První přípravný zápas doma Kohouti prohráli

Prvních deset minut a sedm spálených gólových šancí, to byl začátek přípravného utkání, ve kterém Kohouti přivítali sousední Litomyšl. Hosté udělili domácího týmu tvrdou lekci z produktivity, proto se na konci střetnutí radovali z vysokého vítězství.

Česká Třebová – Litomyšl 3:8 (0:0, 1:3, 2:5)

Branky: Veverka (Vaňo, Pirkl), 48. Holík (Novotný), 53. Král – 24. Voženílek, 30. Hejtmánek (Vomočil), 40. Ostřanský (Voženílek), 41. Ostřanský, 45. Hejtmánek (Dvořák, Ostřanský), 49. Šklíba (Blecha, Vomočil), 53. Vomočil (Blecha, Křesťan), 55. Voženílek (Ostřanský).
Rozhodčí: Vrba – Melichar, Veselý. Vyloučení: 8:9 (navíc Navrátil OT+OK). Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 32:41. Diváků: 302.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Novotný, Daněk, Žouželka, Kolařík, Jemelka – Korhoň, Filip, Křečan – Fúzik, Vaňo, Veverka – Král, Prachař, Velinský – Pirkl.
Litomyšl: Horáček – Navrátil, Cink, Dvořák, Šklíba – Ostřanský, Voženílek, Skoumal – Blecha, Křesťan, Vomočil – Hejtmánek.

Začátek zápasu patřil Kohoutům, kteří však totálně selhali v koncovce. Do páté minuty mohli vstřelit branky Holík, Fúzik a Pirkl. Při vlastním oslabení se do dalších dvou příležitostí dostal opět obránce Holík, vzápětí neproměnili samostatné nájezdy Veverka s Křečanem, pozorného brankáře Horáčka nepřekonal ani zkušený útočník Korhoň. Převahu Kohoutů v první třetině potvrdily zásahy brankářů: Nimmerrichter 6 – Horáček 20.
Hosté udeřili ve 24. minutě, kdy se zblízka prosadil Voženílek – 0:1. Domácí vyrovnali za dvě minuty, po krásné kombinaci s Vaněm a Pirklem skóroval Veverka – 1:1. Přesně v polovině zápasu si Litomyšl znovu dostala do jednobrankového vedení, tentokrát se trefil Hejtmánek – 1:2. Kohouti znervózněli a chybovali, po dalším okénku v jejich obraně likvidoval Skoumalův nájezd brankář Nimmerrichter. V závěru druhého dějství domácí znovu propadli, v čase 39:59 inkasovali z hole Ostřanského – 1:3. Zásahy brankářů ve druhé třetině: 19:7.
Stejný hráč soupeře se trefil v čase 40:36 - 1:4. Kohouti vypadli z role, během 63 vteřin inkasovali další dvě branky a v čase 45:07 bylo definitivně rozhodnuto – 1:6. O kosmetickou úpravu skóre se postaral Holík – 2:6, hosté odpověděli využitou přesilovou hrou a gólem Vomočila – 2:7. Potom se individuálně prosadil Král – 3:7, poslední slovo měl hostující Voženílek – 3:8. Zásahy brankářů ve třetí třetině: 7:14.
Další přípravné zápasy Kohoutů: středa 18. září v Moravské Třebové (18.30) a 22. září v Novém Bydžově (17.00).