VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 1. 5. - 9. 5. 2019. 

 

4. 5. 2019, VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ, PRVNÍ MÍSTO MLADŠÍCH ŽÁKYŇ NA POHÁRU ŽACTVA .

Tradičně po skončení sezóny se v kraji pořádá Pohár mladšího žactva. Pohár se skládá ze tří turnajů a je určen pro hráče a hráčky, kteří a které by měli hrát kategorii mladších žáků a žákyň v příštím roce. Pro nás to konkrétně znamenalo to, že jsme se potkaly pouze s družstvy stejně starými nebo mladšími. První turnaj pořádal oddíl ze Svitav v sobotu 4.5.2019. Jedenáct družstev bylo rozděleno do tří skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Ve své skupině jsme porazily tým ze Svitav C (2:0) a smíšený tým z Letohradu (2:0). S družstvem Lanškrouna A jsme remizovaly, a to nám zajistilo postup do bojů o 1. až 4. místo. V semifinálovém utkání jsme narazily na tým Svitav B, který jsme po boji udolaly ve třech setech. Ve finále na nás čekalo družstvo Svitav A a byl to opět boj o každý míč. I tentokrát se poslední balón zápasu podařilo složit nám a ve třech setech vyhráváme.😊 Nejlepší hráčkou našeho družstva byla vyhlášena Áďa Kaplanová. Po vyhlášení výsledků jsme stihly za odměnu ještě zmrzku. (rb)   
Celkové pořadí:  1.Česká Třebová, 2.Svitavy A, 3.Lanškroun A, 4.Svitavy B, 5.Letohrad, 6.Litomyšl, 7.Žichlínek, 8.Polička A, 9.Lanškroun B, 10.Svitavy C, 11.Polička B. tr. Hana Dvořáková, R.Benešová

8. 5. 2019, VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKYŇ, MEZINÁRODNÍ TURNAJ V OLOMOUCI.

Druhý květnový státní svátek se mladší žákyně zúčastnily svého prvního mezinárodního turnaje – Memoriálu M.Papcuna a J.Lóna v Olomouci. Na tento turnaj děvčata vyrazila opět ´´na zkušenou´´. Turnaj byl určen pro věkovou kategorii od 1.7.2005 a mladší a zúčastnilo se jej 16 družstev.
V základní skupině na nás čekaly týmy z Podlužianky Levice, Poličky a Lanškrouna. První zápas jsme odehrály se slovenskou Podlužiankou Levice. Soupeřky nás zatlačily výborným vrchním podáním, prohráváme 0:2. Pro děvčata byl velký zážitek poslouchat slovenské povzbuzování.:-) I další dva zápasy ve skupině s Lanškrounem a Poličkou prohráváme 0:2, mezihra už ale byla lepší. I přesto, že tyto soupeřky se v kraji pohybovaly na předních příčkách a my na těch spodních, čekaly trenérky vyrovnanější průběh zápasů. Po posledním místě v základní skupině na děvčata čekaly soupeřky z druhé skupiny, a to VAM Olomouc a slovenská Žilina. Nad oběma těmito týmy se nám podařilo zvítězit 2:0. Tento výsledek nás posunul do boje o 11.místo, o které jsme se utkaly se Šternberkem. V prvním setu spadlo na naši polovinu hřiště snad úplně všechno. V druhém setu byl obraz hry jiný. Přesto se nám nepodařilo udržet vedení 22:15. Zápas prohráváme 0:2. V turnaji končíme na 12.místě. Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášena Barča Očenášová.
Turnaj měl pro nás obrovský herní přínos. Do hry se zapojilo všech deset hráček. Některá děvčata se stihla i vyfotit s extraligovou hráčkou Olomouce Darinou Košickou.:-) (rb)    tr. H.Dvořáková, R.Benešová

9. 5. 2019, VOLEJBAL MUŽŮ,

Č. TŘEBOVÁ-CHOCEŇ B, KP 2

Dne 9. 5. 2019 začala pro družstvo juniorů venkovní část sezóny v krajském přeboru mužů 2.třídy. Zpočátku jsem měl obavy, co přinese delší herní přestávka, cca 1 měsíc, ale kluci se do soupeře zakousli a byl z toho vyhraný set. V dalších dvou setech kluci polevili a hosté přidali na výkonu a byly z toho 2 prohrané sety. Na naší straně se postupně dostali do hry všichni hráči. Po vybojovaném čtvrtém setu následoval tie-break, v kterém měli větší morální sílu hosté, a tak zaslouženě zvítězili. Do druhého zápasu junioři nastoupili trochu bez zápalu pro hru. Postupně se zaujetí pro hru začalo zvyšovat, a tak třetí set už nesl známku určité kvality. Získaný bod určitě potěšil, ale mohli jsme získat více.   Hráli: Skřivánek V., Skřivánek L., Lukáš, Bělka, Šplíchal, Pejchal, Červinka a Kostka.  Č. Třebová-Choceň B 2:3, 0:3.¨Zapsal Michal Kadlec

