Poslední přípravný zápas Kohoutů:

K výhře chybělo 40 vteřin

V závěrečném přípravném utkání se oslabený tým českotřebovských Kohoutů představil v Novém Bydžově, kde ještě čtyřicet vteřin před konce těsně vedl. Domácí v závěru hráli přesilovku, odvolali brankáře a při hře šest na čtyři se jim podařilo vyrovnat.

Nový Bydžov - Česká Třebová 4:4 (1:1, 1:2, 2:1)
Branky: 10. Nedbal (Eis, Veselý), 33. Hlaváček (Jebavý), 46. Nedbal (Černý, Daňo), 60. Kubišta (Chára) – 7. Křečan (Vaňo, O. Poul), 30. Křečan (Vaňo, Filip), 37. Korhoň (M. Poul), 57. Fúzik (Daněk, Korhoň).
Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváků: 65.

Nový Bydžov:
Veselý – Nedbal, Daňo, Novák, Zmítko, Kulhánek, Mádle, Borovec – Chára, Kubišta, Eis – Hlaváček, Jebavý, Šuvara – Černý, Hladík, Divíšek.
Česká Třebová: Nimmerrichter – O. Poul, Žouželka, Daněk, Hernich, Král, Hrubý - Vaňo, Filip, Křečan – M. Poul, Pažourek, Korhoň -  Veverka, Fúzik, Šimerda.
Od první minuty se hrál oboustranně útočný hokej, obě mužstva si s pečlivou obranou hlavu nelámala. Kohouti se ujali vedení v čase 6:39, kdy se po rychlém brejku trefil Křečan – 0:1. V polovině první třetiny hosté chybovali ve vlastním obranném pásmu, což potrestal zkušený obránce Nedbal – 1:1.
Ke vstřelení druhého gólu chyběly Kohoutům centimetry, ve 27. minutě hráli přesilovku, po Fúzikově teči zazvonila levá tyčka domácí branky. O tři minuty později se hosté radovali, po dalším rychlém výpadu opět přihrával Vaňo a opět skóroval Křečan – 1:2. Nový Bydžov nepotřeboval na gólovou odpověď mnoho času, ve 33. minutě využili přečíslení dvou na jednoho Jebavý s Hlaváčkem – 2:2. Závěr druhé třetiny patřil Kohoutům, kteří při přesilové hře nastřelili podruhé tyčku (Korhoň). Hosté se dočkali při hře ve čtyřech, v čase 36:08 předvedl rychlé a šikovné ruce Korhoň – 2:3.
Hosté měli navrch i v úvodu závěrečné třetiny. Ve 42. minutě, po ráně Veverky, zachránila domácího gólmana Veselého potřetí tyčka! V dalších gólových šancích se dvakrát ocitl Fúzik, po kterém neskóroval ani Korhoň.
Domácí byli v koncovce efektivnější, ve 46. minutě vyrovnával Nedbal – 3:3. Kohouti se potom krátce a úspěšně bránili ve třech proti pěti, neinkasovali ani při dlouhém oslabení tří proti čtyřem (80 vteřin). V 52. minutě zlikvidoval domácí brankář nebezpečnou střelu Veverky.
Nestačil až na prudkou ránu Fúzika, v čase 56:24 využili hosté přesilovou hru a znovu těsně vedli – 3:4. V čase 57:59 byl přísně vyloučen Filip, domácí tým vsadil na hru bez brankáře. Při hře v šesti proti čtyřem se Nový Bydžov prosadil, v čase 59:20 dal výsledku konečnou podobu Kubišta – 4:4.

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:

„Hráčům patří poděkování za bojovnost a nasazení. Nastoupili jsme v neúplné sestavě, příležitost dostali někteří mladíci, z tohoto pohledu má výsledek cenu. Nyní se musíme dát dohromady a připravit tým na první  mistrovský zápas, který sehrajeme v neděli 29. září doma s Lanškrounem.“