulém kole si holky vybojovaly postup do A skupiny, a proto nás čekalo porovnání s třemi nejlepšími týmy letošního ročníku. Hrály jsme v malé tělocvičně v Dolním Třešňovci s „domácím“ Lanškrounem, Žichlínkem a Svitavami A. Výkon v prvním setu s Lanškrounem a zápas se Svitavami byl parádní. Opravdu pěkný volejbal, další sety byly jako na houpačce. Pár vlastních chyb, naše svěšené hlavy a body na kontu soupeře. Škoda, že nedokážeme udržet bojovný výkon bez vlastních chyb po celou dobu. V tomto kole jsme si připsaly 2 prohry 0:2 a prohru 1:2 se Svitavami. Poslední kolo nás čeká v B skupině.
Hrály: Beranová A., Havránková Z., Hrdličková K., Mastíková Z., Pataki T., Štosová B., Valterová K.    JR

16.-17. 3. 2019, VOLEJBAL - PŘÍPRAVKA A MLADŠÍ ŽÁKYNĚ B MĚLY NABITÝ VÍKEND .

V sobotu 16.3.2019 mladší žákyně B v domácím prostředí hostily další kolo Přeboru Pardubického kraje v šestkovém volejbale. Cíl máme stále stejný – postoupit o skupinu výš. Po dvou minulých kolech, kdy se nám postoupit nepodařilo, jsme tentokrát byly úspěšné. Postupně jsme zdolaly soupeřky ze Svitav C (3:0) a z Poličky B (2:1). Celý tým podal kolektivní výkon.
Hned v neděli 17.3.2019 jsme na třech různých místech hrály ´trojky´. ČT A ( H. Kovářová, B. Očenášová, N. Řehořová, B. Šindelářová) odjelo odehrát nejvyšší výkonnostní skupinu do Dolního Újezdu. Po jedné výhře, dvou remízách a dvou prohrách končíme celkově čtvrté a elitní skupinu držíme i pro příští kolo! I ČT B (M.Drymlová, K.Hondlová, A.Kaplanová, E.Polášková) v Litomyšli druhou výkonnostní skupinu udrželo. V domácím prostředí jsme pak hostili šestou a sedmou výkonnostní skupinu. I družstvu ČT C (B.Kušnierová, D. Matoušková, J. Špaisová a T.  Zemanová) se skupinu podařilo udržet. Svůj největší úspěch v trojkovém volejbale dnes zažilo naše nejmladší družstvo ČT D (K.Cetkovská, L.Felgrová, V.Štechová, R.Zahálková, N.Zatloukalová). Děvčata, která se v této soutěži teprve rozkoukávají, uhrála své první vítezství. K tomu přidala dvě remízy a zaslouženě postupují. (rb) Trenéři .H.Dvořáková, A.Felgr, M.Adam, J.Fišar, M.Matoušek

17. 3. 2019, VOLEJBAL ST. ŽÁKŮ,

FINÁLE KP PCE KRAJE SVITAVY.

Tato soutěž se pro zvýšení úrovně i pro konfrontaci hraje společně s Královehradeckým krajem.

Poslední turnaj jsme odehráli s těmito výsledky:

Č. Třebová - Lanškroun           1:2
Č. Třebová - H.Králové            0:2
Č. Třebová - Dřevěnice             0:2
Č. Třebová - Svitavy                 0:2

Celou soutěž jsme odehráli s dvěma mladšími žáky v základní sestavě a výškově jsme tedy byli podprůměrní. Přesto jsme si vybojovali třetí místo v Pardubickém kraji, z osmi účastníků.

Nejlepším hráčem byl Vladimír Hruška, dále hráli S. Svoboda, C. Šumbera, M. Štech, S. Svojanovský a ml. žáci T. Kalousek, D. Kráčmer a J. Kečkéš.

Trenéři M. Štech, T. Kalousek a Z. Rejman.

17. 3. 2019 VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ, KP PCE KRAJE.

V neděli 17. 3. 2019 jsme odehrály poslední kola letošního krajského přeboru starších žákyň. A tým si jel poslední turnaj“užít“ a po zásluze převzít zlaté medaile, B tým odehrál poslední turnaj na domácí palubovce a C tým odjel hrát k soupeřkám do Svitav.
A tým v posledním kole porazil oba svoje soupeře – Pardubice i Poličku 3:0 a s velkým náskokem se stal tým Pavla Vernera krajským přeborníkem v kategorii starších žákyň a vybojoval si účast na kvalifikaci Mistrovství ČR starších žákyň v termínu 10. – 12. 5. 2019. Holky OBROVSKÁ gratulace.
Hrály: Blažková L., Dvořáková Š., Dušková A., Hyláková N., Kaplanová A., Kráčalová E., Pešková E., Ropková E.,  Venerová K., trenér: Verner P.
B tým odehrál poslední turnaj na domácí palubovce v tělocvičně VDA Se soupeřkami z Chocně si holky vcelku rychle poradily, v druhém zápase si s námi rychle poradil Lanškroun především díky výbornému servisu. Za celou sezónu holky zaslouží velkou pochvalu, protože udělaly kus práce. Krásné 5. místo v krajském přeboru je velkým příslibem do další sezóny, kam může nastoupit  skoro celý tým. Holky moc děkuji.
Hrály: Havránková Z., Horáková S., Janecká A., Jebousková P., Klementová M., Kolářová K.,  Mastíková Z., Neumannová L., Plocová N., Štanglerová M., Štosová B., Vašková K.
C tým odjel k poslednímu kolu na Riegrova do Svitav. Úvodní zápas proti domácím se nám nepovedl, po nevydařeném prvním setu se holky nedokázaly oklepat a dostat aktivně do zápasu. Utkání skončilo prohrou 0:3. Zápas proti Vysokému Mýtu měl již zcela
jiný průběh. Holky do zápasu vstoupily s odhodláním vyhrát a hned v úvodu  zatlačily na soupeřky, vybudovaly si náskok a poměrně hladce získaly set. V  druhém setu se ještě vezly na vlně a rovněž vyhrály, ale třetím a čtvrtém  setu ale začala Třebová více chybovat a svůj hlad po vítězství ukázaly také  soupeřky. Poslední zápas sezóny se nakonec rozhodoval v tie-breaku, kde jsme  byli úspěšnější, holky zvítězily 3:2
V průběhu celé sezony holky v C týmu dokázaly stabilizovat svůj herní projev, přešli jsme ze hry na dvě nahrávačky na systém s jednou náhrou  vbíhající ze všech pozic a hráčky již zvládají specifické herní činnosti na jednotlivých postech. Jsme jistější na podání vrchem, kdy již dokážeme  přitvrdit nebo podržet tým ve vypjaté koncovce. Je nutné dále pracovat na  pilování jednotlivých dovedností v poli, na náhře i herních kombinací na  útoku.
Záměr vytvořit C tým pro méně herně vyzrálé hráčky, aby si co nejvíce  zahrály v zápasech, kde musely převzít odpovědnost za svůj výkon bez pomoci  zkušenějších spoluhráček lze hodnotit velice pozitivně, holky udělaly za  sezonu opravdu veliký pokrok. Takže díky a jen tak dále.
Hrály: Beranová A., Dubská T., Hrdličková K., Kadlecová B., Klimešová A., Kubová T., Nováková T., Pataki T., Růžičková D., Řeháková N., Urbanová L., Valterová K., Zahrádková Š. Trenér: Klimeš, Valter