1. 5. 2019, VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ, HRADEC KRÁLOVÉ, PŘÍPRAVNÝ TURNAJ.

Dne 1. 5. 2019 pořádal volejbalový oddíl Slavia Hradec Králové přípravný turnaj družstev připravující se na kvalifikaci Mistrovství Č. republiky v kategorii starších žákyň.   Startují hráčky narozené 1.5. 2003 a mladší 
 
Základní skupina B. středa 1.5.2019

TJ Geodézie Česká Třebová –  TJ Kralupy nad Vltavou       1 : 1 
Prvním soupeřem v turnaji nám je družstvo z Kralup nad Vltavou.  Obě družstva začínají velice nervózně, dělají velká množství vlastních chyb. Systém turnaje umožňuje prohrát oba zápasy v základní skupině, a potom se soustředit na semifinálové zápasy. První set prohráváme, druhý set vyhráváme. Zápas skončil 1 : 1. Na hřiště jsem pouštěl mladé dívky od J. Rejmanové, protože potřebuji zjistit, co která dívka bude na hřišti při hře zvládat.
 
TJ Geodézie Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové     2 : 0 
Proti družstvu Slavie Hradec Králové, opět citlivě pouštíme dívky z lavičky. Vyhráváme 2:0.
Semifinálové zápasy.
 
TJ Geodézie Česká Třebová – TJ Havlíčkův Brod            2 : 0 
Českotřebovská děvčata nastupují k tomuto soupeři s velkým sebevědomím. Soupeř nepatří mezi nejlepší družstva tohoto turnaje. V pohodě kontrolujeme bodový náskok a vítězíme 2:0.
 
TJ Geodézie Česká Třebová – TJ Nymburk                              2 : 0 
Družstvo Nymburka nastoupilo s docela s velkými ambicemi, bohužel u nich zůstalo. Českotřebovská děvčata hrají dobře a soupeři nedávají šanci. Vyhráváme 2:0.děvčata po velice slušném výkonu vyhrávají 2:0.
 
Finálové zápasy.

TJ Geodézie Česká Třebová –  TJ Kralupy nad Vltavou       0 : 2 
Problém máme s pořadím zápasů, protože nás brzy pořadatelé „ženou“ k finálovým zápasům. Dívky působí unaveně a chybí jim vůle „makat“. Na soupeře ať děláme cokoliv, nic neplatí. Hrají s přehledem a nenechávají nás dotáhnout bodový náskok. Zaslouženě prohráváme 0:2.
 
Geodézie Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové     0 : 2
Tento zápas hrajeme po odehrání předchozího zápasu s Kralupami. Navíc na hřiště nastoupila zcela jiná parta hradeckých dívek, než li hrála ranní zápasy. Ač se českotřebovská děvčata snaží, soupeř je lepší na přihrávce a tvrdý na útoku.  Nevím, jaká by byla úroveň hry českotřebovských dívek, kdyby byly odpočaté.  Nechci spekulovat, ale nastávající kvalifikace bude probíhat ve stejném stylu, takže není se na co vymlouvat.  Prohráváme zaslouženě 0:2.
 
Pořadí v turnaji.

1.  Slavia Hradec Králové                                                                                                 
2. TJ Kralupy nad Vltavou       
3. TJ Sokol Geodézie Česká Třebová      
4. TJ Nymburk            
5. TJ Náchod  
6. Olymp Praha  
7. TJ Havlíčkův Brod   
8. TJ Turnov    
9. TJ Příbram

Pod vedením R.Hanzelky hrála a střídala:  kapitánka Lucie Blažková, Adéla Dušková, Kristýna Vernerová, Nikola Hyláková, Anna Kaplanová, Eliška Ropková, Pavlína Jebousková, Sára Horáková, Lucie Neumannová, Martina Klementová, Martina Štanglerová, Nicole Plocová. Zapsal: Rostislav Hanzelka