ČESKOTŘEBOVSKÝM CYKLISTŮM SE NA ČTYŘIADVACETIHODINOVCE OPĚT DAŘILO

Pod ředitelskou taktovkou Matouše Poříckého odstartovalo poslední červnovou sobotu ústecké občanské sdružení „ROZHOUPEJ MĚSTO“ osmý ročník cyklistické čtyřiadvacetihodinovky okolo Třebovky. Technickým odborníkem je každý ročník Dalibor Adam. Start v 10 hodin před hylvátskoou firmou Metrix, cíl v neděli 30. června v 10 hodin tamtéž. Tradiční okruh vedl přes Hylváty, Dlouhou Třebovou po silnici směrem na Přívrat, otočka byla pod železničním viaduktem na metě 4,6 km, jeden okruh měřil 9,2 km

Na start se postavilo dvacet cyklistů jednotlivců a osm dětí do 15 let. Právě urputnost nejmenších cyklistů udivovala početné diváky i samotné jezdce. Vítěz Matěj Pavlík (2009) z Horního Jelení našlapal 322 km, stejně jako druhý Tomáš Omelka (2004) z Ústí nad Orlicí. Vnuk vynikajícího českotřebovského sportovce a bývalého ředitele ZŠ Nádražní Standy Umy Tomáš Rudolecký (2005) Praha skončil třetí 276 km. To by měl dědeček radost. Nejmladší borec šestiletý Lukáš Pur z Medlova ujel úctyhodných 156 km, devítiletý Partik Kosek z Hradce Králové oslnil přítomné výkonem 248,4km

Dvoučlenné cyklistické týmy startovaly tři, zvítězili POLIČÁCI (R. Dudek + J. Bureš) 708,4 km. Bojovala i dvě trojčlenná družstva z Ústí nad Orlicí -1/ HASIČI UO (J. Mikulecký, M.Pek, M. Hájek) 800,4 km. Na historických kolech vyrazili čtyři závodníci 1/ Martin Zpěvák Česká Rybná 441,6 km, 2/ Radim Urbánek Česká Třebová 340,4 km, 3/ Tomáš Studnička – Louny 257,6 km.

Na koloběžkách startovalo osm jednotlivců, vítězem se stal Jiří Škadraba Medlov 423,2 km a dvě dvojice 1/ KOSKA Racing Team (J. Švejda, D.Kullarová) 515,2 km.

Roman Klimeš, 5. místo v kategorii. mužů   a Martina Rábová, vítězka kategorie žen (oba z České Třebové)

Při neúčasti jednoho z velkých favoritů Michala Kubišty z Dlouhé Třebové obhájil loňské vítězství Stanislav Růžička z Křižanova. Nakroužil (78 kol x 9,2 km = 717,6 km) a podruhé si odvezl putovní pohár. Druhý skončil Pavel Ort Starý Bydžov 653,2 km, stejně jako vloni zůstalo třetí místo doma díky Davidu Polákovi z Ústí nad Orlicí 625,6 km, 4/ Vladimír Lehký Podhůří – Říčky 561,2 km, 5/ Roman Klimeš 515,2 km, 6/ Martina Rábová 478,4 km oba Česká Třebová, 7/ Josef Mlynář Ústí nad Orlicí 469,2 km, nejúspěšnějším veteránem byl Milan Richter z Ústí nad Orlicí výkonem 469,2 km obsadil celkově osmé místo, 9/ Vítězslav Vašalovksý Bystřice pod Hostýnem 441,6 km, 10/ Jaromír Škorpil Česká Třebová 441,6 km. Celkově závodilo 56 sportovců.

Českotřebovská sportovkyně Martina Rábová ukázala již vloni třiadvaceti mužům „zač je toho loket…“ Skončila mezi nimi devátá výkonem 469,2 km. Letos ještě jeden okruh přidala a 52 kol znamenalo 478,4 km a celkově šesté místo. Pochopitelně, že sedmadvacetiletá cyklistka neřekla poslední slovo, příští rok se přece jede devátý ročník. Tento okruh zná důvěrně, 4.a 5.července 2015 ve trojici „PARNIČÁCI“ našlapali v tropickém vedru 763,6 km, o rok později 2.a3.července ve stejné sestavě již 782 km. V roce 2017 již nechala tatínka Pavla Rába doma a 1. a 2.čevence jela ve dvojici s Jaroslavem Poukarem. Na 2. místo jim stačilo „pouhých“ 662,4 km. Máme se tedy určitě na co těšit.

Velké poděkování patří bezchybné sehranosti pořadatelů, vše klapalo jako hodinky, nejmenší problémy ani protesty se nekonaly. Rovněž orlicko-ústecká firma Metrix již větší komfort poskytnout nemohla. Sprchy, toalety, teplá voda, mikrovlnka i automaty na vše možné. Do třetice patří velký dík i Městskému úřadu Ústí nad Orlicí a Obecnímu úřadu Dlouhá Třebová svítily celou noc.

Milan Richter, foto: Květa Richterová