Program Světového poháru zveřejněn! Šampionát odstartují juniorky proti Británii


Do startu Světového poháru v České Třebové a Litomyšli zbývá 17 dní! Mezinárodní hokejbalová federace ISBHF tak zveřejnila finální rozpis pro druhý ročník Světového poháru juniorů do 16 let a premiérový šampionát juniorek do 18 let.
Vrcholný mezinárodní turnaj odstartuje čtvrtečním soubojem českých juniorek a Velké Británie. Na zimním stadionu v Litomyšli se bude hrát pouze v pátek 28.6. a v neděli 30.6. Nejvíce rušno bude v České Třebové, kde se odehraje většina duelů. Na Světový pohár nakonec dorazí dva chlapecké zámořské výběry Kanady, Slovensko, Velká Británie a fanoušci uvidí v akci celkem tři české národní týmy!
Derby hned na úvod turnaje!
Paráda světové extratřídy startuje ve čtvrtek 27. června na zimním stadionu v České Třebové. Hned v prvním duelu od ranních devíti hodin se do akce vrhnou české juniorky, které narazí na výběr z pověření královny Alžběty z Velké Británie. Druhé klání na světovém šampionátu obstará české derby, když proti sobě stanou junioři do 16 a 15 let. Následně se pokračuje atraktivním duelem Slovenska a Kanady, jež pro Světový pohár složila dva nadupané výběry East (Východ) a West (Západ). První česko-slovenské derby uvidí fanoušci ve čtvrtek 27.6. v 19:00, kdy se nejmladší výběr na turnaji českých hráčů do 15 let střetne se Slovenskem!
Formát šampionátu je neúprosný, není prostor na chyby
Na Světovém poháru se nakonec představí jen trio dívčích celků. Formát jejich premiérového mezinárodního turnaje je tak jasný. Každé družstvo se utká s tím druhým dvakrát. Po odehrání dvou vzájemných zápasů se celky na 1. a 2. místě utkají o celkový primát světových, tedy spíše evropských šampionek! Družina, jež skončí na poslední 3. příčce, se na závěr turnaje utká s českým výběrem dívek do 16 let. Chlapeckých týmů se na Světovém poháru představí celkem 6. Každý odehraje jedno utkání s každým a v neděli 30.6. se na zimním stadionu v České Třebové uskuteční finálové chlapecké boje. 1. a 2. tým základní části si to rozdají o titul mistrů světa! Celky na 3. – 4. místě budou zápolit o bronzové medaile. Předposlední dva výběry svedou souboj o konečnou 5. a 6. příčku. 

Na Světovém poháru juniorů do 16 let se v České Třebové a Litomyšli představí také český výběr talentované mládeže do 15 let

. Mnoho času na přípravu už nezbývá, ale realizační tým patnáctky dělá vše, co je v jeho silách a 16. června vyráží na další soustředění do Prahy na Palmovku, kde z širší nominace vzejde ta konečná čítající 20 hráčů a 3 gólmany. „Na poslední kemp 21. – 23.6. v České Třebové už pojedou hráči, kteří budou hrát na Světovém poháru,“ prozrazuje hlavní kouč výběru do 15 let Michal Edl. „Na posledním kempu budeme dávat dohromady útočné formace, styl hry, oslabení, přesilovky,“ vypočítává.
Věříme, že hráči přijedou připraveni a s chutí se poprat o místo
V neděli 16.6. se v Praze na Palmovce uskuteční další přípravný kemp výběru talentovaných hráčů do 15 let. Bude se jednat o jeden z finálních kempů? A na co vše se na něm budete zaměřovat?
Nominace je proti Hořovicím o něco zúžená, ale i tak jsou tam další jména. Tento kemp je finální z pohledu nominace, a i proto věříme, že hráči přijedou připraveni a s chutí se poprat o místo. Jelikož U15 nemá celoroční cyklus, tak chceme co nejvíce hrát a proložíme to situacemi 1 na 1 a 2 na 2. Pokoušíme se ještě domluvit soupeře, aby zápas nebyl jen mezi hráči.
V aktuální nominaci máte 28 hráčů. Dojde již po tomto soustředění k finálnímu zúžení? A kdy se sejdete na dalším kempu? 
Po tomto kempu oznámíme konečnou nominaci 20 hráčů a 3 gólmanů. Na poslední kemp 21. – 23.6.2019 v České Třebové už pojedou hráči, kteří budou hrát na Světovém poháru. Na posledním kempu budeme dávat dohromady útočné formace, styl hry, oslabení, přesilovky.
Pokud by role mladších hráčů v U16 nebyla smysluplná, budou v U15
Spolupracujete s reprezentační šestnáctkou, která ve svém týmu má i několik potencionálních reprezentantů pro výběr do 15 let?
S U16 samozřejmě spolupracujeme, také spolupracujeme s U14. V realizačním týmu jsme se domluvili, že U15 bude pouze z ročníku 2004. Nedostali jsme z U14 nějaké výrazné doporučení na hráče ročníku 2005 a u ročníku 2003 jsme si řekli, že patří do U16. U15 je investice ČMSHb do hráčů, kteří mají další rok být základem U16, a proto tedy jen ročník 2004. Co se týče hráčů ročníku 2004 v U16, komunikujeme jak s Jirkou (hlavní trenér Jiří Christ pozn. red.), tak Honzou (asistent trenéra repre U16 Jan Falař pozn. red.) myslím, že dost intenzivně a máme všichni rozumovou shodu na tom, jakou roli ti hráči budou v U16 mít a pokud by nebyla smysluplná, tak budou v U15.
Jak moc se Vy osobně těšíte na Světový pohár a s jakými cíli na něj vyrazíte? Můžete jenom překvapit, souhlasíte?
Já se těším moc! Jeden cíl je dostat do hráčů pojem reprezentant, ať už se bavíme o tréninkové (zápasové) přípravě, vystupování atd. Nemám moc rád slovo překvapit. Jednou je U15 reprezentace, která jede na Světový pohár a my hráče chceme připravit, aby uspěli. Alespoň tak k tomu přistupujeme. Hladina úspěchu U15 je samozřejmě jiná než u U16.